Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

9 svarbiausios Paulo Koelho kelionių taisyklės

Garsus rašytojas, filosofas Paulo Koelho pasidalino savo kelionių taisyklėmis. Pabandykite jomis vadovautis, kad kiekviena jūsų kelionė būtų ypatinga.

1. Venkite muziejų. Patarimas gali pasirodyti absurdiškas, bet pagalvokime: argi būnant svetimame mieste nėra įdomiau sužinoti, kuo jis gyvena dabar, o ne praeityje? Žmonės jaučia pareigą pasilankyti muziejuje, nes šis būdas pažinti kultūrą jiems buvo skiepijamas nuo vaikystės.

Be abejo, muziejų lankymas išlieka svarbus, bet turi aiškiai suprasti, ką nori pamatyti, kitaip iš jų išeisi suvokęs, kad pamatei porą labai svarbių dalykų, bet nesuvokei, kokių.

2. Lankykis baruose. Būtent ten galima pamatyti miesto gyvenimą. Kalbu ne apie diskotekas, bet apie vietas, kur susitinka vietiniai, išgeria, kalbasi apie Dievą ir visatą ir visada yra atviri pokalbiams. Tiesiog nusipirk laikraštį, atsisėsk su juo ir stebėk ateinančius bei išeinančius žmones.

Jeigu kas nors tave kalbina, atsakyk, net jeigu tema neatrodo labai įdomi. Neišvysi viso kelio grožio, jeigu žiūrėsi į jį pro šiek tiek pravertas duris.

3. Būk atviras. Vietiniai yra geriausi gidai. Jie viską žino, didžiuojasi savo miestu ir nedirba agentūroms. Tiesiog išeik į gatvę, išsirink žmogų ir paklausk jo: „Kaip nueiti?“

Jeigu nepavyks su pirmu, pavyks su antru ir tada, garantuoju, rasi geriausią palydovą visai dienai.

4. Keliauk vienas arba, jeigu esi susituokęs, su partneriu. Tik taip galima iš tikrųjų išvykti iš savo šalies. Keliaudamas su grupe tu tik simuliuoji kelionę į užsienį, bet ir toliau kalbi savo kalba, vadovaujiesi gido nurodymais ir daugiau dėmesio skiri kalboms grupėje nei vietai, kurią atvykai aplankyti.

5. Nelygink. Nieko nelygink: nei kainų, nei švaros, nei gyvenimo kokybės, nei transporto. Nieko! Keliauji ne tam, kad įrodytum, jog gyveni geriau. Susipažink su kitų gyvenimu ir rask, ko gali iš jų pasimokyti.

6. Suvok, kad tave visi supranta. Net jeigu nekalbi šios šalies kalba, nebijok: lankiausi daugybėje šalių, kur negalėjau bendrauti žodžiais, bet vis tiek man visur padėdavo, suteikdavo naudingų patarimų ir netgi susirasdavau draugų.

Kai kurie bijo, kad būdami vieni nepažįstamoje vietoje tiesiog pasiklys. Pakanka kišenėje turėti viešbučio vizitinę kortelę ir kraštutiniu atveju ja pasinaudoti, pakišant taksistui po nosimi.

7. Per daug nepirkk. Leisk pinigus dalykams, kurių tau nereikės nešiotis: bilietams į teatrą, restoranų lankymui, ekskursijoms. Šiais globalios rinkos ir interneto laikais galima nusipirkti viską ir nemokėti papildomai už leistino svorio viršijimą.

8. Nesistenk apkeliauti pasaulio per mėnesį. Geriau viename mieste praleisk keturias ar penkias dienas nei po vieną dieną penkiuose miestuose.

Miestus galėčiau palyginti su kaprizinga moterimi, kuriai reikia laiko, kad parodytų save iš visų pusių ir leistų būti sugundoma.

9. Kelionė – tai nuotykis. Henris Mileris pasakė, kad geriau atrasti nepažįstamą bažnyčią, apie kurią niekas anksčiau nėra girdėjęs, nei nuvykti į Romą ir jaustis priverstam aplankyti Siksto koplyčią. Nueik ir ten, bet paklaidžiok skersgatviais, pajusk laisvę ir rask tai, apie ką pats dar nieko nežinai ir kas galbūt pakeis tavo gyvenimą.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.