Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Už vaikų maitinimą teks mokėti brangiau

Trečiadienį Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje komisijos nariai vienbalsiai pritarė mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes lankančių vaikų maitinimą. Pritarus uostamiesčio Tarybai sprendimas įsigaliotų nuo rugsėjo 1 dienos.

Atlikus švietimo įstaigų, įgyvendinančių ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, surenkamų tėvų įmokų lėšų ir išlaidų lyginamąją analizę, buvo nustatyta, kad surenkamų lėšų nebepakanka maisto produktams ir patiekalų gamybos kaštams padengti.

Sprendimą branginti maitinimo paslaugą siekiama priimti, nes maisto produktų kainos pagal atskiras maisto produktų grupes nuo 2016 metų pabrango vidutiniškai nuo 10,23 iki 22,57 proc. Taip pat ugdymo įstaigas lankantiems vaikams buvo pradėtas taikyti ir sveikatą tausojantis maitinimas, patiekalai gaminami iš sveikesnių maisto produktų, tokių kaip lašiša, lęšiai, kalakutiena, jautiena, šviežios uogos, brokoliai ir kt.

O pasikeitus Darbo apmokėjimo įstatymui, padidėjus virėjų mėnesinei algai, iš tėvų įmokų surenkamos lėšų sumos nebeužtenka virėjų darbo užmokesčiui (2016 m. buvo 458 Eur, o 2021 m. – 808 Eur.)

Nuo 2016 metų daugiausiai pabrango šios maisto produktų grupės: pieno produktai – 22,57 proc., žuvies produktai – 20,06 proc., duonos gaminiai – 19,61 proc. Nuo 10 iki 14 proc. pabrango mėsos, grūdų produktai, vaisiai, daržovės ir kiti produktai (pomidorų padažas, konservuoti žirneliai ir kukurūzai, alyvuogių aliejus, kiaušiniai ir kt.), reikalingi maisto gamybai.

Tad miesto Tarybai patvirtinus naująjį aprašą tėvams didėtų mokestis už maitinimo paslaugą 15,82-16,87 euro (skirtingai pagal vaikų amžiaus grupes ir pasirinktas grupės darbo valandas).

Mėnesio abonentinis mokestis padidėtų nuo 15 iki 22,00 Eur, t. y. 7,00 Eur.

Iš viso tėvų mokestis už maitinimo paslaugą, skaičiuojant vidutiniškai 21 mėnesio darbo dieną, padidėtų 15,82 Eur (lopšelio grupėse) ir 16,87 Eur (darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse).

Pasak Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, pirminė idėja buvo kainą už maitinimą kelti apie 30 eurų, tačiau toks siūlymas sulaukė itin didžiulio klaipėdiečių pasipriešinimo, tad dar kartą peržiūrėjus siūlymą buvo nuspręsta siūlyti kompromisinį variantą.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje siūlymui didinti kainą už vaikų maitinimo paslaugą buvo pritarta bendru sutarimu, tačiau artimiausiame Tarybos posėdyje galutinį žodį turės tarti Klaipėdos miesto taryba.

Vaiva MakarauskaitėVE

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.