APŽVALGOS, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams

Robotika skirta ne tik berniukams, bet ir mergaitėms

Robotikos akademija – tai vieta, kur susirenka sumaniausi vaikai. Tie, kuriems viskas įdomu, kurie nuolat klausia kodėl ir kaip veikia daiktai ir kartais taikosi išardyti jūsų telefoną ar kompiuterį. Čia vaikai mokosi, kuria sprendimus ir lavina įvairius svarbius XXI amžiaus įgūdžius. Būrelyje naudojama patraukli vaikams priemonė – LEGO. Ne bet kokie rinkiniai, o mokomieji, kuriuos atpažinti galima iš „Education“ žodžio ant dėžės. Tai reiškia, kad šie žaislai skirti ne tik linksmintis, bet ir, padedant mokytojui, sužinoti naujų dalykų. Robotikos akademija padeda vaikams atrasti savo techninės kūrybos potencialą, kai vaikas žvelgdamas į detalių dėžę ima mąstyti apie mokytojo pateiktą užduotį ir kuria sprendimą. Tai daugiau nei žaidimas – tai realių pasaulio problemų sprendimas saugioje aplinkoje su priemone, kuri leidžia klysti ir vėl bandyti.Robotikos akademijoje yra keli mokymo lygiai, čia mokytis pradeda ir 3 metų vaikai. Grupės vyksta Vilniuje ir Panevėžyje, Kaune taip pat surinkta pirmoji pilotinė grupė. Mažyliai žaismingai susipažįsta su fizikos ir matematikos pagrindais, mokosi suprasti kaip veikia sraigtai ir skriemuliai, kaip pakreipti jau paruoštą mokomąjį robotuką į vieną ar kitą pusę, kaip skiriasi formos, spalvos ir kaip truputį padėti draugui šalia. Vaikai to mokomi pasitelkiant LEGO kaladėles ir kitokius robotus (pvz. Bitės).

5-7 metų vaikai Ankstyvosios robotikos užsiėmimuose konstruoja pirmuosius tikrus robotus ir mokosi vaizdinio programavimo kalbos. Ji yra jiems pritaikyta, patraukli ir žaisminga. Vaikai ją greitai perpranta ir patiria daug atradimo džiaugsmo. Patraukli mokymo priemonė (LEGO ir kompiuteris), intriguojanti užduotis ir pažadas, kad jo sukurtas robotas atgis – visa tai vaikus įtraukia į darbą. Be to dirbdami poromis moksleiviai mokosi dalytis, pasitarti, spręsti problemas kartu, nesipešti. Naujame būrelių sezone pažengusiųjų grupėse vaikai dirbs ir su naujausiais šiai amžiaus grupei pritaikytais „WeDo 2.0“ robotais, kurie skatina gilintis į tolimesnę aplinką bei globalias problemas.

8-12 metų jaunuoliai Smagiosios robotikos užsiėmimuose susipažįsta su sudėtingesniais jutikliais, konstruoja sudėtingus, daug užduočių gebančius atlikti robotus. LEGO Mindstorms EV3 suteikia neribotas galimybes. Čia vis dar naudojamas vaizdinis programavimas, tačiau jis turi daug daugiau funkcijų ir galimybių. Vaikai turi pasitelkti visas žinias, kurias įgijo per ankstesnius užsiėmimus, galvoti logiškai ir kūrybiškai. Toliau dirbdami poromis vaikai kartu sprendžia matematikos, fizikos, logikos problemas, ieško nestandartinių sprendimų pateiktai užduočiai atlikti, lavina pristatymo ir kalbėjimo įgūdžius, kritinį mąstymą.o.

Visuose užsiėmimuose naudojame 4C metodiką – susieti, konstruoti, aptarti, tobulinti. LEGO robotika atveria neribotą techninės kūrybos laisvę, kuri sujungia teorines programavimo bei modeliavimo žinias su paruoštu kūriniu. Vaikai skatinami kurti, atrasti, naudoti originalius sprendimus, tą pačią problemą išspręsti kitaip, paaiškinti kitam. Tokiu būdu padedame augti aktyviai, besidominčiai ir kritiškai mąstančiai asmenybei, gerbiančiai save ir kitus.

Beje, robotika skirta ne tik berniukams – dažnai mergaitės dar geriau įsigilina į užduotį, moka geriau ją paaiškinti kolegai, randa įdomių, kitokių sprendimų. Tad nebijokite leisti išbandyti – galbūt auginate ateities mokslininkę!

5-7 metų vaikai įgyja šias kompetencijas:

Vaizdinio programavimo pagrindai

Skirtingi roboto judėjimo būdai

Atstumo jutiklio veikimas

Krypties jutiklio veikimas

Kūrybiški problemų sprendimo būdai

Loginio ir algoritminio mąstymo pagrindai

Ir daugelis kitų.

8-12 metų jaunuoliai įgyja šias kompetencijas:

Pseudo kodavimas

Posūkiai su laipsniais

Spalvų ir atstumo jutiklio veikimas

Lietimo jutiklio veikimas

Infraraudonųjų spindulių jutiklio veikimas

Daugiapakopis programavimas

Giroskopo veikimas

Ir daugelis kitų.

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.