Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

10 svarbių įgūdžių, kuriuos būtina įsisavinti gyvenant su vaiku

Džiaugėtės kūdikiu kaip savo tąsa, o apie trečiuosius metus suvokėte, kad šalia gyvena atskiras žmogus , kuris dar reiškia savo nepalenkiamą valią? Paprasčiausiai mylėti ir būti kartu jau neužtenka, reikia išsiugdyti naujų įgūdžių. Kokie tie būtini įgūdžiai, kad galėtumėte taikiai sugyventi su vaiku ir būti gerais tėvais.

Sugebėjimas klausytis

Trejų metų vaikai kalba labai daug. Neurologai vadina jų šneką „mąstymo vežimu“. Svarbu dėti pastangų, kad ši kalba vystytųsi. Mažyliui reikia daug praktikuotis. Dažniausiai jo kalba būna autonominė (nukreipta į save), jums reikia tik retkarčiais pralementi „aha“ arba „mat kaip!“. Išmokite suvaldyti savo vidinį cenzorių ir netaisyti, neįterpti vertingų komentarų ar pastabų.

Mokėjimas klausinėti

Jūsų tikslas – paskatinti mažylį svarstyti, mąstyti. Gerai, kai klausimai lieka atviri, kad atžala galėtų vėl ir vėl pamąstyti apie pasaulio sandarą. Tai bus kur kas naudingiau vaikui už enciklopedinių žinių suteikimą, kurios atimtų iš jo troškimą pačiam išsiaiškinti ir suprasti.

Sugebėjimas neimti vaiko agresijos giliai į širdį.

Dabar mažylis gali išgyventi tikrą pyktį ir nukreipti jį į artimus žmones – motiną, tėvą, brolius, seseris. Prisiminkite, kad ir ką šauktų įniršio apimtas mažylis , kad ir kaip daužytų kumščiais, tai ne jo pasirinkimas. Isterija jam pasitaiko, ji yra stipresnė už jį. Todėl neįsižeiskite, o planingai padirbėkite, kad sumažintumėte vaiko frustraciją.

Sugebėjimas integruoti savo jausmus

Jums teks išmokti visada atmiešti neigiamas emocijas, kurios kyla vaiko atžvilgiu, begaline meile jam. Tik taip sugebėsite nepavirsti amžinai rėkiančiu nervingu tėvu ar motina.

Būti visada vaiko pusėje

Bet kokioje nemaloniausioje situacijoje pirmiausia svarbu išeiti iš incidento, išsaugant savo santykius, o tik paskui auklėti ir aiškinti, kas neteisus. Tai reiškia, kai mažylis ginčijasi su močiute, nereikia jo viešai pasmerkti, o nusivesti į šalį, kad sumažintumėte močiutės susinervinimą, ir ramiai pasikalbėti su vaiku akis į akį. Kitaip emocijų valdomas mažylis vis tiek nieko nesupras iš jūsų aiškinimų, tik pajus, kad jums yra blogas.

Parinkti vaikui aplinką.

Viskas, kas supa vaiką, daro įtaką jo asmenybės vystymuisi. Dirgli vaikų darželio auklėtoja, išdykęs geriausios draugės sūnus, girtuoklis kaimynas – visi jie bus vaiko tyrimų objektai ir personažai vaidmenų žaidimams. Žinoma, mes negalime sukurti savo atžaloms idealaus pasaulio, bet kontroliuoti jų bendravimo ratą esame pajėgūs. Mes galime parinkti vaikų darželio grupę, varijuoti laiką, kurį mažylis praleidžia su kitais suaugusiais ir kasdien aptarti pavyzdžius, kuriuos jis mato prieš save.

Sekite ir skaitykite pasakas

Pasaka – tai burtai. Tiesiogine prasme. Pasaka gali tapti vaiko patarėja, orientyru, žinių šaltiniu ar psichologinės traumos įveikimo būdu. Per pasakas galima vaiką išmokyti visko, vystyti visus jo sugebėjimus, kurių norite – ir tai visada džiugins jį, teiks malonumo.

Domėkitės vaikų psichologija ir fiziologija

Be bazinių žinių sunku bus suprasti, kodėl mažylis elgiasi taip, o ne kitaip. Kodėl jį apėmė isterija, kodėl jis su visais ginčijasi, kodėl nenori susirinkti savo žaislų. Visi girdėjo apie vaikišką egocentrizmą, bet mažai kas susigaudo, kad jo priežastis yra nesugebėjimas įsivaizduoti savęs kito žmogaus vietoje. Jis negali suvokti, kad kitam skauda, kai muša. Jis kol kas gali tik kopijuoti jūsų elgesį ir žaisti žaidimą, kad gailisi nuskriaustojo, bet vidujai jis dar nesuvokia skriaudos.

Skirkite laiko vaiko fiziniam vystymuisi.

Tai nėra paprasčiausias sportas. Tai – sensorinių sistemų integracija, galvos smegenų žievės vystymas. Kuo įvairesni bus vaiko judesiai, tuo geriau vystysis jo smegenys. Tai atsispindės ir jo sugebėjime mokytis, įsiminti ir atgaminti informaciją, priimti sprendimus, pastebėti analogijas, skaityti, rašyti. Ir būtinai vaikas turi judėti su džiaugsmu. Tik jausdamas malonumą jis gali tinkamai vystytis.

Kasdien pajunkite smulkiąją motoriką

Dabar yra tiek visokių priemonių pirštų miklumui lavinti, kad net akys raibsta. Raišteliai, karoliukai, konstruktoriai, dėlionės, stalo žaidimai, pieštukai, plastilinas ir panašus dalykai ne tik suteikia vaikui malonumą, bet ir vysto jo smulkiąją motoriką, logiką, erdvinį ir abstraktų mąstymą. Vienas užsiėmimas per dieną su vaiku tikrai duos puikių vaisių, patikėkite.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.