APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Priėmimas į darželius, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima, Vilnius

Lopšelis darželis „Kaladėlių miestelis“

Mes kuriame darželį, kuriame vaikas gali džiaugtis vaikyste bei tenkinti svarbiausius prigimtinius savo poreikius – judėti, patirti pažinimo džiaugsmą, mokytis draugauti, svajoti, būti savarankiškas.

Mūsų prioritetas – aktyvus ir sveikas gyvenimo būdas.
Mes suprantame, kad vaikai yra skirtingi, todėl stengiamės atsižvelgti į individualius kiekvieno auklėtinio poreikius.

KaM lankyti „Kaladėlių miestelį“?
Siūlome rinktis „Kaladėlių miestelį“ savo mylimiems vaikams, nes tai yra įstaiga, kur auginama sveiko gyvenimo būdo karta.
Mes suprantame, kad vaikai yra skirtingi, todėl stengiamės atsižvelgti į individualius kiekvieno auklėtinio poreikius. Darželio darbuotojams svarbi vaiko gyvenimo kokybė ne tik ikimokyklinio ugdymo laikotarpiu, bet ir vėliau – lankant mokyklą, žengiant savarankiško gyvenimo keliu, – todėl tuo rūpinamės jau dabar.
„Kaladėlių miestelyje“ dirba kūrybingi ir atsakingi žmonės, kurie visas jėgas sutelkia siekdami išugdyti harmoningas, savimi pasitikinčias ir atkakliai savo tikslų siekiančias asmenybes.
Mūsų kolektyvas puikiai paruoš vaiką mokyklai, nes auklėtiniai nuo pat pirmų dienų yra supažindinami su daugeliu gyvenimiškų dalykų, žaisdami ragauja pirmųjų mokslo vaisių kąsnių.

KaM reikia ugdyti sveiką gyvenimo būdą jau nuo mažų dienų?
Sveikas gyvenimas – tai maisto, sporto, emocinio intelekto sintezė, kuri palaipsniui tampa įprastu gyvenimo būdu. Juk bet kurioje srityje iš pradžių tik mokomės vienų ar kitų dalykų, o vėliau juos pritaikome praktiškai, tobuliname bei laviname įgūdžius. Todėl ir „Kaladėlių miestelio“ filosofija žingsnelis po žingsnelio tampa neatsiejama gyvenimo dalimi.

KaM reikalingas suderintas maistas?
Visi mėgstame skaniai pavalgyti, tačiau medikai skambina pavojaus varpais: dėl netinkamos mitybos ir susiformavusių netinkamų maitinimosi įpročių vis daugiau šalies gyventojų susiduria su nutukimo, įvairių lėtinių ligų problemomis. Vaiko medžiagų apykaita skiriasi nuo suaugusiojo, todėl sudarydami mažylio meniu turime į tai atsižvelgti ir mokyti vaiką atsirinkti sveikus produktus. Vaikystėje suformavus tinkamus mitybos įpročius, vėliau žmogui nereikės varžyti savęs renkantis dienos racioną.
„Kaladėlių miestelyje“ auklėtinių maitinimui skiriamas didelis dėmesys. Čia atvežamas šiltas, šviežias Sveikatos ministerijos patvirtintas maistas.

KaM reikalingas sportas?
Kasdien sportuojant gerėja motorika, ugdoma ištvermė, organizmas tampa atsparesnis neigiamam aplinkos poveikiui, stiprėja imunitetas. Judėjimas gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę būklę.

KaM naudinga ugdyti emocinį intelektą?
Emocinis intelektas skiriasi nuo mums įprasta reikšme suvokiamo intelekto, kuriuo vertinamas žmogaus išprusimas ir kurio lygiui nustatyti kuriami specialūs testai. Yra įrodyta, kad žmogaus gyvenimui didesnę reikšmę turi emocinis intelektas, nes dėl jo stygiaus gali būti nepanaudotas mokslinis intelektas. Emocinį intelektą svarbu ugdyti nuo pat mažumės, kad vaikas išmoktų atpažinti savo jausmus, įvardyti juos ir kontroliuoti. Visa tai, žinoma, ateina palaipsniui, todėl „Kaladėlių miestelyje“ pradedama mokytis atpažinti pačias paprasčiausias emocijas, jas įvardyti, suvaldyti, o kartu išspręsti dėl jausmų proveržio kilusias problemas. Kasdien kalbėdami apie emocijas, jų naudą ir pasekmes tikimės į platųjį pasaulį išleisti emociškai intelektualų žmogų, kuris sugebės nesutrikti bet kokioje gyvenimo situacijoje.

KaM naudojamas „Kaladėlių miestelio“ pagrindinis herojus Kaladžiukas?
Žaislinis miestelio gyventojas Kaladžiukas kartu su vaikais dainuoja, žaidžia, sportuoja, mokosi. Jis – ne tik draugas, bet ir mokytojas, užtarėjas, guodėjas, pasakotojas ar net aktorius.

KaM naudojame siūtas knygeles, kitas rankų darbo priemones?
Siūtos ugdymo priemonės padeda linksmiau mokytis, atlikti įvairias kasdienes užduotis, lavinti pojūčius, smulkiąją motoriką. Be to, tokias priemones galima skalbti, o tai apsaugo nuo dažno alergijos sukėlėjo – dulkių.

KaM reikalinga linksma ugdomoji veikla?
Kiekvienas žmogus širdyje yra vaikas. „Kaladėlių miestelio“ gyventojai kas dieną veikia ką nors įdomaus, linksmo ir pamokančio. Mūsų miestelyje stovi pojūčių ir šviesos stalas, padedantis mažyliams susipažinti su aplinkiniu pasauliu, gerinantis smulkiąją motoriką ir skatinantis kalbos raidą. Vyresni vaikai šį stalą naudoja atlikdami įvairius eksperimentus, tyrinėjimus, mokydamiesi situacinio mąstymo. Pojūčių ir šviesos stalas yra ne tik puiki mokymosi priemonė, bet ir suteikia daug džiaugsmo.
Vykdydami įvairias veiklas padedame vaikams tobulėti, įgyti ištvermės, kantrybės, mokome bendradarbiauti, skatiname auklėtinių atkaklumą, entuziazmą, palaikome prigimtinį smalsumą bei mokomės savirealizacijos ir saviugdos, tolerancijos.

Paštas: kaladeliumiestelis@gmail.com
Telefonas: +37061123342

www.kaladeliumiestelis.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.