Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Stebuklas mėgintuvėlyje: kas laukia pravėrus vaisingumo specialisto duris ir kiek tai kainuoja

Pagalbinio apvaisinimo pagalba susilaukusi kūdikio Ema (redakcijai tikras vardas ir pavardė žinomi) dalijasi dienoraščiu, kuriame jos šeimos kelias, sunkumai ir iššūkiai stengiantis susilaukti vaikelio. Šįkart moteris pasakoja apie tai, kas laukia apsilankius pas vaisingumo specialistus ir kiek kainuos susilaukti mažylio.

„Sužinojus apie tai, kad savo stebuklo susilaukti nebus labai paprasta, nė neįsivaizdavau kiek papildomų reikalų laukia. Bet pradėkime nuo to, kas laukia pravėrus vaisingumo specialisto duris.

Tiesą pasakius, aš tikėjausi, jog ateisime, pasikalbėsime ir kažkaip iki „darom“ turėsime kažkiek laiko. Kad mano įsivaizdavimas, kiek klaidingas supratau po pirmųjų gydytojo sakinių. Jis pasižiūrėjo siuntime parašyta diagnozę ir tai, kad mūsų problema yra iš vyro pusės (apie tai galite prisiminti pirmuosiuose įrašuose „Kaip mes sužinojome, kad kūdikio susilaukti ne taip lengva“).

Gydytojas nevyniojo žodžių į vatą ir labai neguodė: „Na, jūsų atveju tik apvaisinimas mėgintuvėlyje ir tikėtina, kad reikės dar papildomų pagalbų kiaušialąstės apvaisinimui.“

Dabar galvoju, kad matyt taip ir turėjo būti, nes gydytojas elgėsi taip pat kaip ir visa mūsų kelionė – nieko nelaukęs pradėjo vardyti ką turime padaryti, kad keliautume procedūros link. Nuoširdžiai nesitikėjau iš gydytojo kabineto išeiti jau pradėjus pirmuosius žingsniu pagalbinio apvaisinimo link. Tikrai maniau, kad pasikalbėsime, mums pasakys kokios gydymo galimybės, mes pamąstysime ir tada, galbūt kažkada imsimės veiksmų. Šiandien labai džiaugiuosi šiuo scenarijumi, nes kažin, kiek mes būtume dar delsę.

Pirmojo vizito metu, gydytojas apžiūrėjo ir mane, ir vėl išgirdau tą pačią mantrą, kad vyro problema vaisingumo atveju yra dėkingesnė, nes tai mane apsaugo nuo krūvos nelabai malonių tyrimų, o šiuo atveju kiek mato jis, iš mano pusės viskas gerai, todėl galima pradėti kelionę. Po pirmojo vizito išėjome nešini krūva papildomų siuntimų papildomiems tyrimams.

Iki sekančio vizito praėjo nemažai laiko, kuris priklausė, nuo to kokios eilės pas papildomus specialistus. Sugrįžti reikia su atsakymais, kurie reikalingi ne tik tolesniam gydymui, tačiau ir valstybės finansavimui.

Mūsų atveju turėjome apsilankyti pas genetiką (jų atliktų tyrimų atsakymo laukėme daugiau nei mėnesį), endokrinologą ir vyras turėjo aplankyti urologą ir atlikti spermogramą dar kartą, nes tyrimas galioja 6 mėnesius.

Čia prasidėjo ir finansiniai dalykai kurie liečia pagalbinį apvaisinimą. Norint gauti finansavimą pagalbiniam apvaisinimui, būtinai turi būti registruota santuoka ar sudaryta partnerystės sutartis. Taip pat nemokamai priklauso viena konsultacija prieš procedūrą – jei nebūtume pradėję viso kelio, sekantį kartą konsultacija jau būtų mokama.

Kalbant apie finansus, prisiskaičius istorijų apie tai, kaip žmonės ima paskolas pagalbinio apvaisinimo procedūrai buvo išties baisu, tačiau situacija tikrai nėra tokia prasta.

Valstybė finansuoja pačią pagalbinio apvaisinimo procedūrą, tam tikrus vaistus ir tam tikrą kiekį vizitų. Arba kitaip tariant, yra skiriamas tam tikras pinigų krepšelis ir kaip jis bus panaudotas renkiesi pats. Šiuo atveju mes procedūrą atlikome Santaros klinikose ir mums buvo kompensuota pirma konsultacija, 5 gydytojo apžiūros kiaušidžių stimuliacijos metu, pati IVF procedūra ir ICSI, tam tikri medikamentai.

Sakydama, kad yra skirtas tam tikras pinigų krepšelis, turiu omenyje, kad gali rinktis įstaigą, kurioje nori atlikti gydymą ir su ta valstybės suma eiti kur širdis linksta. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad nesvarbu, kur gydysitės, skiriama pinigų suma nesiskirs, tačiau gydymo įstaigos įkainiai neretai skiriasi ženkliai.

Mūsų atveju mums primokėti už papildomas procedūras, vaistus ir visa kitą reikėjo apie 500 Eur. Privačiose klinikose už tą patį priemokos siekia apie 1500 Eur. Mūsų paketas buvo pats paprasčiausias, jokių papildomų pagalbų išskyrus gimdos pabraižymą neturėjome, todėl ir Santaros klinikose atliekant skirtingas papildomas procedūras priemokos kaina skirsis. Kaip jau minėjau, skiriama suma nepadengs visų išlaidų, kai kuriuos vaistus tenka pirktis pilna kaina, papildomos procedūros – gimdos gleivinės pabraižymas, embriono auginimas iki blastocistų, embrionų šaldymas ir kitos papildomos procedūros nėra kompensuojamos. Taigi kiek tiksliai kainuos procedūra sudėtinga, nes kaina priklauso nuo situacijos ir gydymo įstaigos įkainių, taigi suma gali svyruoti nuo 500 Eur iki kelių tūkstančių.

Sekantį kartą pas gydytoją jau sugrįžau viena, nes toliau visas gydymas atliekamas tik moters kūne, o kokie pačios procedūros žingsniai, jau kitame įraše.“

Inforamcijos šaltinis:

lrytas.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.