Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip sutramdyti mažą užsispyrėlį?

Deivis pareina namo iš mokyklos kaip visada: pripėduoja tik ką išplautas grindis, numeta kuprinę, nebaigtus valgyti priešpiečius ir striukę. Jo motina pasižiūri, ir palydi jį nuvargusiu žvilgsniu: „Deivi, kodėl tu visuomet turi įsiveržti į namus kaip viesulas?“

Deivis pamėgdžioja motiną. Tai jis daro visuomet, kai išgirsta kokį motinos komentarą. Besisukiodamas jis nuo lentynų numeta dar keletą daiktų ir keliauja prie šaldytuvo.

Kol motina nuo grindų renka jo numestų daiktų nuolaužas, Deivis jau rausiasi po šaldytuvą, išvarto jogurto indelius, išpila sultis, apdaužo obuolius ir palieka neuždengtus maisto likučius.

Po šios šiukšlinos ekspedicijos jis suranda keksiuką ir sako motinai, kad ji niekuomet nenuperka nieko gero valgyti.

Jis vienu kąsniu praryja pusę keksiuko ir užsikosėjęs kitą pusę ištrupina ant svetainės kilimo.

Kai motina pasiima šluotą ir eina sušluoti trupinių, Deivis pamato, kad ji nelabai patenkinta, tačiau tai jo visiškai nejaudina ir jis toliau trupina ant grindų.

Motina nekenčia tokio sūnaus elgesio, jaučiasi bjauriai, nes žino, kad jis, prisivalgęs keksų, net nepalies pietų, kuriuos ji gamino visą pusdienį.

„Deivi, ar tu nematai, kad aš ruošiu pietus? – sako ji. – Aš norėčiau, kad tu dabar neprisivalgytum“.

Burna, pilna antrojo kekso, Deivis sumurma: „Na, ir kas“.

Motina piktai pažiūri į jį, o neištarti žodžiai lieka kyboti ore.

Deivis pakankamai protingas, kad suprastų jos įspėjamą žvilgsnį, tačiau nepakankamai išmintingas, kad suprastų savo šiurkščias manieras.

Sarkastišku ir pabrėžtu tonu jis pasako: „Prrrašau“.

Mama atneša jam stiklinę pieno, servetėlę ir lėkštę. „Aš prašiau tik pieno“, – sumurma Deivis.

Jis per visą virtuvę meta suglamžytą keksiuko popierėlį – mėgina pataikyti į šiukšlių dėžę. Šluodama trupinius ir rinkdama servetėles bei popieriukus jo motina pažiūri į jį ir sako: „Kol bus paruošta vakarienė, verčiau paskaityk knygą“.

„Kodėl aš visuomet turiu tai daryti?“ – surinka Deivis ir įjungia televizorių.

Deivio motinai tampa aišku, kad ir vėl ji vakarienę valgys viena ir kad diskusijos bet kokia tema baigtos. Motina pačiumpa nuo lentynos lėkštes, deda jas ant stalo ir skundžiasi (tikriausiai sau): „Aš nesuprantu, kodėl tu negalėtum būti šiek tiek mandagesnis ir paslaugesnis…“

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.