APŽVALGOS, Mokyklų aktualijos, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Psichologija, Renginių anonsai, Statistika, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Kaip viena valanda prie kompiuterio gali pakeisti Jūsų vaiko gyvenimą

Ar ruošiame vaikus ateities darbams, kurių dar nėra? Ar gebėsime sudominti juos programavimu ir inžinerija, kai vis daugiau vaikų nori tiesiog žaisti kompiuterinius žaidimus, o ne mokytis? Žaidimo ir mokymosi nauda nei kiek neabejoja smalsių vaikų tėveliai, kurie 2018-ųjų gruodžio 8-osios popietę skubėjo į J.Jasinskio gatvėje esantį konferencijų centrą. Čia „Programavimo valandą“ rengė „Microsoft“ Lietuva ir VšĮ „Robotikos Akademija“. 7-14 metų vaikai tą dieną mokėsi programavimo pagrindų į kurią įtraukė populiarus „Minecraft“ žaidimas.  Ši amerikiečių iniciatyva kartą metuose valandai suvienija visus technologijų naujokus ir padeda jiems susipažinti su programavimu kartu su entuziastingais mentoriais.

„Labai džiaugiamės būdami šios iniciatyvos dalimi. Suteikti programavimo žinias vaikams su jiems patrauklausiomis priemonėmis yra kasdienis mūsų darbas. O tokios įmonės kaip „Microsoft“ kuria inovatyvius produktus ir suteikia galimybę vaikams išbandyti kitokį laisvalaikio praleidimo būdą prie kompiuterio, – sakė Kristijonas Vasiliauskas, VšĮ „Robotikos Akademija“ turinio padalinio vadovas.

„Šiandieninė darbo rinka jau dabar susiduria su kvalifikuotų specialistų trūkumu, tad „Programavimo valanda“ yra tas renginys, kuris pritraukia visiškus naujokus ir turi didelį potencialą nuvesti juos technologinio tobulėjimo keliu. Net ir valandos trukmės užsiėmimas, padedant mentoriui, gali būti tramplinas į informacinių technologijų, inžinerijos ar mechanikos specialybes. Pateikus programavimą kaip žaidimą, galime įtraukti ir tuos, kurie gal niekad nepagalvojo apie šią sritį. Tikime, kad tokios iniciatyvos paskatins šias ir panašias mokymo priemones aktyviau naudoti kasdien ir mokyklose“, – teigė Evaldas Stalioraitis,  „Microsoft“ Akademinio segmento vadovas Baltijos šalims.

„Robotikos Akademijos“ organizuotame užsiėmime vaikai su patyrusiais mokytojais mokėsi programavimo pagrindų. Jiems buvo pristatyti ciklo ir sąlygos funkcijos. Apie juos sužinojo ir sėkmingai užduotis sprendė net pirmokai, kurie ypač džiaugėsi savo pasiekimais. Į valandos trukmės užsiėmimą atvyko daugiau nei 40 vaikų nuo 7 iki 14 metų amžiaus.

„Puikus renginys, mokytojai sugebėjo sudominti ir įtraukti skirtingo amžiaus vaikus. Mažesniesiems nepavyko visko iki galo pabaigti laiku, bet jie su pasididžiavimu visiems rodo gautą diplomą ir sako, kad jau truputį moka programuoti. Vyriausioji dukra jau prašo naujų užduočių ir sako, kad programuoti įdomiau, nei tiesiog žaisti. Ačiū „Robotikos Akademijai“ ir „Microsoft“, kad sudomina ir atranda būsimus talentus!, – pasakojo trijų vaikų mama Lina Burdenkova.

Iniciatyvą organizuoja code.org ir ją remia didžiausios bei pažangiausios technologijų įmonės visame pasaulyje. Šiais metais pasaulinėje iniciatyvoje dalyvavo daugiau nei 180 valstybių atstovai. Programavimo valandą Vilniuje gruodžio 8 dieną organizavo VšĮ „Robotikos Akademija“ ir „Microsoft“ Lietuva.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.