Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Už svetimo vaiko auklėjimą – baudžiamoji atsakomybė

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu E. K. nuteistas už tai, kad sukėlė fizinį skausmą mažamečiui ir viešoje vietoje įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.

Byloje nustatyta, kad 2021 m. rugpjūčio 7 d. parduotuvėje, esančioje Klaipėdoje, E. K. tyčia abiem rankomis sugriebė mažametei E. G. už abiejų ausų ir jas tampė, tokiu būdu sukeldamas fizinį skausmą.

Taip pat E. K. 2021 m. lapkričio 20 d. viešoje vietoje, prie parduotuvės, Klaipėdoje, pašalinių asmenų akivaizdoje, įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams bei aplinkai, t. y. smogė vieną kartą kumščiu į veido sritį pirkėjų srautus reguliuojančiai parduotuvės pamainos vadovei I. N., padarymas nukentėjusiajai kraujosruvą apatinės lūpos gleivinėje, viršutinės lūpos gleivinės nubrozdinimą, kas sukėlė I. N. nežymų sveikatos sutrikdymą, ir tokiais veiksmais sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Kaltinamasis E. K. teisiamojo posėdžio metu kaltu dėl abiejų nusikaltimų padarymo prisipažino visiškai. Teisiamojo posėdžio metu paaiškino, kad jis parduotuvėje E. G. patampė už ausų, nes ji netinkamai elgėsi.

Ji su drauge išdykavo naujai įrengtame parke, niokojo valdišką turtą. Jos nubėgo į parduotuvę, o jis jas nusekė.

Jis niekada negalvojo, kad tai, jog mama jį vaikystėje patampydavo už ausų už blogą elgesį, yra nusikaltimas. Taip pat nurodė, kad buvo streso būsenos, todėl nieko neatsiminė, tačiau iš byloje esančio vaizdo įrašo matyti, kad parduotuvės vadovei į veidą smogė jis. Jis gailisi dėl savo elgesio.

Teismas, skirdamas bausmę, įvertino, kad E. K. padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus, jo teistumas išnykęs, jis prisipažino ir gailėjosi padaręs nusikaltimus, susitaikė su nukentėjusiąja E. G. ir jos mama, kita nukentėjusioji I. N. teisminio nagrinėjimo metu atsisakė civilinio ieškinio, jam nustatytas 75 proc. netektas darbingumas, gauna nedideles pajamas, todėl kaltinamajam už padarytas nusikalstamas veikas paskyrė galutinę – 10 (dešimties) mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per visą bausmės laiką būti namuose nuo 22.00 val. iki 06.00 val., jei tai nesusiję su darbu.

Procesas dėl nukentėjusiosios ir civilinės ieškovės I. N. civilinio ieškinio nutrauktas.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/kriminalai/uz-svetimo-vaiko-auklejima-baudziamoji-atsakomybe

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.