Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Žaislinio šaldytuvo turinys pribloškė tėvus

„Nuperki vaikui žaislą, atidarai šaldytuvą, o ten opa-pa. Pilnutėlis, vakarui pasiruošęs“, – ironizavo viena klaipėdietė, feisbuke pasidalijusi žaislinio šaldytuvo nuotrauka. Tiek mamą, tiek kitus komentatorius pribloškė šaldytuvo turinys – priklijuotuose lipdukuose vaizduojama, kad jis pripildytas ne tik maisto produktų bet ir gausiai prikrautas alaus ir alkoholinių gėrimų butelių.

Feisbuke kaip mat įsiplieskė karšta diskusija. Vieni tėvai buvo šokiruoti, kad tokie žaislai pardavinėjami vaikams, kiti svarstė nematantys tame nieko blogo. Esą kasdienybėje vaikai mato dar baisesnių dalykų.

„Etiketės juk užtušuotos, neparašyta, kad „šnapsas“, o ir kaip vaikai iš butelio formos gali sužinoti, kad tai alkoholio buteliai? Nebent tėvai parodė kaip atrodo“, – svarstė vienas komentatorius.

Kitas antrino, kad tuomet nereikėtų pardavinėti ir žaislinių ginklų.

„Pasakykit man tuomet, ko mokoma nuo mažens perkant vaikams pistoletus?“ – retoriškai klausė kitas.

Treti juokavo, kad prekė greičiausiai pagaminta Kinijoje, tad ten niekas nežino, kokie griežti įstatymai Lietuvoje. Dar kiti prisiminė, kad tai toli gražu ne pirmas atvejis, kai vaikams brukama alkoholio reklama, ar net pats alkoholis. Viena mama pasakojo, kad nupirkusi vaikiškų kalėdinių saldainių dėžutes, jose rado ir saldainių su alkoholiu….

„Čia tikrai nejuokinga. Panašu, kad reikia kažkaip tikrai spręsti tokius dalykus. Saldainiai vaikams su alkoholiu, vaikiškas šampanas, pasakos apie nykštukų verdamą naminę pamiškėje, dabar tokie „gausūs“ žaisliniai šaldytuvai. Nėra žodžių„, – piktinosi tėvai.

Keistojo šaldytuvo savininkė teigė, kad jis pirktas Klaipėdos „Akropolyje“ esančioje „Žaislų planetoje“. Telefonu susisiekus su šios parduotuvės vedėja Vaida, ji ir pradžių nustebo.

„Matote, prekės būna supakuotos, tad mes nematome, kas yra jų viduje. Tuoj nueisiu pažiūrėsiu ir patikslinsiu. Jei rasime bėdą – būtinai ją spręsime, taip nepaliksime, jei jau taip atsitiko“, – telefonu kalbėjo vedėja.

Moteris svarstė, kad tokie pat žaislai parduodami ne tik Klaipėdoje esančioje „Žaislų planetoje“, bet ir kituose Lietuvos miestuose esančiose tam pačiam tinklui priklausančiose parduotuvėse.

„Ir ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, ir Estijoje“, – sakė ji ir paprašė duoti šiek tiek laiko, kad galėtų patikrinti prekyvietėje esančias prekes.

Paskambinus po keleto minučių, vedėja pripažino, kad vaikiškame virtuvinių baldų komplekte esantis šaldytuvas tikrai nėra tinkamas vaikams žaisti.

„Mūsų parduotuvėje prekyboje jų nebėra. Viską išėmėme“, – tikino vedėja ir daugiau nieko komentuoti nenorėjo.

„Vakarų ekspreso“ žurnalistai aiškinasi, ką apie tokius žaislus mano atsakingos institucijos. Laukite tęsinio.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.