Klaipėda, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Mokytojų prestižui didinti – realūs planai ir lėšos

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino rajono pedagogų rengimo, perkvalifikavimo, jaunųjų pedagogų pritraukimo ir mokytojo profesijos prestižo didinimo tvarkos aprašą. Jame numatytos priemonės padės efektyviau spręsti pedagogų trūkumo klausimą.

Tikslas – jaunų pedagogų pritraukimas ir esamų perkvalifikavimas

Klaipėdos rajono mokyklos susiduria su mokytojų senėjimo problema – pastaruoju metu ypač sparčiai  didėja vyresnio amžiaus ir didesnę pedagoginio darbo patirtį turinčių pedagogų gretos, o į mokyklas ateina ne daug jaunų specialistų.

Per pastaruosius trejus metus ugdymo įstaigose pradėjo dirbti tik keli aukštąsias mokyklas baigę jauni pedagoginiai darbuotojai: po vieną pradinio ugdymo, anglų, meninio ugdymo, geografijos mokytojus ir psichologą, po 2 fizinio ugdymo, istorijos ir lietuvių kalbos mokytojus bei 4 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai.

„Labai svarbu tai, kad numatyta finansinė pagalba studentams, pasirinkusiems pedagogines studijas. Tikimės, kad ir padengiamos įsikūrimo išlaidos jauniesiems mokytojams padės papildyti pedagogų gretas. Klaipėdos rajono švietimo centre numatytas ir karjeros specialisto etato įsteigimas. Tikimės, kad visos numatytos priemonės padės  į rajoną pritraukti daugiau jaunų specialistų“, – akcentuoja mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Pedagogų trūkumo klausimas bus sprendžiamas ir skatinant juos persikvalifikuoti bei pasirinkti tas studijų programas, kurios padėtų mažinti reikiamų pedagogų poreikį.

Lėšų poreikis – apie 62 tūkst. eurų

Savivaldybės biudžete jau skirtos lėšos Švietimo lyderystės studijų finansavimui – 15 tūkst. Eur. Šiuo metu trys pedagogai jau baigia studijas, o dar trys šiais mokslo metais pradėjo studijas ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Preliminariais skaičiavimais, kitąmet lyderystės studijoms reikės 13 tūkst. Eur, stipendijoms – apie 24 tūkst. Eur, jaunųjų mokytojų įsikūrimo išlaidoms – apie 5 tūkst. Eur. Dar maždaug 20 tūkst. Eur reikėtų apmokėti kitąmet studijuosiančių pedagogų 80 procentų studijų kainos.

Lėšų poreikis dar gali kisti, priklausomai nuo faktinio poreikio.

„Mokytojo profesija turi tapti perspektyvi ir jauni žmonės turi matyti prasmę rinktis mokytojo kelią“, – sako A. Balnionienė.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/aktualijos/mokytoju-prestizui-didinti-realus-planai-ir-lesos

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.