Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

VAIKYSTĖS DRAUGAI – SVARBŪS IR PO DAUGELIO METŲ

Vaikystėje užmegzti ryšiai dažnai palieka ilgalaikį pėdsaką žmogaus gyvenime ir gali jį praturtinti net ir po daugelio metų. Socialinių tinklų laikais įprasta vėl atrasti vaikystės draugus, net ir 20 ar 30 metų nieko apie juos negirdėjus.

Tačiau net ir be socialinių tinklų įmanoma išlaikyti mokyklos laikų draugystes, jei draugai gyvena netoli ir gali dažnai jų sutikti parduotuvėje ar kavinėje. Visgi daugelis bėgant metams keičia gyvenamąją vietą.

Kartais žmonės sulaukia skambučių iš senai matytų mokyklos suolo ar vaikystės kiemo draugų – kartais ir be jokio ypatingo reikalo, tiesiog prisiminus kartu išgyventas akimirkas. Kodėl vaikystės draugai mums tokie svarbūs?

Vaikystės draugai yra mūsų „šaknų“ dalis. Jie buvo pirmųjų mūsų žingsnių liudininkai – kartu mokėmės sudėti ir dalinti, rašyti rašinius, žaidėme žaidimus ir sportavome, galbūt kartu dainavome ar grojome muzikos instrumentais. Galų gale, kartu mums būdavo smagu ir gera.

Su savo vaikystės draugais galime būti tokie, kokie esame. Jie mus pažįsta jau ilgą laiką, žino mūsų trūkumus ir gerąsias savybes, matė mus įvairiose situacijose. Net jei labai pasikeičiame, svarbiausi temperamento aspektai paprastai išlieka tokie patys. Todėl būdami su vaikystės draugais dažnai jaučiamės tarsi po ilgo laiko grįžę namo.

Dažnai su vaikystės draugais žmones sieja ypatingas ryšys. Žinome, kad, jei reikės pagalbos, vaikystės draugai išties ranką, padės tiek, kiek galės. Bendros patirtys sukuria stiprų empatijos jausmą. Draugystė, prasidėjusi mokyklos suole, kieme ar žaidimų aikštelėje, gali parodyti savo nepaprastą vertę ir suaugusiųjų gyvenime. Kai kuriems žmonėms vaikystės draugai tampa pačia tvirčiausia atrama sunkumuose.

Visa tai nereiškia, kad negalime užmegzti gilių ir tvirtų draugiškų santykių vėlesniame gyvenime. Visgi jauname amžiuje atsiradusios draugystės, kai kartu žaidžiant praleista diena atrodydavo ilgesnė nei dabar savaitė, yra ypatingas ryšys, kuris niekada iki galo nenutrūksta.

Parengta pagal Aleteia.org

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.