Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Būtent dėl to kasdien lygiai 9val. vakaro aš prašau savo vaikų eiti į savo kambarį

Įprastai 8.30 val. vakaro aš duodu savo dviem paauglėms dukterims tokį įspėjamąjį šūvį. O 9 val.
vakaro jau atvirai sakau: „Jums laikas eiti į savo kambarį.“ Aš tai sakau beveik kiekvieną vakarą.
Ir kaskart jos ginčijasi: „Bet kodėl mes turime eiti gultis 9 val. vakaro? Mes jau nemažos!“

„Jums nebūtina gultis miegoti, jūs galite kuo nors užsiimti savo kambaryje – bet prašau jūsų išeiti iš svetainės. Mes su mama nematėme vienas kito visą dieną, pasiilgome, ir tai mūsų laikas, mes norime pabendrauti.“

Mergaitės įprastai išpučia akis ir prunkščia.

Kalbant atvirai, ši taisyklė mūsų namuose egzistavo nuo neatmenamų laikų. Štai jau 15 metų mes esame tėvai ir niekada nebuvo taip, kad visą dieną vaikai atimtų VISĄ mūsų laiką. Taip, žinoma, mes labai daug su jais užsiimame – bet ne 24 valandas per parą. Mes mylime savo vaikus ir, be abejo, jie atlieka svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Ir mes visada palaikysime juos ir padėsime.

Bet yra dar „mes“. Mūsų santykiai. Ir mes vis dar turime skirti dėmesio tam, kad šie santykiai išliktų tvirti, artimi ir sveiki. Ir štai kodėl tai taip svarbu:

Sveika santuoka yra šeimos kertinis akmuo.

Jūsų šeimos kertinis akmuo – ne jūsų vaikai. Jie – dalis pamato ir didelė dalis jūsų visko likusio, bet ne jie laiko visą konstrukciją. Pati svarbiausia dalis – tai jūs ir jūsų žmona, vyras, partneris. Ir jūsų vaikai žiūri į jus, ima iš jūsų pavyzdį, ir lygindami su jūsų patirtimi renkasi savo kryptį.

Iki tol, kol atsirado vaikai, buvote „jūs“ – jūsų pora.

Iš pradžių vaikų nebuvo. Iš pradžių mes įsimylėjome vienas kitą, kartu praleidinėdavome užsiėmimus, kalbėdavomės iki ryto telefonu (tuomet jis dar kabėjo ant sienos, turėjo ilgą laidą), ir galiausiai nusprendėme visiems laikams likti kartu. Mes buvo pradžioje. Ir mes užvirėme visą šią šeiminę istoriją. Ir tik po viso šito atsirado mūsų nuostabūs vaikai. Ir mes siaubingai džiaugiamės ir esame dėkingi, nes jie suteikia mums tiek daug šviesos bei džiaugsmo. Bet mūsų sąjunga palaiminta. Ir būtent šį sakralumą mes turime iš visų jėgų saugoti.

Po to, kai užaugs vaikai, mes liksime dviese.

Niekas netrunka amžinai. Mūsų vaikai greitai užaugs ir išskris iš lizdo. Nežinau, kaip jūs, bet aš asmeniškai nesiruošiu puoselėti savo 30-mečių vaikų ir skirti jiems dar vieno kambario – tegul gyvena savarankiškai.

Tai štai, kai išvažiuos iš mūsų namų, sukurs savo šeimas ir augins savo vaikus, man norėtųsi, kad mūsų santykiai su žmona liktų tokie pat stiprūs ir artimi, kaip pačioje pradžioje. Kad susikurčiau sau panašią ateitį, mes turime jau dabar puoselėti savo santykius. Būtent mūsų santykiai, o ne mūsų vaikai turi būti prioritetas.

Mums reikia rodyti vaikams tinkamą pavyzdį

Kaip jau sakiau, vaikai žiūri į mus ir ima iš mūsų pavyzdį. Būtent iš mūsų jie mokosi, kaip reikia sukurti ir palaikyti santykius. Aš dažnai sakau: „Auklėti reikia suaugusiuosius, o ne vaikus.“ Nežinau, kaip jūs, bet aš norėčiau, kad užaugusių mano vaikų požiūris į pasimatymus, įsimylėjimą ir šeimą būtų sveikas.

Būtent todėl sveiki santykiai su mano žmona man yra prioritetas – juk vaikai mokosi žiūrėdami į mus. Todėl žmona man yra pirmoje vietoje, o vaikai – antroje. Labai artimoje pirmai, bet vis dėlto antroje.

Dienos pabaigoje mes visi būname pavargę ir įsitempę. Taip, jūsų vaikams reikia jūsų, jie labai svarbūs. Jie svarbioje antroje vietoje po jūsų sutuoktinės. Ne draugai, ne kolegos, ne pomėgių bičiuliai. Vaikai ir žmona. Ir jūs turite rūpintis vaikais, bet pirmiausia rūpintis išlaikyti gerus jūsų poros santykius. Kai vaikai mato, kad tėvas myli jų motiną, o motina vertina tėvą, jie tiki, kad jie taip pat yra mylimi, svarbūs ir vertingi, įgyja pasitikėjimo juos supančiu pasauliu.

Mes gyvename pagal išprotėjusį grafiką. Reikalai, reikalai, reikalai. Ir nuolat vaikai – mes skiriame vaikams jūras dėmesio. Būtent todėl kasdien lygiai 9 val. vakaro aš prašau savo vaikų eiti į savo kambarį. Būtent todėl mes su žmona porą kartų per mėnesį būtinai planuojame pasimatymą ir kur nors išeiname dviese. Todėl, kad tai svarbu. Todėl, kad pirmiausia atsiradome „MES“.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.