Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kokios dažnos mąstymo klaidos auklėjant vaikus?

Mąstymo klaidos yra išmoktos klaidingos įvykių interpretacijos, mąstymo būdai, kurie sukelia mums nemalonias emocijas, kas lemia netinkamus reagavimo būdus, į aplinką.

MĄSTYMO KLAIDA:

PAVYZDYS:

Viskas arba nieko“

Arba esu tobula, viską suspėjanti mama arba tada esu labai bloga mama.

Jeigu pamiršau vaikui į darželį įdėti atsargines kelnes, tada jau tampu bloga mama.

Emocinis mąstymas

Pasijutau bloga mama ir tai priimu, kaip faktą, kad esu bloga mama.

Vaikas verkia, nes neleidome jam suvalgyti saldainio, jaučiuosi kalta dėl vaiko ašarų. Padarau išvadą, kad esu bloga mama.

Minčių skaitymas

Vaiko mokytoja su manimi nepasisveikino, kai atvedžiau vaiką. Jau galvoja, kad aš esu bloga mama, nenori su manimi bendrauti. Jau turbūt ir apie mano vaiką yra blogos nuomonės.

Ateities spėjimas

Vaikas apsilankė gimtadienį, paskui sužinojote, kad kiti vaikai po gimtadienio susirgo. Ir Jums pradeda suktis katastrofiniai vaizdniai, kad ir Jūsų vaikas suserga ir Jums vėl reikės atšaukti savo planus, tartis su darbdaviu dėl nuotolinio darbo ir aišku vėl …

Perdėtas apibendrinimas

Kai nutikusi maža smulkmena, tampa nesibaigiančių nelaimių vitrine. Vaikas vakare neisšivalė dantų, nes buvo pernelyg pavargęs ir Jūs nebetirėtote jėgų jį įtikinėti. Ir tada užsusuka mintys: dabar viskas nuo šiol niekada nebesivalys dantų, išpus visi dantys, ir tuoj nebeturėsiu jėgų jam ir pasaką vakarais skaityti, ir mūsų ryšys su vaiku nutrūks…

Pozityvių dalykų nuvertinimas

Draugė pagiria Jus, nes labai gražiai su vaiku išsprendėte konfliktą, o Jūs mintyse iškart tai nurašote menkniekiui. Nes save laikote bloga mama ir jokie pagyrimai Jūsų ausų nepasiekia.

Etikečių klijavimas

Sau užklijuojama etiketė “bloga mama”. O kada jau tampama bloga mama, o kada jau gera mama? Toks etikečių klijavimas sau, skaudina, sukelia kaltės jausmą ir neduoda nieko gero.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė | @kietosios_psichoterapeutes

Kviečiame į seminarą „Kaip kalbėti su vaiku be dramos?”
https://www.facebook.com/events/919467343514287

Informacijos šaltinis: https://psichika.eu/blog/kokios-daznos-mastymo-klaidos-auklejant-vaikus/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kokios-daznos-mastymo-klaidos-auklejant-vaikus

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.