Klaipėda, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Mokslo metai čia pat, o vis dar trūksta 46 mokytojų

Pedagogų stygiaus problemos neaplenkė ir uostamiesčio. Klaipėdos miesto savivaldybės duomenimis, mokyklos vis dar ieško 46 mokytojų ir 12 ikimokyklinio ugdymo pedagogų.

Prieš keletą dienų viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad Vilniuje drastiškai stinga pedagogų. Esą padėtis tokia prasta, kad svarstoma mokytojus į sostinę vežti iš regionų. Tad pasiteiravome, kokia situacija Klaipėdoje.

Preliminariais Klaipėdos miesto savivaldybės specialistų duomenimis, šiems mokslo metams vis dar ieškoma 58 naujų pedagoginių darbuotojų: 32 pedagogų dirbti visu etatu ir 26 – ne visu etatu.

Didžiausias poreikis yra ikimokyklinio ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo, anglų kalbos, fizikos mokytojų.

Specialistai akcentuoja, kad pateikta informacija keičiasi nuolat, nes mokytojų paieška tebevyksta.

Kad situacija verčia sunerimti jau buvo aišku ir baigiantis mokslo metams. Dar gegužę iš 36 bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų ieškojo 23 įstaigos. Tuomet iš viso trūko 43 mokytojų. Tad dabartiniai duomenys rodo, kad dabar jų trūksta dar daugiau.

Patys mokyklų vadovai situaciją vertina įvairiai. Vieni jų nelinkę dramatizuoti ir svarsto, kad pokytis mokyklose yra natūralus procesas, kiti pripažįsta, kad situacija kasmet blogėja.

Pavyzdžiui, daugiausia – keturių mokytojų gegužę ieškojo Klaipėdos suaugusiųjų gimnazija ir Vytauto Didžiojo gimnazija (VDG). Pastarosios direktoriaus pavaduotoja Ramunė Urbienė patikslino, kad pavasarį šioje gimnazijoje trūko fizikos, anglų kalbos, vokiečių kalbos ir chemijos mokytojų. Ar visus pedagogus jau pavyko rasti, ji negalėjo atsakyti.

„Žinau, kad su visų dalykų pretendentais į laisvas vietas vyko pokalbiai, tačiau kas buvo sutarta, galės pakomentuoti direktorius, kai grįš iš atostogų„, – sakė pavaduotoja.

„Aukuro“ gimnazijos direktorė Lygija Virkšienė svarstė, kad situcija kasmet blogėja.

„Vyresnio amžiaus mokytojai išeina į pensiją, o jaunų mažai ateina. Gerai, kad mums pasisekė ir gavome jauną istorijos mokytoją, bet vis dar trūksta biologijos ir ekonomikos mokytojų, taip pat reikia ir teatro mokytojo“, – pasakojo gimnazijos vadovė.

Kiek kokio dalyko pedagogų trūksta:

Ikimokyklinio ugdymo – 12,
lietuvių kalbos ir literatūros – 5,
pradinio ugdymo – 5,
rusų k. – 5,
anglų kalbos – 4,
fizikos – 4,
biologijos – 3,
priešmokyklinio ugdymo – 3,
matematikos – 2,
chemijos – 2,
muzikos – 2,
logopedų – 2,
istorijos – 1,
technologijų – 1,
vokiečių k. – 1,
geografijos – 1,
kūno kultūros – 1,
etikos – 1,
dailės ir technologijos – 1,
tikybos – 1,
surdopedagogo – 1.

Edita GUDAVIČĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.