Psichologija, Vaikai/šeima

Vaikui reikia penkiolikos auklių

Neolito epochoje vaikai buvo auklėjami efektyviau negu dabar, daro išvadą antropologai. Norėdami pamatyti, kaip buvo elgiamasi su atžalomis akmens amžiuje, mokslininkai išvyko į Afriką, kur iki šiol praktikuojami panašūs auklėjimo būdai.

Taigi, britų antropologai nustatė, kad mbendžele bajaka genties, gyvenančios Kongo Respublikoje, vaikai buvo prižiūrimi mažiausia 9 valandas per dieną penkiolikos įvairių „auklių“: tėvų, artimų giminaičių, vyresniųjų brolių ir seserų. Tai yra, jie beveik niekada nebūdavo vieni. O mamos galėjo daugiau pailsėti.

Kai vaikai verkdavo, auklės 50 proc. atvejų atbėgdavo pas juos greičiau negu per 10 sekundžių, o 90 proc. atvejų – greičiau negu per 25 sekundes. Beje, kai vaiką nuo vaikystės prižiūri keletas įvairaus amžiaus žmonių, antropologų manymu, evoliucijos požiūriu yra teisinga – ateityje tiems vaikams bus lengviau bendrauti su aplinkiniais.

Šiuolaikiniame pasaulyje, sako tyrinėtojai, tokia metodika yra reta. Mes nutolome nuo medžiotojų ir rinkėjų bendruomenių kolektyvinio gyvenimo būdo, o auklių vaikams ieškome, kad atsilaisvinusiu laiku galėtume dirbti.

Tai yra, laiko pailsėti ir atsigauti XXI amžiaus mamos paprastai išvis neturi. O tai dar labiau nutolina mus nuo neolito laikų protėvių, nekalbant apie kitas problemas.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/vaikui-reikia-penkiolikos-aukliu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.