Abiturientas, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Aštuntokų matematikos pasiekimai šiek tiek pagerėjo, skaitymo – nepakito

Šių metų Nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) rezultatai rodo, kad Lietuvos aštuntos klasės mokinių matematikos pasiekimų lygis pagerėjo lyginant su praėjusiais metais. Aštuntokų skaitymo gebėjimai panašūs į 2022 m., bet gerokai aukštesni nei matematikos.

NMPP šiemet laikė 25972 aštuntokai.

„Šių metų pasiekimų patikrinimas atskleidė, kad, skirtingai nuo ketvirtokų, kurių skaitymo ir skaičiavimo gebėjimai iš esmės yra vienodai geri, aštuntokai pasižymi kur kas didesniais skaitymo pasiekimais, o matematikoje jiems dar reikia pasistengti: pusės NMPP dalyvių pasiekimų lygis – patenkinamas“, – teigia Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Pasak jos, susirūpinti reikėtų beveik dešimtadaliui nepasiekusių patenkinamo lygio: tai rimtas signalas ir mokiniams, ir mokytojams, kad reikia papildomų konsultacijų, papildomo darbo, kuris padėtų užtaisyti NMPP aptiktas žinių spragas.

Šiemet aštuntokų skaitymo pasiekimų procentinis vidurkis siekė 67,5 proc. (2022 m. – 67,2 proc.), matematikos – 48,7 proc. (2022 m. – 42,6 proc.).

Atsakydami į klausimus apie matematikos patikrinimą, 43 proc. jį laikiusių aštuntokų pažymėjo, kad laiko jį atlikti užteko, dar beveik 28 proc. atsakė, kad laiko užteko vidutiniškai. Beveik 6 proc. aštuntokų matematikos patikrinimą įvertino kaip lengvą, o 40 proc., – kad jis buvo vidutinio sunkumo.

Šiemet pirmą kartą aštuntokų NMPP pasiekimai įvertinti ne tik taškais: kiekvienam dalyviui priskirtas atitinkamas pasiekimų lygis (nepasiektas patenkinamas, patenkinamas, pagrindinis, aukštesnysis).

Matematikos patikrinime patenkinamą lygį pasiekė 50,2 proc. aštuntokų, pagrindinį lygį – 35 proc., aukštesnįjį lygį – 5,2 proc. Patenkinamo lygio nepasiekė 9,7 proc. mokinių.

Skaitymo patikrinime patenkinamą lygį pasiekė 25,6 proc. aštuntokų, pagrindinį lygį – 58,4  proc., aukštesnįjį lygį – 15,2 proc., nepasiektu patenkinamu lygiu buvo įvertinti 0,8 proc. mokinių.

Aštuntos klasės gimtosios rusų kalbos pasiekimų patikrinime dalyvavusių mokinių pasiekimų vidurkis – 80,6 proc., gimtosios lenkų kalbos – 77,8 proc., o gimtosios baltarusių kalbos – 76,1 proc. Gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų,) skaitymo testus atliko per 2600 aštuntokų.

Informacija apie NMPP dalyvavusių 8 klasės mokinių surinktus užduočių taškus jau perduota mokykloms. NŠA ruošia NMPP rezultatų ataskaitas kiekvienam mokiniui, mokyklai ir savivaldybei. Netrukus jos turėtų pasiekti savo adresatus per Nacionalinės švietimo agentūros duomenų perdavimo sistemą KELTAS.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/astuntoku-matematikos-pasiekimai-siek-tiek-pagerejo-skaitymo-nepakito

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.