Patarimai/rekomendacijos, Statistika, Vaikai/šeima

Psichologinė finansinio stabilumo pusė: taupote iš baimės ar turite tikslų?

Neįmanoma būti visiškai racionaliems, kai kalba pasisuka apie asmeninius finansus. Ir nors teoriškai dauguma žinome, kaip svarbu turėti finansinę pagalvę, ar, kaip pataria ekspertai, bent šešių mėnesių būtinųjų išlaidų dydžio santaupas, atrandame daugybę priežasčių, kodėl taupyti pradėsime ne šiandien, o „rytoj“.

Taupyti ar investuoti į ateities tikslus?

Anot psichologės ir koučerės Irinos Tomkės, pats žodis „taupyti“ mus pasąmoningai gąsdina: „Iš esmės, žodis taupyti reiškia kaupti, saugoti, tausoti.

Pasąmoningai tai gali reikšti nesaugumą, grėsmę kažką prarasti, ir dėl to atsirandančią būtinybę taupyti. Todėl labai svarbu, kokią emociją tai sukelia žmogui.

Ar jis nori taupyti iš baimės ir noro apsisaugoti, ar taupome dėl kažko didesnio, dėl to, kad galėtume kažką realizuoti ar plėstis.“

Anot pašnekovės, finansuose svarbu sąmoningumas ir kritinis mąstymas, suvokimas, dėl ko aš tai darau. Iš kokios emocijos, būsenos siekiu taupyti. Jei iš baimės, nepasitikėjimo, nesaugumo, tuomet taupymas bus labiau kaip prievolė, kaip patvirtinimas, kad pasaulis nesaugus ir žinoma, tai kels vidinę įtampą ir diskomfortą.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.