Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Teisininkė: vaikai negali būti priežastis neišnuomoti būsto

Beveik prieš dvejus metus Lygių galimybių įstatyme atsirado draudimas diskriminuoti šeiminės padėties pagrindu, tačiau pasitaiko atvejų, kai to nepaisantys būstų savininkai vengia juos išnuomoti šeimoms su vaikais.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė Laima Vengalė-Dits tvirtina, kad tokių skundų tarnyba kol kas sulaukia nedaug: „Įstatymo pakeitimas dar gana naujas, skundų bei paklausimų gauname mažai, todėl sunku spręsti apie visą tendenciją.

Per praėjusius metus sulaukėme keleto kreipimųsi dėl patirtos diskriminacijos socialinės padėtis pagrindu bandant išsinuomoti gyvenamąjį būstą, tad galime teigti, kad sudėtingiausia daugiavaikėms šeimoms ir šeimoms su mažais vaikais“.

Teisininkė priduria, kad kartais tokią diskriminaciją įrodyti sunku, tačiau įmanoma: „Jeigu yra būsto nuomos skelbimo tekstas ar susirašinėjimai su nuomotoju, kuriuose aiškiai išreiškiamas nenoras nuomoti būtent dėl vaikų, tai galimos diskriminacijos požymiai yra labiau akivaizdūs.

Susiduriame su sunkumais tik bandant identifikuoti būsto nuomotoją ar savininką, nes kartais skelbimuose pateikiamas tik asmens telefono numeris, tada sunkiau nustatyti tapatybę“.

Laima Vengalė-Dits akcentuoja, kad draudžiama atsisakyti nuomoti gyvenamąjį būstą žmonėms dėl jų šeiminės padėties bei kitų Lygių galimybių įstatyme įtvirtintų pagrindų: „Vaikai negali būti priežastis, dėl kurios atsisakoma išnuomoti būstą.

Taip pat neteisėtais veiksmais galėtų būti laikomi papildomi mokesčiai, užstatai ar padidinta nuomos kaina, kai jie taikomi tik nuomininkams su vaikais, nes neva baiminamasi vaikų padarytos žalos būstui.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.