Papildomas vaikų ugdymas

VAIKAI IR MEDIJOS

Nuo mažų dienų vaikai gauna daugybę informacijos iš televizijos programų, kompiuterinių žaidimų, muzikinių klipų, reklamų. Medijos gali ugdyti, gali būti pramogų šaltinis, tačiau jos gali padaryti ir neigiamą įtaką.

Suaugusieji turėtų užtikrinti, kad vaikai galėtų tinkamai susipažinti su įvairiomis masinės komunikacijos priemonėmis, padėti išmokti naudotis jomis. Kita vertus, suaugusiųjų – tėvų, mokytojų – pareiga apsaugoti vaikus nuo netinkamo medijų pranešimų turinio ir poveikio. Vien todėl, kad vaikai gali naudotis įvairiomis technologijomis, nereiškia, kad jie automatiškai išmoksta analizuoti turinį kritiškai ir vertinti žinias, kurias gauna. Jiems reikia įgūdžių, kad galėtų kelti klausimus apie tai, ką jie žiūri, mato, skaito, klausosi. Šie įgūdžiai padeda suformuoti gebėjimą kritiškai vertinti medijų pranešimus ir veiksmingai naudotis medijomis saviraiškai, komunikacijai.

Pristatome projekto „Medijos ir vaikai: pažintis su medijų raštingumu“ laidas, kurios padės pradinų klasių vaikus supažindinti su medijų ir informacinio raštingumo pagrindais, skatinti vaikų kūrybiškumą, kartu su jais kuriant medijų produktus.

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.