Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Vaikų veido priežiūros priemonės: ar tai, kas tinka mamai, tiks ir dukrai?

Augdami vaikai anksčiau ar vėliau pradeda domėtis veido prausikliais, kremais, kitomis veido priežiūros priemonėmis.

O jei ir nesidomi, tėvams natūraliai kyla klausimas – ar vaikams ieškoti specialių priemonių, ar jiems tinka ir tai, ką naudoja suaugę namiškiai?

Vaistininkai pastebi, kad tėvai veido priežiūros priemonių vaikams dažniausiai teiraujasi šiems įžengus į paauglystę, o kosmetikos gaminių tema kur kas aktualesnė auginantiems dukras.

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Astos Budreckienės, vaistinėje veido priežiūros priemonių vaikams tėvai dažniausiai ieško tuomet, kai susiduriama su odos problemomis – jautrumu, netikėtai užklupusia alergija, bėrimais, akne ar susidūrus su kitomis odos problemomis.

„Apskritai šiuolaikiniai žmonės skiria daug laiko ir pastangų asmens higienai, kūno švarai bei siekia, kad jų oda atrodytų itin gerai.

Tėvų pavyzdžiu seka ir vaikai – šiandien labai daug jaunų merginų, paauglių mergaičių kasdien vartoja įvairius kosmetikos gaminius.

Pasitaiko atvejų, kai paauglės dukros naudoja savo mamų veido priežiūros priemones. Tačiau verta žinoti, kad įvairiuose amžiaus tarpsniuose oda yra skirtinga, tad ir jos priežiūra bei kosmetika turi keistis pagal amžių, sezoniškumą, odos tipą ir būklę.

Netinkamos odos priežiūros priemonės ar kosmetika gali sukelti uždegiminę reakciją, gali atsirasti papilomų, seborėjinių keratozių, apgamų, kitokių odos problemų“, – sako A. Budreckienė.

Vaistininkė akcentuoja, kad katastrofa neištiks vaikui kartą kitą pasitepus veidą mamos, vyresnės sesės ar tėčio kremu, tačiau nuolat to verčiau nedaryti.

Kosmetika, kaip ir vaistai, skirta individualiam naudojimui, todėl gali sukelti skirtingą poveikį nei tikimasi ir ne visada suteikti pageidaujamą rezultatą.

Prieš naudojant kito žmogaus kosmetiką visada derėtų patepti šiek tiek kremo ant mažo odos lopinėlio ir stebėti, ar nekyla alerginė reakcija, tempimo jausmas.

Pasirinkimas priklauso nuo odos poreikių

Pirmasis ir svarbiausias veido odos priežiūros žingsnis yra prausimasis. Tam vaikai gali naudoti kokybišką muilą ar prausiklį, parinktą atsižvelgiant į odos būklę bei poreikius.

Prieš naudojant kosmetines priemones, veido odą reikia nuplauti, bet tai darant per dažnai ir su priemonėmis, kurios pasitaiko po ranka, gali sutrikti odos pH, esantis tarp 4,2–5,5.

Šis pH rodiklis yra svarbus, nes jo dėka oda nepraranda drėgmės, išlieka geresnės išvaizdos, apsaugota nuo virusų ir bakterijų, todėl priemonės turi atitikti odos tipą.

Kaip žinia, viršutiniame odos sluoksnyje yra susikaupę riebalai, o per dažnai plaunant sutrikdomas natūralus drėkinamųjų medžiagų balansas, subtili veido odos mikroflora.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.