Naujienos, Patarimai/rekomendacijos, Pirmokas, Vaikai/šeima

Registracijos į mokyklas pradžia – vasario 7-ąją

Šią savaitę dalis mokyklinukų tėvų jau galės išbandyti, kaip veikia naujoji elektroninė registracijos į mokyklas sistema. Pagal paskelbtus tvarkaraščius pirmosios registracijos prasidės jau vasario 7-ąją, tiesa, ne į visas klases.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad vasario 7 d. nuo 10 val. prasidės registracija į I-IV gimnazines klases, 9-10 jaunimo ir specialiąsias klases, I-III socialinių įgūdžių ugdymo klases. Vasario 12 d. bus galima pradėti registruoti į 6-8 klases, vasario 19 d. – į 5 klases, vasario 26 d. – į 2-4 klases. Būsimų pirmokų registracija prasidės tik kovo 5-ąją.

Jau anksčiau rašėme, kad registracijos dienos išskaidytos, kad dėl didelio antplūdžio neužlūžtų naujoji sistema.

Savivaldybės atstovai primena, kad tvarkaraštyje išvardintos datos žymi tik dokumentų priėmimo pradžią, tai toli gražu nereiškia, kad prašymus bus galima teikti tik tą vienintelę dieną. Priėmimas vyks iki gegužės mėnesio.

Tačiau tėvams kyla įvairių klausimų, pavyzdžiui, ar priimant į tas mokyklas, į kurias paprastai būna didelis antplūdis, pirmenybė bus teikiama tiems, kurie prašymą elektroninėje sistemoje užregistravo anksčiau.

„Be abejo, elektroninėje sistemoje bus fiksuojamas prašymo pateikimo laikas. Tačiau nereikėtų galvoti, kad, užsiregistravęs pats pirmasis, toks ir išliksi. Vėliau sistema skirstys pagal prioritetus, reitinguos pagal balus. Nemanau, kad registracijos laikas bus lemiamas faktorius, vis tiek visų mikrorajonui priklausančių vaikų prašymus reikia patenkinti“, – komentavo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Ji priminė, kad tėvai prašymus galės teikti į tris pasirinktas mokyklas, viena jų privalės būti pagal gyvenamąjį mikrorajoną.

Prašymus mokytis 2019-2020 mokslo metais bus galima teikti prisijungus prie Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainės (www.klaipeda.lt) paskyros „Priėmimas į mokyklas“.

Edita GUDAVIČĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.