APŽVALGOS, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Renginių anonsai, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Stovykla „Jaunieji kūrėjai“ – kūrybingos vaikų atostogos

Artėjanti vasara – ilgai lauktų atostogų metas, leidžiantis vaikams pailsėti po įtemptų mokslo metų. Visgi, dažna šeima susiduria su dilema, ką daryti, kad vaiko atostogos nebūtų praleistos namuose prie kompiuterio. Plati vasaros stovyklų programa visoje Lietuvoje leidžia vaikams atostogas leisti aktyviai ir smagiai. Pajūrio regione viena iš paklausiausių programų vaikams – tai Klaipėdoje organizuojama dienos stovykla „Jaunieji kūrėjai“. Jau penktus metus vyksianti stovykla suteikia vaikams galimybę išbandyti skirtingas kūrybos sritis ir žada turiningą poilsį.

Stovyklos tikslas – pažintis su skirtingais menais

2015 m. Klaipėdos jaunimo teatro pradėta organizuoti stovykla „Jaunieji kūrėjai“ per penkias dienas supažindina vaikus su teatro, muzikos, dailės, cirko, šokio, kino menais. Stovykloje dalyvauja 5-12 metų vaikai, kurie, dirbdami pagal amžiaus grupėms pritaikytą programą, teoriškai ir praktiškai prisiliečia prie skirtingų kūrybos sričių. Esminis stovyklos principas – reaguoti į surinktos vaikų grupės pomėgius, tad vienoje pamainoje daugiau laiko praleidžiama vaidinant, kitoje muzikuojant, dar kitoje piešiant. Stovyklą veda profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, kurie ne tik stengiasi supažindinti vaikus su įvairiomis kūrybos šakomis, bet ir kuria bendrą pasirodymą – visi vaikų kūriniai, nauji įgūdžiai pristatomi tėveliams baigiamosios popietės metu.

Penktus metus „Jaunųjų kūrėjų“ vadove dirbsianti Evelina sako, kad stovykla kasmet kinta ir auga kartu su jos dalyviais.

„Stovykla keičiasi kartu su vadovų sumanymais, ieškant kas naujo gali būti įdomu vaikams. Dažnai vaikai sugrįžta ir kitais metais, tad nenorime jiems kartoti tos pačios programos. Visada stengiamės aptarti, kas vaikams patiko ir kas ne, dažnai gerų žodžių ar patarimų negaili ir tėveliai, tad nuolat tobuliname programą. Patys vaikai per daug nesikeičia: kiekvienais metais yra labai kūrybingų vaikų, linkusių į vieną ar kitą meno šaką, aišku, yra ir pasiutėlių, bet, kadangi programa labai plati, ir jie randa bent vieną įdomią sritį,“ – patirtimi dalinasi viena iš „Jaunųjų kūrėjų“ vadovių.

Pažintis su menais ir kūrėjais tampa postūmiu kurti

Kasmet daug norinčių dalyvauti sulaukianti stovykla vyksta moderniose ir jaukiose Klaipėdos „Kultūros fabriko“ erdvėse. Pačiame uostamiečio centre įsikūręs kūrybinis inkubatorius vasaros mėnesiais suburia galbūt būsimus profesionalius kūrėjus. Vaikai, dalyvaudami „Jaunųjų kūrėjų“ programoje, gali pasirinkti, kurį iš pristatytų menų jie norėtų mokytis toliau: nemaža dalis vaikų po stovyklos pradeda reguliariai lankyti teatro, dailės užsiėmimus, tad stovykla tampa puikia įžanga tolimesnei vaikų kūrybinei veiklai.

Kartu su Klaipėdos jaunimo teatro aktoriais užsiėmimus vaikams veda ir profesionalūs lektoriai – kasmet bendradarbiaujama su cirko atlikėjais, baleto ar šiuolaikinio šokio kūrėjais, dizaineriais. Stovyklos dalyviai turi galimybę pabendrauti su skirtingų menų kūrėjais, pamatyti jų veiklą iš arti, organizatoriai pastebi, kad tokie susitikimai ypač paskatina vaikus kurti ir suprasti, kad menai gali tapti ne tik pomėgiu, bet ir gyvenimo būdu.

Kino diena – netikėtų rolių išbandymas

Visgi, ko gero didžiausią džiaugsmą vaikams teikia Kino diena, kurios metu filmuojami filmukai. Vaikai susipažįsta su skirtingomis kino profesijomis bei patys kuria scenarijų, dekoracijas, padeda filmavimo metu ir, žinoma, vaidina. Filmo premjera, vykstanti baigiamosios popietės metu, sulaukia didžiulio vaikų ir tėvų dėmesio, nes išvysti save ekrane vaikams labai smagu, o tėvai dažnai pamato savo atžalą kitomis akimis.

Vienas iš labiausiai patyrusių stovyklos vadovų Gytis būtent Kino dieną įvardino kaip įsimintiniausią stovyklos momentą.

„Ko gero įsimintiniausias įvykis buvo, kai vienos pamainos metu su kolega nusprendėme nefilmuoti vaidybinio filmuko, o tiesiog pasišnekėti su vaikais. Prieš kamerą paklausėme jų paprastų dalykų – kas yra meilė, kas yra politika, kas yra šeima – ir buvo labai įdomu, nes 9-12 metų vaikai pasakė labai gražių, įdomių ir net skaudžių dalykų, kurių negalėjom tikėtis. Tokia paprasta žaidimo forma padėjo mums visiškai kitaip pamatyti vaikus, su kuriais leidome visą savaitę,“ – pasakojo stovyklos vadovas Gytis.

Jaunieji kūrėjai“ naujoje vietoje su naujomis jėgomis

Stovyklos organizatoriai šiemet nusprendė plėstis ir išbandyti „Jaunųjų kūrėjų“ konceptą Kauno mieste. Dvi kūrybinės stovyklos pamainos vyks rugpjūčio 5 – 16 dienomis Kauno Menininkų namuose. Iš viso Klaipėdoje ir Kaune stovykla vyks net 8 savaites, planuojama, kad programoje dalyvaus virš dviejų šimtų vaikų, tad prie patyrusių stovyklos vadovų, Klaipėdos jaunimo teatro kolektyvo, prisijungs ir aktoriai iš „Taško“ teatro.

Naujų kūrybinių jėgų įsiliejimas į stovyklos veiklą atneš ir naujus būdus pristatyti menus vaikams. Būsimi „Jaunųjų kūrėjų“ vadovai Aistė ir Paulius tikisi papildyti stovyklos programą savo stipriosiomis pusėmis.

„Esu baigusi Kauno dailės gimnaziją, tad būdama vadove tikiuosi atnešti vaikams įvairiapusę pažintį su daile ir jos rūšimis: išbandysime tapybą, piešimą, grafiką, darbą su tekstile, gal net ir skulptūrą,“ – Aistė tikisi panaudoti savo asmeninius gebėjimus dailės srityje.

„Šiemet baigiu vaidybos studijas, kurių metu teko ne tik vaidinti, bet ir vystyti visapusišką kūrybiškumą, tikiu, kad galėsiu tą perduoti ir vaikams. Be to, esu studijaves ir masažuotojo profesinę programą, kas žino, galbūt šios žinios pravers stovyklos dienos pabaigoje, kai vaikai jau būna pavargę nuo intensyvios programos,“ – mintimis dalinosi kitas „Taško“ teatro aktorius Paulius.

Vasaros dienos stovykla 5-12 metų vaikams „Jaunieji kūrėjai“ vyks Klaipėdoje „Kultūros fabrike“ (šešios pamainos liepos – rugpjūčio mėnesiais) ir Kauno menininkų namuose (dvi pamainos rugpjūčio mėnesį). Veikla vyks atskiromis 5-8 m. ir 9-12 m. amžiaus grupėmis, kiekvienai grupei vadovaus po du profesionalius vadovus. Daugiau informacijos apie stovyklos pamainas, programą ir kitas sąlygas galite rasti puslapyje www.kjt.lt/vasaros-stovykla arba el. paštu kurejustovykla@gmail.com.

Klaipėdos jaunimo teatro informacija

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.