Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kas atsitinka jūsų kūnui, jei visą dieną negeriate vandens

Įspėjama, kad dehidratacijos padarinius galima pajusti neilgai trukus.

Jūsų vonios kambario įpročiai pasikeis

Be troškulio, pokyčiai tualete yra vieni pirmųjų simptomų, kuriuos galite pastebėti dehidratavę.

Šlapinsitės rečiau, o šlapimo spalva greičiausiai pasikeis nuo šviesiai geltonos – kuri rodo gerą hidrataciją – iki tamsesnės geltonos ar net gintarinės rudos spalvos.

Jei taip atsitinka, tai turėtų būti priminimas, kad laikas atsigerti.

Gali svaigti galva, skaudėti galvą ir jausti nuovargį.

Kai visą dieną negeriate vandens, galite pastebėti, kad jums svaigsta galva, skauda galvą arba jaučiate nuovargį, sako Naficy.

Tai tik vienas iš būdų, kaip „jūsų kūnas įspėja jus, kad jam reikia skysčių, kad galėtų tinkamai funkcionuoti“, – aiškina jis.

Pasak Klivlendo klinikos, dehidratacijos sukeltą galvos skausmą paprastai galite sumažinti gerdami vandens, ilsėdamiesi ir vartodami nereceptinius skausmą malšinančius vaistus.

Tačiau galvos svaigimas gali reikšti rimtesnę problemą, sako jų ekspertai.

„Jei turite sunkios dehidratacijos požymių (tokių kaip sumišimas ar galvos svaigimas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją“, – rašo jie.

Galite turėti problemų su akimis

Kai visą dieną negeriate vandens, taip pat galite pastebėti akių sveikatos ir regėjimo pokyčių.

„Jei žmogus visą dieną negeria pakankamai vandens, dėl to organizmas gali netekti skysčių“.

„Tai savo ruožtu gali sukelti akių sausumą, akių nuovargį ir regėjimo problemas, tokias kaip dirginimas, per didelis ašarojimas, neryškus matymas ar svetimkūnio jausmas akyje. Nesant pakankamai ašarų akims maitinti, jos gali būti labiau linkusios į infekcijas.“

Jacobas priduria, kad dehidratacija gali sukelti akių nuovargį, neryškų matymą, galvos skausmą ir dvigubą matymą.

„Norint palengvinti šiuos simptomus, svarbu vartoti daug vandens ir naudoti drėkinamuosius akių lašus“, – sako jis.

„Norint užtikrinti tinkamą hidrataciją tiek bendrai, tiek akių sveikatai, svarbiausia visą dieną gerti pakankamą kiekį vandens.“

Galite būti jautresni karščiui

Karštomis dienomis nesugebėjimas tinkamai hidratuoti gali sukelti ūmų sveikatos sutrikimą, sako Naficy.

„Viena iš rimčiausių problemų yra sumažėjęs jūsų organizmo gebėjimas reguliuoti vidinę temperatūrą.

Kai jūsų kūnas dehidratuotas, jis negali taip greitai išskirti šilumos, todėl kūnas perkaista ir ištinka šilumos smūgis“, – aiškina jis.

Nors rehidratacija arba vėsesnės vietos paieška gali padėti sumažinti šilumos smūgio simptomus, kol laukiate pagalbos, Mayo klinikoje teigiama, kad jums reikės kreiptis į gydytoją.

„Gydymo namuose šilumos smūgiui gydyti nepakanka. Jei turite šilumos smūgio požymių ar simptomų, kreipkitės skubios medicinos pagalbos“, – rašo jų ekspertai.

Jums gali išsivystyti virškinimo problemų

Per dieną išgėrę mažai arba visai negėrę vandens, taip pat galite pastebėti, kad pradeda kentėti jūsų virškinamasis traktas.

„Jūsų organizmui reikia vandens, kad tinkamai virškintų ir įsisavintų svarbias maistines medžiagas, todėl galite patirti virškinimo problemų, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimą ar mėšlungį“, – sako J. Naficy.

Lėtinė dehidratacija gali sukelti dar rimtesnių virškinamojo trakto problemų, įskaitant skrandžio opas, gastritą, rūgšties refliuksą ir kt.

Jūsų elektrolitų pusiausvyra bus sutrikusi

Mūsų kūnas daugiausia sudarytas iš vandens, saugomo skysčių skyriuose: kraujo ir kitų skysčių atsargose, kurios supa ląsteles.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.