Klaipėda, Vaikai/šeima

Darželių darbas vasarą: priims, bet prašo nesiveržti

Patvirtinta, kaip šių metų vasaros mėnesiais dirbs ir kada atostogaus Klaipėdos darželiai. Žadama pasirūpinti visais vaikais, kurių tėvai dirba ir negali pasirūpinti vaikais namuose, vis dėlto tikimasi, kad šeimos išnaudos visas galimybes, kad kuo daugiau laiko praleistų su savo atžalomis.

Kaip ir iki pandemijos, šią vasarą visi miesto darželiai pagal dar vasario mėnesį patvirtintą atostogų grafiką vienam mėnesiui užvers duris.

Darželinukų tėvų prašoma pasirūpinti savo vaikų užimtumu, nes galimybės nukreipti vaikus į kitus darželius dėl šalyje tebesitęsiančios pandeminės situacijos yra ribotos.

Nepaisant to, ketinama pasirūpinti visais ugdymo įstaigas lankančiais vaikais, jei tėvai dėl svarbių priežasčių negalės patys jų prižiūrėti namuose: ugdymo įstaigų vadovai Švietimo skyriaus vedėjos įsakymu įpareigoti derinti su kitų ikimokyklinių įstaigų bei mokyklų-darželių vadovais vaikų priėmimą į kitas įstaigas, kai įstaiga nevykdo veiklos.

Tėveliai yra informuoti, kad iki gegužės 30 d. ugdymo įstaigos vadovui turi pateikti prašymą raštu, nurodydami, kuriuo vasaros laikotarpiu reikalinga vaiko priežiūra darželyje.

Dalis klaipėdiečių tėvelių, nuo praėjusio rudens dirbantys nuotoliniu būdu, baiminasi, kad, pasibaigus karantinui, tačiau užsidarius ugdymo įstaigoms, sugrįš dirbti kontaktiniu būdu ir neturės kam palikti prižiūrėti mažamečių vaikų. Būdas tai išspręsti – kasmetines atostogas planuoti taikantis prie ugdymo įstaigos atostogų grafiko. Tačiau ne visiems mažus vaikus auginantiems tėvams tai yra įmanoma. Ir į tokius atvejus, anot Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, tikrai bus atsižvelgta.

Ankstesniais metais tą mėnesį, kuomet vaiko lankoma ugdymo įstaiga užsidarydavo (remontui, atostogoms ir kt.), būdavo sudaromos galimybės vaikui laikinai lankyti kitą miesto darželį. Tokia galimybė bus ir šiemet.

Bus kuriami vadinamieji „socialiniai burbulai“ su pakaitiniais darželiais. Tačiau Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistai apeliuoja į tėvelių sąmoningumą bei geranoriškumą ir prašo šia galimybe naudotis tuomet, kai tikrai nėra kitų galimybių vaikų prižiūrėti namie.

Priimant vaikus iš kitų (atostogaujančių) įstaigų, su tėvais turės būti sudarytos laikinosios sutartys.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.