Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kas svarbiausia Jūsų vaikui skirtingame amžiaus tarpsnyje

Kas svarbiausia Jūsų vaikui skirtingame amžiaus tarpsnyje?

Amžiaus tarpsnisKas svarbiausia vaikuiKaip galite tai užtikrinti
Pirmi vaiko metai: kūdikystėSaugumas, besąlyginis priėmimas ir besąlyginė meilė.Nešiodami vaiką, liesdami vaiką, kalbindami vaiką, žiūrėdami vaikui į akis. Tenkindami, kuo greičiau visus vaiko poreikius (maisto, švaros, bendravimo.
Ankstyvoji vaikystė: 1-4 metaiVis dar besąlyginė meilė ir priėmimas, bet tuo pačiu ir savarankiškumo skatinimas.Vaikas neturi autonominio savęs vertinimo, kaip mes vertinsime vaiką, kaip jį vadinsime taip ir vaikas vertins, vadins save ( ,,aš mamytės vargelis“, ,,tetuko džiaugsmas“, ,,močiutės zuikis“).
Rūpinkitės savo psichine sveikata, nes vaikas perima Jūsų nuotaikas, problemas. Nubrėžkite vaikams aiškias ribas. Jei leisime vaikui pajusti savo galimybių ribas, susiformuos valia. Per daug rūpestingi tėvai ar vaiko laisvės varžymas gali skatinti abejojimą savo jėgomis.
Vidurinioji vaikystė: 5-8 metaiVis dar besąlyginė meilė ir priėmimas. Skatinti vaiko iniciatyvumą, atsakomybės prisiėmimą, naujų įgūdžių išmokimą, jautimąsi svarbiu.Vertinkite vaikų piešinius, darbelius. Girkite vaikus, bet darykite tai konstruktyviai. Įtraukite vaikus į sprendimų priėmimą. Priminkite apie galimas vaiko elgesio pasekmes kitiems žmonėms – internalizuojamos moralinės normos. Mokinkite atpažinti ir įvardinti emocijas.
Vėlyvoji vaikystė:
9-11 metų
Vis dar besąlyginė meilė ir priėmimas. Jie turi išmokti pajusti sėkmę tiek akademinę, tiek socialinę. Jei vaikui leidžiama patirti per mažai sėkmės, susiformuos menkavertiškumo, nekompetencijos jausmas.Įtraukite į buities darbus. Domėkitės vaiko mokslais. Sudominkite vaiką papildoma veikla be mokyklos.

Parengė Gintarė Jurkevičienė| psichologijoscentras.lt
psichologė-psichoterapeutė

Kviečiame į seminarą: „Kaip kalbėti su vaiku be dramų?“

Kaune vasario 4 d, Šiauliuose vasario 27 d.
Kaunas: https://www.facebook.com/events/383067562501594/
Šiauliai: https://www.facebook.com/events/663457657523796/

Informacijos šaltinis: http://psichika.eu/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.