Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip namų tvarkymas gali pakeisti gyvenimą?

Aš dažnai pabėgdavau iš namų. Įnirtingai ieškodavau to namų jausmo – ramybės, harmonijos, tvarkos – visur, išskyrus pačius namus! Viskas pasikeitė praėjusių metų rudenį.

Aš dažnai pabėgdavau iš namų. Pradžioje iš tėvų į studentų bendrabutį, o vėliau iš viso į kitą miestą. Ten iš vieno nuomojamo buto migravau į kitą, visuose pasirodydavau tik tam, kad pamiegočiau-nusiprausčiau-atsikvėpčiau. Įnirtingai ieškodavau to namų jausmo – ramybės, harmonijos, tvarkos – visur, išskyrus pačius namus!

Viskas pasikeitė praėjusių metų rudenį. Kad išsklaidyčiau liūdesį po skyrybų, vaikščiojau miesto centru ir užklydau į savo mėgstamiausią knygyną, kuriame „atsitiktinai“ užtikau įdomią literatūrą apie tvarkymosi svarbą. Knygą perskaičiau vienu prisėdimu ir iš karto ėmiausi savo namų tvarkymo.

Užtrukau maždaug du mėnesius, kurių metų kiekvieną dieną išnešdavau iš namų po 2-3 didžiulius maišus daiktų – atidavimui, bet dažniausiai, tiesiog išmetimui. Atrodė, kad seni drabužiai, avalynė, popieriai, knygos, indai, kosmetika niekada nepasibaigs. Yra tik dvi priežastys, dėl kurių man kartais yra sunku išmesti daiktus: prisirišimas prie praeities arba ateities baimė. Būtent todėl kruopštus namų tvarkymas daugeliu atžvilgių padeda atsikratyti šių dviejų galingiausių faktorių, kurie dažnai stabdo mūsų vystymąsi ir apskritai, trukdo būti laimingiems.

Iš daugybės daiktų, kurie paliko mano namus tvarkymosi metu, ypač įsiminiau šiuos:

1. Sesės avikailis – rūpestingai perdaviau draugei atšalimo išvakarėse. Ir jau po poros savaičių nusipirkau pirmuosius gyvenime trumpus kailinukus, kuriuos nešiojau visą žiemą.

2. Visi padėvėti apatiniai – išmečiau ir pamažu juos pakeičiau kokybiškais ir iš tikrųjų gražiais, kas gerokai prisidėjo prie mano moteriškos savivertės savo pačios akyse ir paskatino naujų santykių užsimezgimą.

3. Mano knygų apie vėžį kolekcija, kurią daugybę metų pildžiau su mintimi „o jeigu susirgsiu“. Atidaviau bibliotekai kartu su kitų knygų lagaminu ir pagaliau skiriau laiko susitvarkyti su savo lėtiniais susirgimais, kuriuos ignoruodavau ilgus metus.

4. Visa batų dėžė, pripildyta monetų – nunešiau į banką, gavau 50 eurų su centais ir pradėjau vertinti pinigus.

5. Visi žurnalai su mano senomis publikacijomis – tiesiog iškirpau visus straipsnius, o visą kitą atidaviau į makulatūrą.

6. Visus savo sertifikatus ir diplomus apie papildomas studijas. Mano žinios ir įgūdžiai yra ne popieriaus lapuose, o mano galvoje.

7. Televizorius! Aš ir taip retokai jį žiūrėdavau, o dabar turiu patogią lentyną savo seniems ir, tikiuosi, naujiems meno kūriniams sudėti.

8. Išvalytą komodą ir spintą atidaviau giminaičiams. Dabar mano kambaryje galima laisvai judėti, šokti, užsiimti joga ir netgi žaisti su šunimi!

Dabar pakalbėsiu apie naudą, kurią gali gauti kiekvienas, sutvarkydamas savo namus:

1. Laikas. Šio vertingiausio ištekliaus tampa vis daugiau, kadangi nebereikia ieškoti vienų daiktų kitų krūvoje, taip pat nebelieka poreikio periodiškai perkelti nereikalingus daiktus iš vienos vietos į kitą.

2. Ramybė. Kai tiksliai žinai kur tavo namuose viskas yra padėta, gyvenimas iš tikrųjų tampa daug ramesniu.

3. Galimybės. Jos pradeda atsirasti visur – nuo naujų parduotuvių, kuriose randame mus džiuginančių daiktų iki naujų darbo pasiūlymų ir pažinčių. Atlaisvinę vietą namuose, tuo pačiu paruošiame save neįtikėtiniems gyvenimo pokyčiams.

4. Energija. Ji tampa labiau koncentruota ir stipri. Artimiausioje aplinkoje mūsų niekas nebeblaško ir mes, pagaliau, galime siekti daugiau!

5. Įsižeminimas. Pasidaro lengviau sutelkti dėmesį į save: savo kūną, savo norus, savo būkle, nuotaiką. Tai padeda dažniau būti čia ir dabar, mintyse nepabėgant į savo praeitį ir neužbėgant į ateitį.

6. Paleidimas. Teisingai atsikratant daiktų, susisijusių su mūsų senomis emocijomis – nuoskaudomis, baimėmis, sielvartu – mes paleidžiame ir jas, ir toliau gyvename lengvesne siela ir atvira širdimi.

7. Malonumas. Gyventi tvarkoje labai malonu ir šis džiaugsmas palaipsniui išplinta ir į kitas mūsų gyvenimo sritis.

8. Žmonės. Mūsų gyvenime atsiranda naujų įdomių žmonių, seni draugai ir artimieji tampa dar artimesni. Tik todėl, kad pradedi juos kitaip matyti ir labiau vertinti jų buvimą savo gyvenime.9. Pagarba. Ne kiekvienas gali palaikyti tokią tvarką ir šis įgūdis iš tikrųjų yra vertas pagarbos. Tampame puikiais pavyzdžiais savo vaikams ir mums nebereikia jų specialiai mokyti tvarkytis.

10. Nauji daiktai. Žinoma! Vietoj išmestų arba išdalintų nereikalingų daiktų, nauji, mus džiuginantys daiktai atsiranda iš visiškai netikėtų šaltinių! Juos tarsi traukia tie malonūs daiktai, kurie nuo šiol jus supa nuosavose namuose.

O svarbiausia, ką gavau susitvarkiusi – tą namų jausmą, kurio taip ilgai ir bergždžiai ieškojau visur, tik ne pačiuose namuose. Pirmą kartą skubu sugrįžti namo. Džiaugsmingai pravėrusi lauko duris, iš karto pasineriu į šiltą ir jaukų jų glėbi ir sakau: „Sveiki, namai!“

Pradėjau dažnai leisti laiką namuose tyloje – uždegu žvakes, smilkalus ir iš tikrųjų mėgaujuosi vienatvės ir harmonijos akimirkomis, kurdama keistus pasaulius suaugusiųjų spalvinimo knygelėje.

Su meile apžiūrinėdama savo sutvarkytus ir netgi kai kur suremontuotus namus, aš sunkiai prisimenu, kaip gyvenau anksčiau. Negaliu pasakyti, kad dabar jie atrodo kaip iš paveiksliuko, bet tiksliai žinau, kad man jie patinka ir kad aš iš tikrųjų atsipalaiduoju, prisipildau naujų jėgų, užsiimu kūryba, bendrauju su sūnumi, svajoju, su malonumu dirbu ir tiesiog gyvenu.

Ir nuoširdžiai linkiu to paties ir jums!

Informacijos šaltinis:

vmarkus.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.