Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Trūksta vyro dėmesio? Jo niekada neužteks!

Pakalbėkime apie situaciją, kai vyras skiria žmonai mažai laiko. Žmonos nuomone, savaime aišku. Daug apie tai rašiau, tačiau tema plati, visko neaprėpsi, dėl to nagrinėsime dalimis.

Pradėsiu iškart nuo griežtos tezės: yra moterų, kurioms vyrų dėmesio nepakaks niekada. Kad ir ką vyras darytų, kad ir kaip stengtųsi, tokiai moteriai visada bus mažai.

Tokių moterų daug. Labai daug…

Na štai, griežta tezė ištarta, skaitytojos kupinos pasipiktinimo (skaitytojai tikriausiai patenkinti) – pats laikas išsiaiškinti viską ramiai.

Moterų prioritetų sąraše santykiai užima pirmą vietą, vyrų – trečią. Pirmoje vyriškų prioritetų sąrašo vietoje – darbas, reikalai.

Tiesą sakant, čia ir slypi vyriško dėmesio stokos problema. Padariusi santykius su vyru viso savo gyvenimo centru ir prasme, moteris (o dauguma moterų būtent taip ir daro) paprasčiausiai negali gauti pakankamo dėmesio. Tai tiesiog fiziškai neįmanoma. Vienas žmogus nepajėgus patenkinti tokio galingo kito žmogaus troškimo.

Tuojau paaiškinsiu. Normaliu atveju, žmogus yra įvairiapusiška asmenybė. Jis turi įvairių poreikių, motyvų, tikslų, interesų, pomėgių. Visa tai susirikiuoja į konkrečią, pakankamai sąlygišką hierarchiją. Santykiai tarp tų visų dalykų sudėtingi, kartais sunkiai apskaičiuojami ir prognozuojami – tai visiškai normalu.

Toks sudėtingas vidinis pasaulis žmogui susiformavo ne šiaip sau. Tarp visų kitų priežasčių, toks sudėtingumas padaro žmogų atsparesniu ir tvirtesniu – jei nesigavo vienoje vietoje, pavyks kitoje. Nesėkmės ir ištampyti nervai darbe kompensuojami laimingu santuokiniu gyvenimu. Taip, darbe viršininkas aprėkė, pavaldiniai kvailysčių pridarė, tiekėjai sutarties nesilaiko, klientai sąskaitų neapmokėjo… Užtat namuose – linksmi vaikai, sutuoktinis/sutuoktinė, ten tave apsikabina, palaiko…

O jeigu nesiklijuoja namuose, yra draugai/draugės, su kuriais galima aptarti visas svarbias temas.

Draugai ne ryšio zonoje? Yra hobis, kokie nors tankiukai-konstruktoriai, kuriuos suklijavus, galima grožėtis savo kūryba.

Nėra tankų modeliukų? Galima pabėgioti parke ar paplaukioti baseine.

Trumpiau tariant, sveikam žmogui visiškai normalu turėti kelis tikslus, motyvus, poreikius ir t.t. Toks turtingas vidinis pasaulis labai naudingas ir stiprina psichologinę žmogaus gerovę.

Deja, esama žmonių (dabar mes kalbame apie moteris), kurie kažkokiu būdu įsigudrina susiaurinti savo vidinį pasaulį iki vieno žmogaus. Darbas, interesai, hobis ir draugės – viskas nukreipiama viena kryptimi, o būtent – į laimę būti greta to vyro.

Ir viskas būtų gerai, jei toks susifokusavimas neturėtų nemalonių pasekmių. Tokiai moteriai gyvenime belieka vienas vienintelis džiaugsmas. Santykiai. Tai neišvengiama – visa kita juk nesvarbu, neįdomu, pilka, lyginant su santykiais.

Ir čia moterų laukia smūgis.

Jeigu santykiai – pats didžiausias džiaugsmas gyvenime, tai tie santykiai niekada nebus geri. Nes malonumas geras tik tada, kai esama įvairių emocijų – kažkur išsigąsti, kažkur įtempti jėgas, kažkur apsidžiaugti.

Pasižiūrėkite, kaip važinėjamasi rogutėmis nuo kalniuko. Pradžioje baisu, paskui procesas įtraukia, o kalnelio apačioje – linksma. Štai jums malonumas. Ir jei santykiai moteriai – vienintelis malonumas, ji stropiai tuos santykius gadins – kad būtų įdomiau, kad būtų dėl ko pasijaudinti. Viskas kaip straipsnio pavadinime – tokiai moteriai vyro dėmesio niekada nepakaks.

Ji kankinsis, kad susilaukia mažai dėmesio, naršys internete ir būtinai susiras kokį nors psichologijos guru, užduos jam klausimą komentaruose, susibars su kuo nors ten pat, parašys didžiulį tekstą socialiniame tinkle, paskui jį ištrins, eis išsivirti kavos, tačiau ją pamirš, apsiverkusi prie lango dėl to, kokia ji nelaiminga, paskui nusiųs vyrui žinutę apie tai, kad jis jos nevertina ir apskritai jos gyvenimas siaubingas, paskui atmes jo skambučius, nes jis, bjaurybė, nenuoširdžiai ją prisiminė, o iki to momento net negalvojo paskambinti… Trumpiau tariant, mūsų herojė nuostabiai praleis savo laiką. Gyvai, emocingai, turiningai.

Tik laimės nepadaugės – vyras labai greitai paspruks kuo toliau nuo tokių santykių. Jeigu bus tvirtesnis – tiesiog išeis. Jeigu skystesnis – gali ir numirti. Tiesiogine prasme – nuo nesibaigiančio nervų tampymo silpnėja imunitetas, o tada jau bet kokia liga taps mirtina.

Ir moteris liks viena. Paskui susiras naują vyriškį ir vėl susiaurins visą savo pasaulį iki jo vieno. Toliau – pagal jau žinomą scenarijų.

Ką su visu tuo daryti? Atsakymas akivaizdus – užsiimti ne vien santykiais, bet dar ir savo gyvenimu.

Tai, žinoma, nereiškia, kad reikia numoti ranka į vyrą ir užsiimti tik, pavyzdžiui, žygiais į parduotuves. Tai reiškia, kad gyvenime būtina užsiimti pačiais įvairiausiais dalykais, ne vien tik vyru.

Ir tada dėmesio trūkumo problema staiga susilpnės. O gal apskritai išnyks. Dar daugiau – vyras, kuris iki šiol visokeriopai vengė bendravimo, ims siekti šios moters draugijos, ieškos galimybės pabūti su ja. Štai toks paradoksas. O viskas dėl to, kad moteris dabar užsiima ne vien juo, bet dar ir savo gyvenimu.

Prisimenant prioritetų sąrašą, kur vyrams pirmoje vietoje – darbas ir reikalai, o moterims – santykiai, galima būtų pasakyti štai ką: būtų žymiai geriau, jei santykiai abiejų sąraše užimtų antrą vietą. Tai žymiai supaprastintų poros gyvenimą.

Ir pabaigai – trumpai ir kategoriškai.

Šio teksto esmė paprasta. Vyras skiria moteriai mažai dėmesio? Vadinasi, moteriai laikas užsiimti savo gyvenimu. Nes dauguma ji nieko daugiau, išskyrus santykius neturi. Joks vyras neištvers, jeigu jis moteriai – vienintelis džiaugsmas gyvenime, o visa kita, kas egzistuoja pasaulyje tik trukdo džiaugtis. Vyras arba išeis, arba bus sunaikintas – susirgs ar mirs.

Kad neprarastų vyro, moteriai reikia surasti pusiausvyrą tarp santykių su juo iki kitų tikslų, motyvacijų, interesų – darbo, vaikų, draugių, pomėgių, užsiėmimų ir t.t. Plius dar verta išsiugdyti psichologinį atsparumą, kad vyrui nereikėtų “dirbti” moters gelbėtoju. Ir tada viskas palaipsniui susitvarkys.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/truksta-vyro-demesio-jo-niekada-neuzteks/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.