Klaipėda, Vaikai/šeima

Į darželius vasarą eis tik neatostogaujančių tėvų vaikai

Klaipėdiečiai, norėdami savo vaikus vasaros metu leisti į darželius, turės pateikti ikimokyklinio ugdymo įstaigai pažymas iš darboviečių, kad tuo metu neturės atostogų. Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė akcentuoja, kad šeimose esti įvairių situacijų ir į jas taip pat bus atsižvelgta.

Trečiadienį vykusiame pasitarime su ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovais buvo nuspręsta, kad vasaros metu bus formuojamos atskiros ikimokyklinio amžiaus vaikų grupės darželiuose ir ikimokyklinis ugdymas bus vykdomas.

Tačiau tėvai, norintys savo atžalas vasaros metu leisti į darželius, įstaigos vadovui turės pateikti pažymas iš darboviečių, kad patys tuo periodu neatostogaus. „Jeigu tėvai pareikš būtinybę teikti priežiūrą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje jų vaikams vasaros laikotarpiu, iš savo darboviečių turės pateikti pažymas, kad jiems tuo periodu nėra suteikiamos atostogos. Ir maitinimo išlaidos turės būti mokamos į priekį bei pasirašoma sutartis su įstaigos vadovu“, – kalbėjo vedėja.

Susitikimo metu buvo nutarta, kad bus atsižvelgiama ir į kitokias uostamiestyje gyvenančių šeimų situacijas.

„Jeigu, tarkime, mama dirba ir atostogų neturi, o vyras dirba užsienyje, prašymuose reikės šias aplinkybes ir nurodyti. Nes, natūralu, kad iš užsienio šalyse esančių darboviečių tėvai tokių pažymų, nurodančių, kad atostogos nebus suteikiamos, gali ir negauti.

Žiūrime į visas situacijas labai tolerantiškai, bet aplinkybės, dėl kurių vaikui reikės ikimokyklinės įstaigos priežiūros vasaros laikotarpiu, turės būti paaiškintos. Bet, kaip ir minėjau, labai puikiai suprantame klaipėdiečius“, – pabrėžė L. Prižgintienė.

Atsižvelgdama į pandeminę situaciją, vedėja ragina gyventojus nepiktnaudžiauti susidariusia padėtimi. „Prašome gyventojų nepiktnaudžiauti šia situacija, nes vis dėlto yra karantinas, o įstaigos taip pat turi pasiruošti tam darbui. Prašome supratimo, tolerantiškumo ir pakantumo, nes tikrai gyvename ypatingomis sąlygomis ir stengiamės išgirsti ne tik visus gyventojus, bet ir įstaigas bei jų darbuotojus, kurie yra labai pervargę“, – kalbėjo pašnekovė.

Nors bus formuojamos atskiros ikimokyklinio ugdymo grupės, vaikų skaičius grupėse nesikeis – lopšelio grupėse galės būti po 15, o darželio grupėse – 20 vaikų.

julija@ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.