Naujienos, Vaikai/šeima

Svarstoma ilginti mokymosi laiką

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė svarsto galimybę ilginti mokymosi dienas Anglijos mokyklose.

Vyriausybė siūlo mokyklinio lavinimo dienas ilginti pusvalandžiu siekiant įveikti dėl koronaviruso pandemijos kilusius švietimo trikdžius ir mokinių atsilikimą.

Daugelio valstybinių mokyklų ir koledžų tvarkaraščiuose siūloma įtvirtinti bent 35 mokyklinio lavinimo valandas per savaitę bei pridėti 100 papildomo mokymo valandų, už kurias mokytojams būtų sumokėta atskirai.

Tarp kitų svarstymų yra ir siūlymas ilginti mokyklinio lavinimo dieną nuo 8.00 val. ryto iki 17.00 ar 18.00 val., tačiau papildomą laiką skirti savanoriškai užklasinei veiklai, pavyzdžiui, sportui. Tiesa, kai kurių švietimo ekspertų teigimu, prailgintos mokymosi programos sąsajos su savanoriškumu reikštų, jog vaikai, kuriems būtina didžiausia parama, jos negautų.

Koronaviruso pandemijos metu JK mokyklos ir universitetai buvo uždaryti ilgiausiai Europoje, todėl daugelis Anglijos mokinių prarado apie 23 lavinimosi savaites, o šalies ekonomikai dėl švietimo prastovų prarastas našumas kainavo mažiausiai 100 milijardų svarų sterlingų.

Vyriausybės planas dėl mokyklinio lavinimo dienų ilginimo turėtų būti oficialiai paviešintas iki mokinių vasaros atostogų, tačiau jau dabar šiam planui, kainuosiančiam 15 milijardų svarų sterlingų, priešinasi Finansų ministerija ir Iždo kancleris Rishis Sunakas.

Papildomo švietimų valandų finansavimo užsitikrinimas gali tapti galvos skausmu Švietimo ministerijai, kuri taip pat siekia papildomo finansavimo įgūdžių stiprinimo visą gyvenimą programai bei nori gauti 11 milijardų svarų sterlingų mokyklų ir koledžų remonto darbams. Be to, iki šalies Parlamento kadencijos pabaigos vyriausybė ketina pasamdyti ir parengti daugiau naujų mokytojų. Kitaip tariant, švietimo reikmėms numatytas biudžetas jau ir taip braška per siūles.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.