Vaikai/šeima

Vaikus nuo pavojingų aikštelių saugo STOP juosta

Į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi uostamiesčio gyventojas, kuris skundėsi, jog prie Kretingos gatvėje esančio 81-uoju numeriu pažymėto namo yra nesaugi vaikų žaidimo aikštelė.

Gyventojas teigė, kad šioje aikštelėje yra keletas trūkumų, dėl kurių vis susižeidžia vaikai.

„Aikštelėje yra nesaugi čiuožykla, kurios viena pusė – sulūžusi. Vaikai čiuoždami pasirakština rankas, kojas. Yra galimybė labai skaudžiai įsipjauti, nes čiuožyklos skarda atvira. Taip pat iš čiuožyklos buvo išlindusios vinys, bet seniūnaičiui davus žinią, jos buvo užkaltos“, – tikino pašnekovas.

Jis pasakojo, kad aikštelėje yra išsikišusių betoninių luitų, už kurių užkliūva vaikai. „Vieną kartą mačiau, kaip kaimynės dukra, užkliuvusi už šių luitų, nukrito ir susižeidė lūpą“, – minėjo klaipėdietis.

Klaipėdietis teigė, kad rašė laišką miesto Savivaldybei, bet iš jos gavo atsakymą, kad ši aikštelė jiems nepriklauso. Tad gyventojas, nebežinodamas į ką kreiptis, apie nesaugią vaikų žaidimo aikštelę pranešė žiniasklaidai.

„Mano anūkė taip pat eina žaisti į šitą aikštelę ir kiekvieną kartą ją palydint, man neramu, nes žinau, kad ten yra pavojinga“, – skundėsi gyventojas.

Susisiekę su Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus patarėju Algiu Gaižučiu, gavome informacijos, kad tarp Kretingos g. 65 ir Kretingos g. 81 daugiabučių skvero esantis sulūžęs vaikų žaidimo įrenginys – laipynė su čiuožykla – buvo įrengta Miško kvartalo bendruomenės lėšomis.

„Savivaldybė yra įsigijusi paslaugą šios vaikų žaidimo aikštelės priežiūrai bei nesaugių ir netinkamų joje įrenginių pašalinimui. Rangovas yra informuotas apie minėtos aikštelės būklę nurodant būtent sulūžusią čiuožyklą“, – teigė A. Gaižutis.

Taip pat pašnekovas pasiūlė, kad, kol rangovas imsis veiksmų, sulūžusią čiuožyklą reikia apsukti STOP juosta.

Minėtomis STOP juostomis aptvertus žaidimų įrenginius praeiviai pastebėjo Sąjūdžio parke.

„Vakarų ekspresui“ susisiekus su Klaipėdos miesto Savivaldybės administracijos vyriausiąja patarėja Inga Kubiliene gavome informacijos, kad toje vietoje esantys įrenginiai nebeatitinka higienos normų ir saugumo reikalavimų, todėl yra aptverti STOP juostomis.

Pasiteiravus, kas bus daroma su šiais įrenginiais, vyriausioji patarėja atsakė, kad Sąjūdžio parke yra rengiamas projektas dėl naujos žaidimo aikštelės, o senieji įrenginiai bus visiškai demontuoti.

„Projektavimas jau artėja pabaigos link, todėl jei nesutrukdys oro sąlygos, pastatyti naujus įrenginius planuojame iki rudens. Naujų įrenginių išdėstymas bus kiek kitoks nei dabartinių. Taip pat po jais bus liejama guminė danga, tad vaikams nebetrukdys žaisti lietingu oru po įrenginiais susidarantys purvynai“, – teigė I. Kubilienė.

Išgirdę šią žinią Kretingos g. 81 gyvenantys klaipėdiečiai džiaugėsi, kad jų skundai yra išgirsti, bet labai liūdėjo, kadangi jų vaikų žaidimo aikštelė nėra įtraukta į projektus ir niekas nekalba apie jos atnaujinimą.

Informacijos šaltinis:

Emilija Strelkauskytė

https://ve.lt/aktualijos/klaipeda/vaikus-nuo-pavojingu-aiksteliu-saugo-stop-juosta

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.