APŽVALGOS, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Renginiai moksleiviams, Vaikai/šeima

Įgyvendintas bendras Sporto ir Švietimo Ministerijos ir „Kidzgym” projektas skatinantis sportavimą nuo mažens kartu su šeima

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių vaikų vystymosi veiksnių, kuris leidžia vaikams tapti stipresniais ir sveikesniais. Tačiau moksliniai duomenys rodo, kad daugelis šio meto socialinių veiksnių neigiamai įtakoja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir skatina rinktis pasyvias veiklos formas. Vaikams trūksta aktyvios fizinės veiklos, pasivaikščiojimų, judrių ir linksmų žaidimų. Juk ne paslaptis, kad daugelis renkasi mieliau televizorių ar kompiuterį. 

Vaikų ir paauglių viršsvoris bei fizinis pasyvumas laikomi pačiais didžiausiais XXI a. visuomenės sveikatos iššūkiais. Vaikų fizinis aktyvumas jauname amžiuje yra gyvybiškai svarbus veiksnys, užtikrinantis harmoningą vaikų vystymąsi, stiprinantis jų fizinę ir psichologinę sveikatą. Siekiant pagerinti širdies ir kvėpavimo bei raumenų ištvermę, kaulų būklę, širdies ir kraujagyslių ir medžiagų apykaitos rodiklius ir sumažinti nerimo ir depresijos sindromus rekomenduojama bent 60 minučių per dieną vaikams atlikti vidutinio ar sunkaus intensyvumo fizinius pratimus. 

Lietuvoje, kas ketvirtam mokiniui diagnozuota ydinga laikysena. Vis dažniau moksleiviams nustatomos ir širdies kraujagyslių sistemos ligos, hipertenzija, cukrinis diabetas bei viršsvoris. Visi šie negalavimai mokslininkų nuomone turi būti siejami ir su nepakankamu fiziniu aktyvumu. 

VšĮ „Edukaciniai renginiai“ projektu „Sportuoju nuo mažens“ siekė skatinti 4-12 m. vaikų fizinį aktyvumą, kada formuojasi vaikų įpročiai. 

Projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį, užimtumą kompleksiškai formuojant sveiko gyvenimo būdo poreikius ankstyvame amžiuje. Skatinome vaikus aktyviai, įdomiai, turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį kartu su šeima. Sportines veiklas renginio metu sudarė: mankštos, judrieji žaidimai, sportiniai žaidimai, estafetės. Dalyvaudami renginiuose vaikai taip pat mokinosi taisyklingai sportuoti, komandinio darbo, pagarbos ir bendravimo – esminių jaunų sportininkų kūrimo elementų. Užduotys buvo paruoštos pagal vaikų amžių, kad atitiktų jų vystymosi tarpsnius. 

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu 2021.07.01 – 2022.08.31 Kauno Ąžuolyno parke surengėme 30 renginių ciklą. Renginiai vyko viešoje erdvėje, gamtos prieglobstyje, kur ne tik vaikai galėjo sportuoti gryname ore, bet ir pritraukti praeivių ir Kauno visuomenės dėmesį skatinant sportuoti nuo ankstyo amžiaus. 

Projekto metu vaikai kartu su tėveliais ar seneliais dalyvavo įvairiose fizinio aktyvumo veiklose, viso sulaukėme 2137 dalyvių, iš kurių net 962 dalyvių 5-17 m. Siekdami skatinti didesnį vaikų fizinį aktyvumą, bendradarbiavome su Kauno miesto mokyklomis ir darželiais – taip skatindami bendruomeniškumą bei pasikviesdami jų auklėtinius į renginius. 

30 renginių ciklas ir pasiekti rezultatai prisideda prie vaikų fizinio aktyvumo didinimo bei sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo Kauno mieste. Tiek vaikai, tiek tėveliai liko sužavėti. Projektas sulaukė daug padėkų iš tėvelių ir vaikų.

„Kidzgym“ ir toliau ketina tęsti šį prasmingą darbą užtikrinant vaikų fizinio aktyvumo didinimą. Sekite informaciją KIDZGYM facebook paskyroje. 

Šis projektas buvo vykdomas VšĮ „Edukaciniai renginiai“, bendrai finansuojamas Sporto Rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sporto ir Švietimo Ministerija. 

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.