Klaipėda, Klaipėda, Pirmokas, Vaikai/šeima

Pasiruošimas rugsėjo pirmajai: darbai vyksta sparčiai

Artėjant rugsėjo 1-ajai Klaipėdos mokyklose dar nėra sukomplektuotos visos klasės, daugėja mokinių iš Ukrainos, vyksta ir mokytojų paieška. Svarbiausia, kad beveik nevėluoja mokyklų remonto darbai.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad nors oficiali pirmokų registracija jau baigta, tačiau klasių formavimo procesas dar vyks iki pat rugsėjo 1 dienos.

„Pagal dabar turimą informaciją visose suformuotose klasėse vaikų pakanka, taip pat gali tekti kreiptis į miesto Tarybą dėl papildomų klasių formavimo“, – sako V. Bubliauskienė.

Anot jos, šiuo metu į uostamiesčio mokyklas užsiregistravo 1 862 pirmokai, tačiau jų skaičius dar gali didėti.

Šiemet Klaipėdos mokyklose laukiama daugiau Ukrainos moksleivių.

„Praėjusius mokslo metus Klaipėdoje baigė 830 vaikų iš Ukrainos, šią vasarą jau užsiregistravo 350 naujų moksleivių“, – sako V. Bubliauskienė.

Anot jos, tikslus Ukrainos mokinių skaičius paaiškės prasidėjus mokslo metams.

Klaipėdos savivaldybė yra pasirengusi rasti vietas net 2 000 ukrainiečių mokinių.

Taip pat yra paskelbta, kad Klaipėdoje patalpų ieško VšĮ Tarptautinė Ukrainos mokykla, kuri uostamiestyje veiklą planuoja pradėti jau šiais metais. Šioje mokykloje pamokos vyktų ukrainiečių kalba. Mokslas būtų nemokamas, mokykla finansuojama Lietuvos ir Ukrainos biudžetų lėšomis. Skelbiama, kad ukrainiečių mokykloje Klaipėdoje galėtų mokytis apie 600 vaikų.

Trūksta mokytojų

Pasak V. Bubliauskienės, kaip ir kasmet, Klaipėdoje jaučiamas mokytojų trūkumas, ypač – tiksliųjų mokslų, pradinių klasių.

„Trejus metus vykdoma švietimo ministerijos programa, pagal kurią pensinio amžiaus mokytojai gali gauti didesnes išeitines kompensacijas. Tuo ir naudojamasi“, – sako V. Bubliauskienė.

Anot jos, situacija dėl mokytojų paaiškės jau kitą savaitę. Tačiau pastebima, kad dalis pensinio amžiaus mokytojų, pasinaudoję minėta programa, vėliau sugrįžta į laisvas darbo vietas kitose mokymo įstaigose.

Milijonai remontui

Statybos darbų pabrangimas ir medžiagų tiekimo trikdžiai nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose. Mokykloms bei darželiams atnaujinti Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 5 mln. Eur.

Vidaus patalpų remonto darbai jau baigiami 26-iose įstaigose – 11-oje mokyklų ir 15-oje darželių.

Tai didžiausias per daugelį metų remontuojamų įstaigų skaičius. Šiems darbams Savivaldybė šiemet skyrė daugiausiai lėšų – 720 tūkst. eurų.

Vidaus remonto darbai, pasak Savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, šiemet buvo pradėti anksčiau – išnaudotas ne tik atostogų, bet ir mokslo metų laikotarpis, kai darbus buvo įmanoma organizuoti netrukdant ugdymo procesui.

D. Gerasimovienė taip pat pažymėjo, kad šiais metais buvo iššūkis remontuoti švietimo įstaigas pagal 2020 m. kovo mėn. sudarytose sutartyse numatytus darbų įkainius, tačiau planus pavyko sėkmingai įgyvendinti.

„Vėtrungės“ gimnazijoje, Gedminų, „Vyturio“ ir „Smeltės“ progimnazijose vykdomi laiptinių remonto darbai, kurie bus baigti per rugpjūčio mėnesį, tik centrinės laiptinės remontas „Vėtrungės“ gimnazijoje bus pabaigtas rugsėjo viduryje. „Gilijos“ pradinėje mokykloje suremontuota I a. fojė bei laiptinės, ugdymo procesui pritaikytos buvusios globos namų „Rytas“ patalpos – įrengta biblioteka ir spec. pedagogų kabinetai.

Vydūno gimnazijoje pakeistos grindys drabužinėje ir koridoriuje, Baltijos gimnazijoje suremontuota aktų salės scena, Vitės progimnazijoje atlikti laiptinės ir valgyklos su tambūru remonto darbai, Simono Dacho progimnazijoje įrengta riebalų gaudyklė, o „Ąžuolyno“ gimnazijoje pakeisti pagrindinės laiptinės turėklai.

Vėluojantiems – delspinigiai

Šiais metais pradėti ir „Saulėtekio“ progimnazijos pastato inžinerinių sistemų, vidaus patalpų ir pastato išorės projektavimo ir remonto darbai, kurie bus tęstiniai.

Įvairūs remonto darbai pagal poreikį atlikti ir daugelyje miesto lopšelių-darželių. Didžiausios apimties darbų sulaukė nuo pastatymo laikų neremontuotas lopšelis-darželis „Žemuogėlė“.

Čia bus suremontuotos visos laiptinės, koridoriai, galerija. Dėl didelės darbų apimties ir medžiagų tiekimo vėlavimo visų darbų nebus suspėta užbaigti iki rugsėjo 1 d. Rangovas pažadėjo darbus baigti rugsėjo 12 d. Už vėlavimą bus taikomi delspinigiai.

Tvarko laiptines

Taip pat tęsiami pernai pradėti ikimokyklinių įstaigų ir progimnazijų laiptinių turėklų keitimo darbai. Pernai pasirašytos rangos darbų sutartys buvo nutrauktos. Atlikus naujas viešųjų pirkimų procedūras, darbai tęsiami. Šiais metais laiptinių turėklams atnaujinti, kad šie atitiktų saugumo ir higienos normų reikalavimus, skirta beveik 400 tūkst. Eur.

Dešimtyje švietimo įstaigų („Žemynos“ gimnazijoje, „Vyturio“ ir „Versmės“ progimnazijose, „Gilijos“ pradinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Šaltinėlis“, „Šermukšnėlė“, „Liepaitė“, „Nykštukas“, „Sakalėlis“, M. Montessori mokykloje-darželyje) baigiami sanitarinių patalpų remonto darbai, kuriems Savivaldybė skyrė 200 tūkst. Eur.

22-ose įstaigose atlikta šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų renovacija bei remontas, bendra šių darbų kaina – daugiau nei 100 tūkst. Eur.

Lauko inžinerinių tinklų remonto šiais metais sulaukia M. Gorkio progimnazija, lopšelio-darželio „Čiauškutė“ „Šermukšnėlės“ skyrius, bendrai šiems darbams skirta 200 tūkst. Eur.

230 tūkst. eurų skirta švietimo įstaigų stogų ar lietaus nuotekų sistemų remontui, darbai buvo atlikti 17-oje įstaigų, taip pat buvo atliktas ir lopšelio-darželio „Putinėlis“ avarinės būklės stogo gelžbetoninės perdangos remontas, įrengtos naujos lubos.

Atnaujina aikštynus

Toliau tęsiamas ir mokyklų sporto aikštynų atnaujinimo programos įgyvendinimas – šiais metais bus panaudota daugiau nei 1,7 mln. Eur. Darbai vykdomi Vitės ir M. Gorkio progimnazijų sporto aikštynuose, „Vėtrungės“ ir „Žaliakalnio“ gimnazijų, „Smeltės“ progimnazijos teritorijose.

Šiais metais vėl pradėti mokyklų sporto salių atnaujinimo darbai. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje jau užbaigtas sporto salės korpuso remontas. Atnaujinta sporto sale rudens pabaigoje galės džiaugtis ir „Aitvaro“ gimnazijos bendruomenė. Sporto salės atnaujinimo darbai pradėti ir „Vyturio“ progimnazijoje.

Edgaras ValeckasVEedgaras@ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.