Abiturientas, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Paguoda abiturientams: kardinalių naujovių egzaminuose šiemet nebus

Pavasario pabaigoje ir vasarą brandos egzaminus laikysiantys dvyliktokai gali lengviau atsikvėpti – šiais metais jokių naujovių, kurios galėtų iš pagrindų sujaukti būsimus egzaminus ar įnešti painiavos, nebus.

Pokyčiai nežymūs

Abiturientai gali būti ramūs: pasak Nacionalinės švietimo agentūros komunikacijos atstovės, kol kas didelių pokyčių nenusimato ir šiais metais viskas bus taip, kaip buvo.

Tačiau Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius, buvęs Lietuvos gimnazijos asociacijos prezidentas Raimondas Dambrauskas tikina, kad šiais metais esminis pokytis yra nebent dėl atestatų įteikimo.

Anot jo, pirmą kartą atestatas nebus teikiamas abiturientams, nes bus perkeltas į elektroninę erdvę. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad dauguma mokinių atestatų teikimo ceremonijose nedalyvauja ir jį iš elektroninės erdvės galės išsiimti bet kur.

Daugiau patogumo

Dabartinio Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidento, Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktoriaus Dariaus Mockaus teigimu, tokie pakeitimai suteiks daugiau patogumo.

„Aš nematau jokių problemų šitoj vietoj. Yra daugybė abiturientų, kurie teikimo ceremonijos nesulaukia ir pradeda savo karjerą.

Tai jie bet kada galės elektroninėje svetainėje jį išsitraukti ir jisai turės tokią pačia galią. Čia daugiau žmonėms atsiranda patogumo, nes daugybę paslaugų Lietuvoje pereina į elektroninę erdvę“, – kalbėjo D. Mockus.

Dar viena naujovė – abiturientams pavėlintas paskutinis skambutis. Ši šventė šiais metais vyks birželio 1-ą.

Alfa.lt portalas taip pat primena, kad iki kovo 15 d. abiturientai turėjo galutinai apsispręsti, kokius brandos egzaminus 2023 m. brandos egzaminų sesijoje laikys, o kurių atsisakys.

NŠA duomenimis, prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 27479 kandidatai.

alfa

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.