Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Mažyliai atskiria tėvų apkabinimų reikšmę

Pirmaisiais gyvenimo metais kūdikis atranda, kad jis ir mama – tai ne viena visuma. Jis pradeda suvokti save kaip atskirą žmogų, išmoksta „atpažinti“ prisilietimus. Tyrimai rodo, kad kūdikiai net nežiūrėdami atskiria nepažįstamo žmogaus prisilietimą nuo savo tėvų prisilietimų.

Mokslininkai nustatė, kad keturių mėnesių kūdikio pulsas nurimsta, kai tėvai jį apkabina. Paprasčiausias laikymas ant rankų maitinant ar nešiojant, neduoda tokio paties efekto.

Mažylis jaučia, kai jam rodo meilę, džiaugsmą. Galima teigti, kad jis pajunta iš širdies skleidžiamą šilumą ir tiksliai „žino“, kokiais momentais mama laiminga, o kada nusiminusi.

Net ir suaugusiems žmonėms apsikabinimai yra galimybė išreikšti jausmus be žodžių. Kūdikiui tai vienintelė „kalba“, kuria su juo bendrauja jį supantis pasaulis. Būtent iš prisilietimų mažylis supranta, ar šis pasaulis yra priešiškas, ar draugiškas, pavojingas ar komfortiškas.

Įdomus faktas: „raminantis“ apkabinimų poveikis veikia ir tėvus. Suaugusiesiems taip pat sumažėja širdies susitraukimų dažnis, kai jie apkabina savo kūdikius.

Iki vienerių metų amžiaus klojami psichikos „pamatai“, todėl svarbu vaiką glamonėti su meile. Beje, vyresniems nei 4 mėnesių kūdikiams tėvų apkabinimų metu pulsas padažnėja net dažniau nei naujagimiams.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/mazyliai-atskiria-tevu-apkabinimu-reiksme/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.