Psichologija

7 būdai greitai užmigdyti vaiką

Teisinga vaiko priežiūra – tai ne tik kasdienė higiena ir teisingas maitinimas. Svarbu užtikrinti sveiką ir pilnavertį vaiko miegą.

Visada atsiras priežasčių, dėl kurių jūsų vaikas negali užmigti: jis alkanas, jam kažką skauda, arba jis perdaug įsiaudrinęs. Rezultatas blogas visiems – jūs nervinatės, o mažylis neišsimiegojo…

Situaciją galima pakeisti. Paprastos procedūros, kurios atliekamos tuo pačiu metu kiekvieną vakarą, taps ritualu, kuris padės vaikui greitai užmigti.

  1. Vaiko miegas: triukšmingi žaidimai atidedami

Kad vaikas greičiau užmigtų reikia teisingai organizuoti jo vakaro pramogas.Susikurkite taisykles: po 6 valandos vakare – jokių aktyvių žaidimų kvatojant, jokių gimnastikos pratimų jodinėjant tėčiui ant sprando. Geriau kartu surinkite piramidę, pieškite pirštukų dažais. Bet būkite atidūs: stebėkite mažylį. Jei jis trina akytes, žiovauja, verkia ar rodo kaprizus be priežasties – tai aiškūs požymiai, kad jis pavargo. O juk jį dar reikia nuprausti. Neleiskite pervargti. Tai viena iš priežasčių, kodėl kartais vaikas sunkiai užmiega. Verkšlenantis vaikas jau vargu ar norės plaukioti vonioje. Nepraleiskite momento, viską stenkitės atlikti laiku.

STOVYKLOS-VAIKAMS-BANERIS

  1. Krūtimi maitinamo vaiko miegas: vandens procedūros

Vakarinis maudymas prieš miegą atpalaiduoja ir suteikia teigiamas emocijas. Ir todėl puikiai paruošia mažylį miegui. Neskubinkite jo, tegul pliuškenasi kiek nori. Pažaiskite su vaiku. Kol vonioje plaukios laivelis, papasakokite jam ištisą istoriją apie tai, kur jis plaukia. Nesvarbu, kad maudynių metu prieš miegą veiksmo nedaug. Svarbiausia, mama šalia.

Gerai ramina šiltas trumpalaikis dušas, lėtas vaikučio apipylimas puodeliu vandens. Vonia padės užmigti įpylus melisos, levandos ar kitų žolelių nuoviro.

Po maudynių suvyniokite mažylį į pašildytą rankšluostį, aprenkite jaukią pižamėlę – tai irgi svarbi pasiruošimo miegui procedūra. Malonūs pojūčiai ir minkštas audinys nuteikia ramiai.

Ir, aišku, visus savo veiksmus komentuokite: malonus mamos balsas migdo ir ramina.

  1. Vaikas miegos kietai po lengvos vakarienės

Jūs ir patys iš savo patirties tikriausiai žinote, kad alkanam sunku užmigti. Ir mažyliai – ne išimtis. Jei naujagimis maitinasi tik mamos pieneliu, pamaitinkite jį vaikų kambaryje. Tai labai svarbu tokio amžiaus mažylio miegui. Greičiausiai, jis užsnūs jums ant rankų, o jums tereiks jį padėti į lovelę.

O jeigu jūsų džiaugsmelis jau valgo košytes, jo vakarienė turi būti lengva ir skani. Galima surengti tylią šeimos vakarienę.

Po to kartu keliaukite į vaikų kambarį palinkėti labanakt lėlytėms ir mašinėlėms. Tada paguldykite mažylį miegoti ir pasėdėkite šalia kol jis užsnūs.

  1. Greitai užmigti vaikui padeda grynas oras

Kietam vaiko miegui ypatingai svarbu grynas oras – deguonies trūkumas sužadina nervų sistemą. Todėl prieš miegą išvėdinkite vaikų kambarį ir sekite, kad temperatūra nebūtų aukštesnė nei +20 laipsnių C.

Dažnai mažylių tėvai nekreipia dėmesio į kambario drėgmę, o sausas oras kenkia vaikui. Drėgmė turi būti apie 60-65 %.

Prieš miegą vaikui galima įjungti tylią ramią muziką. Ji stebuklingai veikia mažylius, jiems sapnuojasi malonūs sapnai.

  1. Dainuokite vaikams lopšines prieš miegą

Visi žino, kad labai naudinga vaikams prieš miegą dainuoti lopšines. Jos nuramina vaikutį, suteikia saugumo jausmą mamos glėbyje.

Be to, būtinai glostykite mažylį. Jausti prisilietimus jam taip pat svarbu, kaip ir girdėti malonų mamos balsą. Ir, prašau, kai dainuojate vaikui lopšinę, pamirškite kuriam laikui visus neatidėliotinus darbus namuose. Prie jų grįšite kai mažylis užmigs.

Atsipalaidavimas ir neskubėjimas turi jaustis kiekviename jūsų judesyje ir žodyje. Tik tokiu būdu jūs sukursite miegui tinkančią atmosferą.

  1. Nuteikiame vaiką kietam miegui: gesiname šviesą

Prieš paguldant vaiką miegoti užgesinkite šviesą, palikdami tik toršerą. Žinoma, pritamsintas kambarys veikia raminančiai. Be to, sumažėjus apšvietimui, vaiko organizmas gauna signalą, kad reikia ruoštis miegui. Mamai ši švieselė naktį padės pamaitinti mažylį ir stebėti, ar viskas jam gerai.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar ryškus gatvės apšvietimas netrukdo vaikui miegoti. Jei taip, pakabinkite vaikų kambaryje užuolaidas ir nakčiai jas užtraukite.

  1. Sauskelnės ir valgymas naktį: pavalgyti ir persirengti galima ir snaudžiant

Kartais vaikai naktį prabunda, kad pasistiprintų, kai juos kažkas neramina ar susapnavo baisų sapną. Esant šiai situacijai reikia veikti ryžtingai: nuraminti, sušildyti, pamaitinti pieneliu ir užmigdyti. Dažnai mažylis pradeda niurzgėti ir vartytis miegodamas ir, atrodo – tuoj tuoj prabus. Greičiausiai, sauskelnės per šlapios ir trukdo miegoti. Atsargiai jas pakeiskite. Kai tik mažylis pajus komfortą, greitai vėl užmigs. Svarbiausia – būti visada pasiruošus padėti. Bet pirmaisiais savo brangenybės gyvenimo metais mama miega labai jautriai ir visada prabus , kai tik mažyliui reikės jos pagalbos.

Ką daryti, jei…

… mažylis nenori jūsų paleisti.

Tai ne paprastas kaprizas. Matyt, jam trūko bendravimo su jumis dieną. Būkite šalia tiek, kiek reikės.

… garsiai verkia lovytėje.

Neignoruokite jo verkimo. Juk tai pagalbos prašymas. Prieikite prie jo, pabučiuokite ir vaikas nurims. O jūsų neatidumas gali sutrikdyti vaiko miegą.

… užmiega tik ant rankų.

Šioje situacijoje geriau nesileisti jūsų „kapriziuko vedžiojamam už nosies“. Atpratinti nuo šio įpročio bus labai sudėtinga. Todėl būkite tvirti ir pabandykite nuraminti vaiką lovelėje, truputį pasupdami.

… prašo čiulptuko.

Aišku, jis nuramins verksnį ir greičiau užmigdys. Tačiau nevertėtų savo buvimo šalia keisti į čiulptuką. Geriau pasėdėkite šalia lovelės, kol mažylis užmerks akeles.

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.