Pirmokas, Statistika, Vaikai/šeima

Tikrino ikimokyklines įstaigas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamentas šiemet gegužės 20-21 dienomis atliko operatyviąją kontrolę, kurios metu vertino, kaip Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomi Lietuvos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimo „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ reikalavimai.

Operatyviosios kontrolės metu buvo patikrinta keturiolika įstaigų. Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad ne visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose užtikrinama, kad ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis izoliacijos principo, t. y. ikimokyklinio ugdymo auklėtojai tą pačią dieną dirbo ne vienoje grupėje; ne visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose užtikrinama, kad šalia įėjimų į patalpas būtų sudarytos sąlygos tinkamai rankų dezinfekcijai, t. y. rankų dezinfekantas turi būti pakabintas gerai matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje – vienoje įstaigoje prie įėjimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpas rankų dezinfekcijos priemonė buvo padėta gerai matomoje, tačiau vaikams lengvai pasiekiamoje vietoje (rankų dezinfekcijos priemonė padėta lauke ant vaikiškos kėdutės).

Patikrinimo metu atkreiptas dėmesys, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose naudojama daug dezinfekcinių tirpalų – dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai, tualetai, grindys ir pan. „Rekomendacijose sveikatos priežiūros įstaigų patalpų ir ne sveikatos patalpų dezinfekcijai (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu)“ nurodyta, kad patalpas ir aplinką siūloma valyti neutraliu valikliu, o tualetus – virusus veikiančiu biocidiniu produktu. Dezinfekantai yra cheminės medžiagos, kurias netinkamai panaudojus ir jas prarijus ar įkvėpus, galima apsinuodyti. NVSC Klaipėdos departamento specialistai siūlo dažniau drėgnu būdu valyti patalpas, jas vėdinti, organizuoti daugiau užsiėmimų vaikams lauke.

Taip pat patikrinimo metu pastebėta, kad, jeigu vaikų maitinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose neorganizuojamas, vaikų atsineštas maistas laikomas maisto tvarkymo vietų (virtuvių) šaldytuvuose ir net individualiose spintelėse. Pažymime, kad netinkamai laikomas ir vėliau šildomas maistas gali būti per maistą plintančių užkrečiamųjų ligų priežastimi.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.