Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Psichologas pataria: neverskite partnerio teisintis!

Neverskite kito žmogaus teisintis prieš jus net tada, kai jis nusikalto. Neverskite partnerio teisintis, o prašykite jo to, ko jums reikia. Neklausinėkite, kodėl jis pavėlavo (neparėjo, nepadarė kažko), o paprašykite, kad jis būtų punktualesnis, kad kitą kartą ateitų, padarytų ir pan.

Paprasta taisyklė vyrams ir moterims

Ši taisyklė, galima sakyti, būna sunkiai įvykdoma meilės santykiuose, o kartais ir sunkiai suprantama ne dėl silpno intelekto, tiesiog mes esame įpratę priekaištauti vieni kitiems. O juk priekaištas – anot rašytojo Dale’o Carnegie’io, kaip gyvatės įgėlimas. O mes net neįsivaizduojame, kaip galima elgtis kitaip.

Todėl trumpai paaiškinsiu.

Kai manęs klausia, kaip aš norėčiau, kad su manimi elgtųsi, aš atsakau: „Kaip gera valstietė su savo melžiama karve arba kaip užkietėjęs automobilistas su savo automobiliu.“

Kai karvė pradeda duoti mažiau pieno ar kai automobilis ima gesti, šeimininkas nerėkia ant jo ir nekeiksnoja savo globotinių, o stengiasi išsiaiškinti priežastį, kodėl sumažėjo primelžiamo pieno ar ėmė barškėti variklis.

Prašau, nesipiktinkite, o skaitykite toliau.

Jeigu mes neimsime savęs apgaudinėti, tai turime pripažinti, kad bendraujame su kitu žmogumi tik dėl to, kad jis patenkina mūsų poreikius.

Tokia padėtis išplaukia iš mūsų bendravimo pagrindo. Žinoma, mainais mes pasirengę patenkinti ir partnerio poreikius. Bet dabar sukoncentruokime dėmesį į save.

Įsivaizduokite, kad esate alkani.

Praeina valanda, dvi, trys ir visa diena.

Ir staiga duona pati asmeniškai atsiranda prieš jus.

O ką jūs darysite: užsipulsite ją su priekaištais, kodėl teko taip ilgai laukti? Ne, tikriausiai pasistengsite kuo greičiau pasisotinti. O jeigu ji galėtų kalbėti, tai jūs pasakytumėte: „Aš taip nerimavau dėl tavęs! Juk tave galėjo suvalgyti kiti. Ačiū, kad atėjai!“

Kodėl to paties nepasakius savo mylimajam, jeigu jis kažkur užtruko, kodėl nepuolus jam ant kaklo, neapkabinus, nepabučiavus? Juk, skirtingai nuo duonos, kuri tik duoda mums, o mes jai nieko neduodame, mylimam žmogui mes taip pat galime kažką duoti.

Viena moteris sėkmingai pasinaudojo šia taisykle. Jos vyras pareidavo namo gana vėlai, kartais grįždavo 2–3 valandą nakties. Ji įtarė konkurentės egzistavimą. Kildavo skandalų. Paklausiusi šio patarimo, ji pradėjo su džiaugsmu pulti vyrui ant kaklo, kai tas vėlai grįždavo. Po dešimties dienų jis ėmė pareidinėti laiku.

Ši taisyklė tinka ir vyrams. Jiems gal net labiau. Jie juk būna pavydesni, pabrėžia psichologas Michailas Litvakas.

Šaltinis: litvak.me

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.