APŽVALGOS, Kaunas, Klaipėda, Patarimai/rekomendacijos, Priėmimas į darželius, Psichologija, Vaikai/šeima, Vilnius

Privatus darželis: prabanga ar būtinybė?

Ankstyvasis vaikų ugdymas yra labai svarbus kiekvienam vaikui. Vis dažniau mokslininkai teigia, kad nuo šio ugdymo kokybės gali priklausyti ir tolimesnė mokymosi sėkmė ar net ateities karjeros perspektyvos. Šio amžiaus tarpsnio vaikai yra natūraliai smalsūs,  žingeidūs. Daugelis tėvelių svarsto įvairias galimybes ir vis rimčiau žiūri į privačių darželių paslaugas ne kaip į prabangą, bet kaip į būtinybę.

Privačių darželių privalumai:

 1. Skiriama daugiau dėmesio kiekvienam vaikui. Tai ypač svarbu, jei vaikas yra jautrus ir sunkiai adaptuojasi naujoje aplinkoje, atsiskiria nuo tėvų.
 2. Labiau atsižvelgiama į vaikų maitinimą. Valstybiniuose darželiuose tėvai mažai gali įtakoti bendrą vaikų maitinimą ar prašyti specialaus dietinio maisto. Privatūs darželiai, ypač dirbantys su alergiškais vaikais, pateikia net individualius meniu.
 3. Mažesnis vaikų srautas – mažiau ligų, optimalesnis ugdymas. Dažniausiai valstybiniuose darželiuose vaikų grupės perpildytos, o vienoje grupėje būna ne mažiau kaip 20 vaikų. Produktyviam darbui, priežiūrai ir bendravimui neturėtų būti daugiau 15 vaikų vienoje grupėje.
 4. Įvairesnės ugdymo programos. Privačios ugdymo įstaigos suteikia galimybę rinktis skirtingas ir kiekvienai šeimai palankias ugdymo programas, t.y. Valdorfo, Montessori ir pan. pedagogikos kryptis. Tokiose įstaigose personalas greičiau ir lanksčiau priima naujas idėjas. Tereikia tik išsirinkti Jums priimtiniausią variantą.

Taigi, jeigu sprendžiate, kurį darželį pasirinkti: valstybinį ar privatų, ar negavote vietos valstybiniame darželyje, rekomenduojame rimtai apsvarstyti visas galimybes, kurias suteikia privatūs darželiai.

Rekomenduojamų privačių darželių sąrašas:

,,Kaip miške"

Mes tenkiname jaunų, dirbančių šeimų ir jų mažylių poreikius, subūrę patikimų profesionalų kolektyvą ir formuodami šiuolaikišką, skatinančią smalsumą ir kūrybiškumą aplinką.

Kaip miške geresnis darželis, nes:

 1. už ugdymo programos papildomas veiklas (muziką, dailę, keramiką, žaislų gaminimo pamoką, anglų kalbą ir kulinarijos studiją) papildomai mokėti nereikia;
 2. Kaip miške diena trunka nuo 7.30 val. iki 17.30 val., esant poreikiui, vaikai gali įsikurti pailgintos darbo dienos grupėje iki 18:30 val., už kurią papildomai mokėti nereikia;
 3. Kaip miške dirba ištisus metus, be jokių atostogų.

www.kaipmiske.lt

,,Strazdanėlės"

Darželyje „Strazdanėlės“ vaikai:

 1. Atidžiai prižiūrimi. Mes stebime vaiko savijautą, nuotaikas ir jausmus.
 2. Patenkiname būtinus vaiko poreikius, kalbame apie jo savitautą.
 3. Atkreipiame dėmesį į higieną: asmeninę higieną, etiketo taisykles.
 4. Skatiname sveiką gyvenimo būdą, bet atkreipiame dėmesį į individualius poreikius, šeimos tradicijas ir ritualus.
 5. Saugumas – tai žinios, išmanymas, įgūdžiai. Mes siekiame teoriją paversti praktika.

www.strazdaneles.lt

,,Kaladėlių miestelis"

„Kaladėlių miestelyje“ daug dėmesio skiriama aktyviai veiklai. Rūpindamiesi auklėtinių sveikata, stengiamės kuo anksčiau atsisakyti sauskelnių ir įskiepyti poreikį nuolat sportuoti. Vykdomos veiklos orientuotos į kritinio mąstymo, vaizduotės, kūrybiškumo, savarankiškumo, kalbos raidos, emocijų suvokimo ir pasaulio pažinimo eksperimentuojant lavinimą.

www.kaladeliumiestelis.lt

,,Aviliukas"

Mes daug žaidžiame, mokomės, keliaujame, atradame,  čia susilieja bendros svajonės, išsilaisvina kūrybiniai gabumai, pozityviai išliejamos neigiamos emocijos. Mes kasdien tyrinėjame mus supantį pasaulį, save ir aplinkinius žmones.

www.aviliukas.com

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.