Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

Alytuje apsilankiusi ministrė A. Pitrėnienė: „Čia dirba kūrybingi ir švietimui atsidavę žmonės“

Nuo Alytaus švietimo sistemos aptarimo su miesto meru Vytautu Grigaravičiumi iki apsilankymo keliose mokyklose, profesinio rengimo centre, kolegijoje ir susitikimo su mokiniais, mokytojais ir studentais. Tiek daug vizitų ir aptarimų antradienį Alytuje turėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, visą dieną paskyrusi susipažinti su miesto švietimo situacija.

„Alytus – kūrybingų ir atsidavusių švietimui, savo darbui žmonių miestas. Vizito metu pamačiau ne vieną gerą pavyzdį, kaip puikiai darbuotojai tvarkosi, kuria strategijas ir jas įgyvendina. Džiugu, kad mieste visi vaikai lanko darželius, tai – labai gera žinia“, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. – Taip pat buvo malonu pamatyti puikiai sutvarkytą, naujausiomis technologijomis aprūpintą Alytaus profesinio rengimo centrą, produktyviai dirbančią Alytaus kolegiją. Pastaroji ne tik pritraukė nemažai užsieniečių studentų, bet ir kuria tolesnius planus – atsižvelgdami į bendrosios praktikos slaugos darbuotojų mieste poreikį, planuoja užpildyti šią spragą. Manau, dirbančią, besistengiančią bendruomenę reikia skatinti, todėl peržiūrėsime galimybes ir įvertinsime, kuo alytiškiams galėsime padėti.“

Alytaus miesto rotušėje ministrė A. Pitrėnienė susitiko su miesto meru V. Grigaravičiumi, savivaldybės darbuotojais, profesinių mokymo įstaigų, Alytaus kolegijos vadovais. Per susitikimą buvo apžvelgta Alytaus miesto savivaldybės švietimo sistema: ikimokyklinis, priešmokyklinis ir bendrasis ugdymas, taip pat neformalusis vaikų bei suaugusiųjų švietimas, profesinis mokymas bei aukštasis mokslas.
Pasak miesto savivaldybės atstovų, viena iš bendrojo ugdymo mokyklų problemų – prasta sporto aikštynų infrastruktūros būklė. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos įgyvendinamos Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programos šiemet tam skirta beveik 116 tūkst. eurų. Tokią pačią sumą numatoma skirti ir kitąmet, kad būtų užbaigti Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbai.
Taip pat susitikimų metu kalbėta apie būtinybę renovuoti mokyklų vidaus erdves – kabinetus ir kitas patalpas, atnaujinti informacijos ir ryšių technologijų įrangas, aprūpinti technologijų kabinetus ir laboratorijas.

Vizito Alytuje metu švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė aplankė kelias miesto mokyklas – „Volungės“, Dainavos ir Dzūkijos pagrindines mokyklas, taip pat Alytaus profesinio rengimo centro Paslaugų verslo skyrių bei Alytaus kolegiją. Pastarojoje šiemet studijuos apie 750 studentų pagal 13 programų – verslo vadybos, įstaigų ir įmonių administravimo, informacinių sistemų technologijų, kompiuterinių tinklų administravimo, multimedijos, dizaino ir leidybos technologijų bei kitas.

Alytaus profesinio rengimo centre nuo šio rudens mokosi 1617 mokinių. Šių mokslo metų pradžioje atidarytas Inžinerinės pramonės sektorinis praktinio mokymo centras, toliau aktyvinama sektorinių praktinio mokymo centrų veikla, tobulinama mokyklos valdymo struktūra, atnaujinamos profesinio mokymo programos, išbandomos skaitmeninės mokymo priemonės. Centras žada efektyvinti bendradarbiavimą su verslo įmonėmis, dalyvauti pameistrystės aljanse. Alytaus profesinio rengimo centro bendrabučiui atnaujinti Švietimo ir mokslo ministerija 2015 m. skyrė 58 tūkst. eurų.

Alytaus miesto savivaldybėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą vykdo 13 lopšelių-darželių bei dvi mokyklos-darželiai. Juose 137 grupėse ugdoma apie 2700 ikimokyklinio amžiaus vaikų – 8,3 proc. daugiau nei prieš ketverius metus. Dar 506 vaikai lanko priešmokyklinio ugdymo grupes ikimokyklinio ugdymo įstaigose, o 87 – bendrojo ugdymo mokyklose. Alytuje veikia dvi pradinės mokyklos, 7 pagrindinės, viena progimnazija, viena suaugusiųjų ir jaunimo mokykla bei 4 gimnazijos, o pagal bendrojo ugdymo programas ugdoma 7300 mokinių, iš kurių 82,2 proc. lankys įvairius neformaliojo ugdymo būrelius mokyklose.

Informacijos šaltinis: smm.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.