Klaipėda, Statistika, Vaikai/šeima

Tėvams – nerimas dėl vietų vaikų darželiuose

Pastarųjų metų tendencijos išlieka – ne visi vaikai gaus vietą uostamiesčio lopšeliuose-darželiuose. Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyrius preliminariai paskaičiavo, kad šįmet į darželius nepateks apie 300 vaikų.

Socialiniuose tinkluose sujudimas dėl vietų į darželius kilo praėjusį mėnesį. Neigiamo atsakymo sulaukę tėvai pradėjo ieškoti privačių darželių, o kitiems sužibo viltis – su tėvais susisiekė patys kai kurių darželių atstovai. Tačiau tai ne vienintelė problema, su kuria pastaruoju metu susiduria atžalų tėvai.

Tik dvi alternatyvos

„Kaip supratau, vietos vaikų darželyje mes šiuo metu negausime. Gal kas lanko privačius darželius Klaipėdoje?“ – feisbuke teiravo viena mama, kurios vaikas negavo vietos uostamiesčio darželyje.

Praėjusį mėnesį tokių ir panašių klausimų socialiniuose tinkluose netrūko. Ir nors kai kuriems tėvams prieš pusantrų metų buvo leista vaiką registruoti dėl galimybės ateityje gauti vietą darželyje, paaiškėjo, kad šiuo metu tam jų atžala dar yra per maža.

„Mes taip pat jau žinome, kad negausime vietos, nes rašo sistemoje, jog nėra tinkamos grupės (per mažas vaikas, nors registruoti prieš pusantrų metų sistema leido). Viskas pasikeitė dėl planuojamos darželio renovacijos. Savivaldybėje ir darželio administracijoje buvo tie patys atsakymai – nepriims šiais metais ir nesitikėti, kad pasikeis duomenys sistemoje“, – savo patirtimi dalijosi mama Laura.

Tačiau pasitaikė ir optimistinių scenarijų. Štai su viena mama susisiekė vieno lopšelio-darželio atstovai. Jie suteikė vilties, kad tėvų atžala nuo rudens turės vietą darželyje.

NEPASITENKINIMAS. Kai kurie tėvai liko nepatenkinti, kad jų vaikai dėl lopšelio-darželio „Svirpliukas“ renovacijos bus perkelti į „Gilijos“ pradinę mokyklą. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

„Šiandien paskambino iš vieno darželio. Paklausė, ar lankytume jų darželį nuo rudens. Dabar sistema uždaryta, bet iki tol tame darželyje mes buvome „už borto“. Netikėjau, kad pateksime. Aš, be abejo, pasakiau, kad lankysime. Kartu pasiteiravau, ar jau tikrai gavome vietą. Tačiau atsakė, kad vietos dar neturime.

Paskambino, nes norėjo pasitikslinti. Sulaukėme pažado, kad mums dar paskambins. Maniau, kad skambina tik patekusiems. Ar yra tų šansų patekti, jei jau paskambino ir pasidomėjo? Nesu susidūrusi su tuo… Bet viltis atsirado“, – socialiniame tinkle rašė Monika.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, sunkiausia yra su 2 metų vaikų priėmimu, nes vietų yra mažiau nei norinčiųjų.

„Dėl to tikrai į darželius nepateks nemažai vaikų. Pagal preliminarius skaičiavimus, šiais metais į darželius nepateks apie 280-300 vaikų„, – „Vakarų ekspresui“ sakė L. Prižgintienė.

Ką tokiu atveju daryti? Pasak L. Prižgintienės, tokioms šeimoms lieka rinktis privačius darželius arba atidėti darželio lankymą vieneriems metams.

„Paprastai tėveliai vaiką dėl vietos darželyje registruoja vos jam gimus. Kriterijus – vaiko ir bent vieno iš tėvų gyvenamoji vieta turi būti deklaruota Klaipėdoje. Teritorija, kurioje šeima gyvena, neturi įtakos dėl to, kad darželiai yra išsidėstę nevienodai. Tik užsirašant į mokyklą reikia nurodyti mikrorajoną„, – priminė Švietimo skyriaus vedėja.

Priekaištai dėl perkėlimo

Tačiau prieš artėjant rudeniui su problemomis susidūrė ne tik vietos darželiuose negavę vaikai ir jų tėvai. „Vakarų ekspresą“ pasiekė tėvelių laiškas, kurie dėl lopšelio-darželio „Svirpliukas“ renovacijos bus priversti vesti savo atžalas į darželius, esančius kitame miesto gale.

Laiške rašoma, kad tėvai apie renovaciją buvo informuoti prieš pusantrų metų, tačiau neva niekur nebuvo užsiminta, kad dvi darželio grupės laikinai bus perkeliamos į pradinę mokyklą „Gilija“.

„Nuo pat rekonstrukcijos planavimo pradžios buvo minimos tik dvi galimos lokacijos – darželiai „Obelėlė“ ir „Pingvinukas“, esantys miesto centrinėje dalyje, sąlyginai netoli lopšelio-darželio „Svirpliukas“. Suprantama, jog absoliuti dauguma tėvų darželį „Svirpliukas“ pasirinko dėl to, kad jis yra patogioje jiems vietoje – šalia gyvenamosios ir darbo vietų, kad minimalizuotų laiko ir pinigines sąnaudas, kas dėl karantino pasekmių bus dar aktualiau nei iki šiol“, – rašoma laiške.

Tėvai prideda, kad naujų patalpų sklypas, kur žadama perkelti dvi grupes, nėra aptvertas, o siekiant užtikrinti vaikų saugumą, darželio sklypas ar šio sklypo dalis, kurioje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, turi būti aptvertos ne žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora pagal Lietuvos higienos normas.

Tačiau Švietimo skyriaus vedėja L. Prižgintienė didelės problemos šioje situacijoje neįžvelgė. Jos teigimu, pradinėje mokykloje bus sudarytos tinkamos sąlygos vaikams.

„Liko 3 mėnesiai iki mokslo metų pradžios, tad pakankamai iš anksto apie lopšelio-darželio „Svirpliukas“ situaciją buvo pranešta tėvams. Prieš 2 ar 3 metus negalėjome informuoti, nes nebuvo aišku, kada prasidės pati renovacija.

Moduliniuose darželiuose yra tik 6 grupės. Darželis turi 8 grupes, todėl 2 grupės yra perkeliamos į „Gilijos“ pradinę mokyklą. Privažiavimas yra patogus, prie Žvejų rūmų. Sąlygos neblogos“, – sakė L. Prižgintienė.

Komentuodama tėvų nepasitenkinimą dėl vaikų žaidimo aikštelių, L. Prižgintienė patikino, kad jos atitinka higienos normas.

„Vaikai galės naudotis darželių „Puriena“ arba „Bangelė“ žaidimo aikštelėmis. Tai yra numatyta higienos normose. Lopšelio-darželio „Svirpliukas“ renovacija numatyta 2 metams.

Vaikai gali ir negrįžti, nes į „Gilijos pradinę mokyklą iškeliami vyresnių grupių vaikai. Bet tėvai galės pasirinkti kitas laisvas vietas, nes tokio amžiaus vaikams jau gali atsirasti vietos ir kituose darželiuose“, – teigė L. Prižgintienė.

Mindaugas DRĄSUTIS

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.