Statistika, Vaikai/šeima

Turėti vaikų kenkia sveikatai?

Motinystė veikia abiejų sutuoktinių sveikatą, teigia mokslininkai.

Apie tai, kad vaikai kardinaliai pakeičia gyvenimą, kalbama nuolat. Į gerąją ar į blogąją pusę, kiekvienas sprendžia pats. Tačiau naujausias mokslinis tyrimas, kurio rezultatai paskelbti žurnale „Nature Immunology“, atskleidė: vaikai – tai didesnis išbandymas organizmui nei gripas ar skrandžio sutrikimai.

Per eksperimentą tarptautinė mokslininkų grupė trejus metus stebėjo 670 skirtingo amžiaus (nuo 2 iki 86 metų) žmonių imuniteto būklę. Tyrėjai atsižvelgdavo į tokius faktorius, kaip bandymo dalyvių amžius, lytis, psichologinė sveikata.

Stresas, kurį organizmui sukelia tokios ligos, kaip gripas, veikia imuninę sistemą, tačiau ji greitai atsigauna. Motinystė ir tėvystė rimtai pakoreguoja mamų ir tėčių imunitetą – sukelia 50 procentų visų per gyvenimą įvykstančių pakitimų. Aiškiau sakant, vos tik susilaukiate vaikų, jūsų imuninė sistema perkonstruojama iš naujo tiesiogine šio žodžio prasme.

Kaip aiškina tyrimo autoriai, žmonės, ketinantys tapti tėvais, turėtų atsižvelgti į tai, kad reguliarus miego stygius, stresas, lėtinės infekcijos ir kitos problemos, susijusios su vaikų auklėjimu, smarkiai veikia organizmą, tad pasekmių būna daugiau, nei tik anksčiau laiko pražilę plaukai.

Tiesa.com

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.