Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Skyles mokyklose lopys jau prasidėjus mokslams

Iki Rugsėjo 1-osios liko vos savaitė, tačiau kiek tiksliai Klaipėdos mokyklose trūksta pedagogų, niekas šiandien pasakyti negali. Aišku viena, jų labai trūksta. Ypač tragiška situacija yra su matematikos, lietuvių ir anglų kalbų bei pradinių klasių mokytojais. Apie ką liudija ir ne juokais sunerimusių mokyklų vadovų skambinimas pavojaus varpais.

Likus lygiai savaitei iki naujųjų mokslo metų pradžios, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus darbuotojai apie uostamiesčio švietimo ugdymo įstaigoms trūkstančių tikslų pedagogų skaičių disponuoja tik poros mėnesių senumo informacija.

Pasak Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, tikslius skaičius įvardyti neleidžia nuolat besikeičianti situacija ir vis dar atostogaujantys mokytojai.

„Informaciją artimiausiomis dienomis tikslinsime ir rugsėjo mėnesio pradžioje tikrai žinosime visus skaičius.

Šiandien tik galime pasakyti, kad situacija nuolat kinta. Tuo labiau kad dar ne visi mokytojai grįžo iš vasaros atostogų.

Šios savaitės pabaigoje, ketvirtadienį ir penktadienį, į darbus sugrįš pagrindinis pailsėjusių mokytojų srautas.

Gali būti, kad kažkas iš jų per atostogas bus apsisprendęs pereiti į kitą mokyklą ar apskritai išeiti iš darbo„, – “Vakarų ekspresui“ sakė V. Bubliauskienė.

Praėjusiems mokslo metams besibaigiant, birželio mėnesio pabaigoje, Klaipėdoje trūko mažiausiai 41 mokytojo.

Daugiausiai – matematikos (9), anglų (5) ir lietuvių kalbų bei pradinių klasių (po 4).

Ieškota geografijos, informacinių technologijų (po 3), fizikos, rusų kalbos, istorijos mokytojų ir specialiųjų pedagogų (po 2).

Darbo pasiūlymą iš karto būtų gavęs ir chemijos, etikos, ekonomikos, vokiečių kalbos, biologijos mokytojas ir logopedas.

„Galima neabejoti, kad per liepos ir rugpjūčio mėnesius situacija tikrai pasikeitė. Kai kurios mokyklos trūkstamus mokytojus galėjo rasti, iš kitų jie galėjo ir išeiti.

Viskas keičiasi į blogąją pusę. Mokytojų vis labiau trūksta. Mokyklų vadovai skambina pavojaus varpais.

Šiandien sulaukiau vienos progimnazijos direktorės skambučio. Klausė, ką daryti. Lietuvių kalbos mokytoja grįžo iš atostogų ir pasakė, kad išeina dirbti į kitą mokyklą.

Direktorė klausia, kur man dabar prieš pat Rugsėjo 1-ąją rasti kitą mokytoją. Kur rasti? Nežinau.

Su matematikos ir lietuvių kalbos mokytojais padėtis yra liūdniausia. Dėl pastarųjų man asmeniškai skambina ir klausinėja, todėl žinau, jog šiuo metu jų reikia mažiausiai septynių.

Lietuvių kalbos mokytojų bei konsultantų reikia ir nuo gimtinėje vykstančio karo pasprukusiems ukrainiečių vaikams. Tad krūviai jiems tik didėja“, – teigė V. Bubliauskienė.

Anot Švietimo skyriaus patarėjos, nė vieni mokslo metai Klaipėdoje dar nėra prasidėję mokykloms visiškai užpildžius pedagogų etatus. Jų visada trūko, trūksta ir trūks ateityje.

„Mokslo metų pradžioje šimtaprocentinio užpildymo niekada nebuvo. Tik pati situacija labai keičiasi.

Anksčiau visiškai pakako pradinių klasių mokytojų ir ieškantiems darbo tiesiog neturėjome ką pasiūlyti. Dabar tokių mokytojų ieškome. Tas pats buvo ir su lietuvių kalbos mokytojais.

Klaipėda šioje srityje nėra išskirtinė. Panaši situacija yra visuose šalies didžiuosiuose miestuose.

Rajonuose situacija jau visai kita. Ten mažesnes mokyklas uždaro ir mokytojai priversti ieškotis darbo“, – tikino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus patarėja V. Bubliauskienė.

Uostamiestyje pedagogų su išskėstomis rankomis laukiama ir darželiuose. Birželio mėnesio pabaigos duomenimis, trūksta dvylikos ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir dviejų priešmokyklinio ugdymo mokytojų, penkių logopedų ir kitų pagalbą ikimokyklinio amžiaus vaikams teikiančių specialistų.

Darius Čiužauskas

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.