Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Vidinis pasirengimas santykiams

Manau, nieko nenustebinsiu, jei pasakysiu, kad gyvenimo pokyčiams reikalingas vidinis pasiruošimas. Vidinis pasirengimas užmegzti santykius, nustoti kentėti, kibti į reikalus. Iš šalies šis nepasirengimas matomas labai aiškiai. Žmogus gali kalbėti, ką nori, bet nieko nedaryti, kad situacija pasikeistų. Arba daryti, tačiau tokius keistus dalykus, kurie akivaizdžiai niekur nenuves. Bet tai akivaizdu stebėtojui iš šalies, o ne jam pačiam.

Viduje viskas nėra taip akivaizdu: aš labai to noriu, tiek daug darau, kad tai įvyktų, aš taip stipriai stengiuosi. Aš visiškai tam pasiruošęs!!!

Pastangos – tai ne pasirengimas. Pastangos – tai kliūčių įveikimas, kova. Žmogus kalba apie norą kovoti ir įveikti kliūtis. O kada kyla poreikis kovoti ir įveikti kliūtis? Kai yra kažkoks barjeras, kai širdyje labai nesinori, kad kažkas atsitiktų. Kai turimi santykiai reiškia nuolatinį skausmą. Kai buvusiuose santykiuose viešpatavo nerimas ir baimė. Ir kai labai nesinori, jog ši patirtis pasikartotų.

Dažnai sunku atpažinti šią savo baimę. Norisi kuo giliau ją paslėpti ir niekada apie ją negalvoti. Ir tada naujų santykių paieškos tikslas – gauti patvirtinimą, kad gali būti kitaip. Įtikinti save ir kitus, kad praeitą kartą viskas nutiko ne dėl mano kaltės. Kad su nauju partneriu viskas pavyks. Ir tada reikia labai atsargiai pasirinkti šį naują partnerį, kad, neduok Dieve, nepasikartotų ta pati istorija.

Naujas partneris šiuo atveju nustoja būti žmogumi ir pavirsta funkcija. Funkcija, kurios paskirtis – patenkinti mano poreikius. Poreikį jausti, kad su manimi viskas gerai, kad esu vertas santykių, poreikis niekada nesusitikti su savo išgyvenimais iš praeities, nejausti skausmo ir baimės.

Tačiau tai neturi nieko bendro su pasirengimu pradėti santykius. Kalba eina apie tam tikrą įtampą. Apie nepasitenkinimą. Apie kančią. Kasdieniniame šurmulyje to nepastebi, o pajauti tik tada, kai trumpam sustoji. Kai pabūni vienas su savimi. Be jokių reikalų ir planų. Be minčių knibždėlyno galvoje.

Pasirengimas santykiams yra ypatinga vidinės harmonijos būsena. Malonus kūniškas pojūtis. Komfortas. Šiluma. Su žmogumi, esančiu šioje būsenoje norisi būti kiek įmanoma ilgiau…

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/vidinis-pasirengimas-santykiams/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.