Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

8 dalykai, kurių negalima drausti savo vaikams

Draudimai turi būti vaiko gyvenime, bet reikalingas saikas. Šių 8 dalykų negalima drausti savo vaikams.

  1. Valgyti pačiam. Taip, pamaitinti vaiką – lengviausia, bet draudžiant pačiam valgyti, mes trukdome vaikui suaugti, jaustis savarankišku, tikinčiu savo jėgomis. Tai pirmieji vaiko žingsniai savarankiškumo kelyje. Nežlugdykite vaiko norų būti savarankišku ir nedrauskite to daryti pačiam.
  2. Padėti jums. Dažnai girdime: ,,Neliesk, sudaužysi!“, ,,Pastatyk, išpilsi!“ O prabėgus keleriems metams mūsų žodžiai pasikeičia: ,,Jis nieko nenori daryti! “ Tėvai bijo, kad mažylis sukels daugybę rūpesčių. O vaikui juk labai svarbu jausti savo reikšmingumą, suprasti, kad jis reikalingas. Pastebėkite, su kokiu dideliu noru vaikas valo stalą ar siurbia kilimą. Ir dar, jam labai reikia tėvų pagyrimo ir palaikymo. Todėl prašykite padėti jums, leiskite jam padėti ir padėkokite už pagalbą.
  3. Piešti. Dažnai mamos neduoda vaikams pieštukų ar spalvų todėl, kad vaikas neišsiteptų, nepripieštų ant sienų. Bet viso to lengvai galima išvengti tinkamai pasiruošus: suradus namuose tinkamą vietą piešimui ir apsirengus lengvai skalbiamus drabužėlius. Piešiniuose vaikas atskleidžia savo jausmus ir pergyvenimus, nes žodžiais tai išreikšti jam dar sunku.
  4. Kvailioti, bėgioti, šokinėti, šūkauti, triukšmauti. Tai darydamas vaikas išreiškia savo emocijas, atsipalaiduoja, iškrauna susikaupusią energiją. Aišku, kai kuriose vietose toks elgesys negalimas (viešose vietose, gatvėje ir kt.), bet namuose leiskite vaikui būti tokiu, kokiu jam norisi. Pabandykite kartu su vaiku pakvailioti, ir puikus vakaras jums garantuotas!
  5. Laipioti gatvių sporto aikštelėse. Mamos ypač stabdo vaikus, kad nenukristų, neužsigautų. Jos galvoja, kad daug paprasčiau yra uždrausti, negu išmokyti vaiką užlipti laipteliais ar nusileisti nuo kalniuko. Tokios mamos tikrai neteisios. Juk šis draudimas neveikia, mažylis vistiek užlips, bet su didesne tikimybe nukristi, jei mama šauks: ,,Nukrisi!
  6. Žaidimai su vandeniu. Vanduo labai vilioja vaikus. Tai didelės laimės ir atradimų šaltinis. Todėl geriau prisijunkite prie vaiko ir kartu mėgaukitės vandens malonumais.
  7. Liesti smulkius daiktus. Būkite budrūs ir aiškinkite vaikui, kad reikia būti atsargiam, kur slypi pavojus, kaip geriausia elgtis su šiuo daiktu. Pasakykite, kad daiktą galima paliesti, pažiūrėti, o paskui tvarkingai padėti. Vaikui dažniausiai norisi tiesiog paliesti.
  8. Pasakyti savo nuomonę. Atminkite, kad vaikas – tai maža asmenybė ir jis turi savo nuomonę. Todėl kalbėkite su juo kaip su lygiu, išklausykite jį ir nepamirškite, kad jis irgi turi savo norus, poreikius, jaučia ir galvoja!

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.