Vaikai/šeima

Mokinio krepšelis didės

Mokinio krepšelį kitąmet siūloma didinti 18 eurų iki 998 eurų – tai numatyta 2016 metų biudžeto projekte.

Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento laikinoji direktorė Kristina Markelienė BNS sakė, kad mokinio krepšelio didėjimas susijęs su minimalios algos didinimu, kultūrininkų algų didėjimu.

„Augimas yra dėl kultūros darbuotojų darbo apmokėjimo – bibliotekininkams padidinti atlyginimai nuo 2015 metų liepos 1 dienos ir į krepšelį įeina visiems 2016 metams didinimo suma. Taip pat augimas yra dėl minimalios algos padidėjimo – pavyzdžiui, mokytojų padėjėjai gauna padidintą minimumą ir jiems irgi visiems metams yra pridėta“, – aiškino ji.

Anot K.Markelienės, priskaičiuojant lėšas neformalaus ugdymo krepšeliui kitąmet tikslinė dotacija savivaldybėms mokinio krepšeliui finansuoti bus panašiai tokia pat kaip 2015 metais – apie 562 mln. eurų.

„Kol kas nėra pridėta prie dotacijos 9,7 mln. eurų neformaliam krepšeliui – mes tiesiog atskyrėme, kad matytų ir Seime, ir šiaip žmonės atskira eilute. Kai Seime tvirtins biudžetą, ši suma bus perkelta į dotaciją (…). Realiai dėl mokinių mažėjimo pati dotacija savivaldybėms yra mažesnė, jeigu neimtume neformalaus ugdymo krepšelio dotacijos“, – teigė ministerijos atstovė.

Bendras finansavimas švietimui mažėtų nuo 992 mln. eurų 2015 metais iki 925 mln. eurų kitąmet.

„Europinių pinigų sumažėja, kadangi naujas periodas dar nėra įsivažiavęs“, – paprašyta įvardinti pagrindinę tokio mažėjimo priežastį sakė K.Markelienė.

Mokiniai (Dmitrijus Radlinskas | (Fotodiena.lt))

Informacijos šaltinis:
atsisiųsti-300x158

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.