APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Privatus darželis. Kaip išsirinkti geriausią?

Ruduo daugeliui šeimų – permainų metas. Mokslo metus pradeda ne tik moksleiviai, bet ir darželinukai. Tačiau jei Jums tai pirmasis rugsėjis – nerimo tik dar daugiau. Pateiksime patarimus, kaip išsirinkti tokį darželį, kuriame Jūsų vaikas jaustųsi gerai, o atsisveikinimai ryte būtų be ašarų.

Ko tikitės iš darželio?

Vieniems darželis niekuo neišsiskiriantis, kitiems – tobulas. Tinkamas ar ne, pirmiausia priklauso nuo to, ko tikitės iš konkrečios ugdymo įstaigos. Tad pirmiausia reikėtų tėveliams konkretizuoti keliamus lūkesčius: kokia ugdymo programa priimtiniausia, kokios svarbios papildomos veiklos, darželio dienotvarkė, maitinimas, mokymosi kalba ir t.t.

Daugelis darželių šią svarbią informaciją pateikia savo internetinėse svetainėse. Atsiliepimus ir tėvelių nuomonę apie privačius darželius taip pat galite rasti ir tam skirtame portale www.vaikodiena.lt

Geras darželis – geros auklėtojos!

Apsilankę privačiuose darželiuose, nustebsite, kad pirmoji pažintis su auklėtoja nėra tabu, o grupės nėra perkrautos. Tėveliai turi visas teises susipažinti su žmogumi, kuris praleis didžiąją dalį dienos su jų vaiku. Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvos darželiuose dirbantys specialistai yra ne tik aukšto lygio, bet ir kūrybingi bei mylintys vaikus.

Aptarkite su auklėtoja, ką mėgsta ir ko nemėgsta Jūsų vaikas, pasikalbėkite ir, jei Jūs patys jausitės komfortabiliai, tikėtina, kad nesklandumų nebus ir Jūsų vaikui. Vieniems tėveliams patinka griežtos ir mėgstančios discipliną auklėtojos, kitiems – svarbu meniška ar demokratiška asmenybė. Apie tai Jums plačiau gali papasakoti įstaigos vadovas, kuris gerai pažįsta savo darbuotojus ir žino, ko iš jų tikėtis.

Adaptacija!!!

Adaptacijos laikotarpis yra vienas iš pirmųjų sunkumų, su kuriais susiduria būsimo darželinuko tėvai. Nebijokite kalbėti su auklėtoja ir darželio vadovybe. Jie tikrai turi puikių patarimų, patirtį, gali padėti ir Jums, ir Jūsų vaikui. Šį klausimą galite aptarti net ir pirmojo susitikimo metu.

Saugumas ir sveikata – neatsiejama šių dienų darželio dalis.

Didėjant vaikų, kurie turi alerginių susirgimų, silpnesnę imuninę sistemą, skaičiui, ne ką mažiau svarbiais klausimais tampa ir vaikų grūdinimas, žalingų įpročių prevencija, vaikų mitybos įpročių formavimas, sveika mityba. Jei valstybiniame darželyje šiais klausimais tėvai vis dar jaučiasi bejėgiai, privačiuose – gausite aiškius planus ir bus atsižvelgta į Jūsų vaiko individualius poreikius.

Sėkmingai išsirinktas darželis, užtikrina lengvesnę vaiko ir tėvų adaptaciją, o toks darželis taps vaiko antraisiais namais.

Pateikiame geriausiai vertinamus privačius darželius Lietuvoje:

Ugdymo metodika. Gera pradžia“ – tai tarptautinis vaikų ugdymo projektas dar žinomas „Step by Step“ pavadinimu.  Ugdymas remiasi moderniausiomis šiuolaikinio pasaulio nuostatomis: humanizmu, demokratija, atvirumu ir atsinaujinimu. Taikant iškiliausius pedagogikos ir psichologijos pasiekimus, įgyvendinamas į vaiką ir šeimą orientuotas ugdymas. Šios ugdymo programos modelis remiasi demokratijos ir filosofiniais principais: laisvai rinktis ir priimti atsakomybę; mokytis savarankiškai ir komandoje; toleruoti ir gerbti kitokius nei tu.

Grupės/grupių dydis: iki 14 vaikų

Vaikų amžius (nuo): nuo 1.5 metų

Darbo laikas: nuo 7:30 – 18:30 (penktadieniais iki 17:30)

Mityba. Labai svarbu nuo mažens padėti vaikui išsiugdyti tinkamus mitybos įpročius – jis turi mokėti elgtis prie stalo, valgytiti ktam skirtoje vietoje, būtinai švariomis rankomis, ramiai, nekalbant ir gerai sukramtant maistą. Svarbią vietą darželio sveikos mitybos racione užima vaisiai ir daržovės. Vaisiai patiekiami priešpiečiams ir pavakariams, vakare vaikai maitinami lengvai virškinamais produktais. Ryte būna patiekiamos įvairios košės praturtintos įvairiais vitaminais.

Saugi aplinka. Darželio tikslas –saugoti ir stiprinti fizinę bei psichinę vaiko sveikatą, tenkinti pagrindinius jo poreikius: saugumo, aktyvumo, saviraiškos. Mes ugdome mažuosius taip jog jie suprastų, jog privalo tausoti savo sveikatą, aktyviai priimti žinias apie ją ir puoselėti jai palankius įpročius. Juk be paties asmens pastangų, vidinio nusiteikimo, kažin, ar kas nors pavyks. Žinoma, trumpalaikį efektą galima pasiekti kontroliuojant, tikrinant, pavyzdžiui, ar vaikas išsivalė dantis, bet prievarta ir priekaištais įpročių neišugdysime.

Papildomos veiklos. Darželyje „Kaip miške“ kiekviena diena vis kitokia, nes ugdymo programa yra papildyta tokiais užsiėmimai kaip keramika, anglų kalba, dailė, kulinarijos studija, šokiai, muzika. Vykdomos išvykos į įvairius muziejus, teatrus ar edukacinius užsiėmimus.

Adresas: Turniškių sodų g. 39, Žirmūnų g. 139 a,

Vilnius LT-10104

Telefonas: +37066292086

El. paštas: info@kaipmiske.lt

www.kaipmiske.lt

Adresas: Kolektyvo g. 236,

Vilnius

Telefonas: +370666 05005

El. paštas:  Solveiga@mamosdelne.lt

www.mamosdelne.lt

Ugdymo metodika. Darželis ,,Mamos Delne“ ugdymui papildyti idėjų semiasi iš Emilijos Redžo ugdymo sistemos, kurios esmė, jog vaikai mokosi per sąveiką su kitais: t. y. tėvais, pedagogais ar kolegomis, per draugišką ugdymosi aplinką. Todėl didelis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui tarp šeimos, darželio ir bendruomenės. Mūsų požiūris – vaikai auga linksmai ir kūrybingai, o tėveliai ir pedagogas turi paisyti vaikų poreikių ir suteikti jiems pasirinkimo laisvę. Kiekviena savaitė turi savo temą, kuri parinkta pagal metų laiką, kasdienybės aktualijas ir vaikų poreikius. Tam, kad tėveliai padėtų vaikams ugdytis, namuose yra supažindinami su temomis ir veiklomis. Mums svarbu  sukurti sąlygas, kad vaikai galėtų save išreikšti įvairiausiais būdais – kalba, muzika, kitais menais, žaidimais. Todėl darželis siūlo daug papildomų užsiėmimų: futbolas, šokiai, muzika, anglų kalba ir dar daug kitų, kurie skatina vaikus judėti, bendrauti, domėtis ir veikti. Nepamirškime ir spektakliukų, kurie pas mus atvažiuoja kiekvieną mėnesį. O kur dar pasivaikščiojimai ir išvykos, ekskursijos, kurių metų mes susipažįstame su mus supančiu pasauliu ir žmonėmis. Mūsų darželio auklėtojos: kalbasi su vaiku jo akių lygyje; klauso ką sako vaikas ir jam atsako; nuoširdžiai žavisi tuo, ką vaikas nuveikia; nepamiršta vaikui duoto pažado; pasinaudoja vaiko idėjomis ir patarimais.

Grupės/grupių dydis: iki 15 vaikų.

Vaikų amžius (nuo): nuo 1.6 metų

Darbo laikas: nuo 7.30 iki 18.30 valandos, galima ir prailginta grupė nuo 7.00 valandos ryto.

Mityba. Nuo pat pirmų dienų vaikai mokomi valgyti sveika, kokybiška ir įvairų maistą. Mėgstame maistą, kuriame yra mažai cukraus ir druskos. Valgome daug daržovių ir vaisių, kurie yra būtini augančiam organizmui. Geriame daug kokybiško vandens, nes žinome, kad vanduo yra reikalingas organizmui, kaip vitaminai. Taip pat darželis ,,Mamos Delne“ dalyvauja ES finansuojamose programose: ,,Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo programa“ ir ,,Pienas vaikams“. Kadangi į maistą kreipiame daug dėmesio yra galimybė lankyti darželį ir alergiškiems vaikučiams. Mūsų vaikučiai valgo jautieną, kalakutieną, triušieną, vištieną, lašišą ir menkę. Naudojame įvairių grūdų ir sėklų asortimentą, ypač tyrą alyvuogių aliejų, ghi(lydytas)sviestas, vietoje cukraus naudojamas agavų sirupas. Valgome keptą naminę pilno grūdo duoną.

Saugi aplinka. Darželio aplinka turi būti ne tik jauki, bet ir saugi vaikui bei tėveliams, todėl namas yra erdvus ir preciziškai įrengtas, pritaikytas ne tik vaikų ugdymui, bet ir priežiūrai. Baldai ir įranga (lovytės, stalai, kėdutės, žaislai) lengvai transformuojami pagal ugdymo(si) poreikius ir vaikų amžių. Visa darželio teritorija aptverta ir sutvarkyta taip, kad tėveliai nesirūpintų dėl vaikų saugumo. Darželio kieme yra pritaikyta danga vaikams (dirbtinė žolė), vaikai gali laisvai žaisti ir judėti. Teritorijos supynės ir čiuožyklos turi saugumo sertifikatus. Nepamirškime ir auklėtojų, kurios sugeba suteikti pirmąją pagalbą ir turi tai liudijančius pažymėjimus, kad atsitikus nelaimei, galėtų padėti vaikui.

Papildomos veiklos. Darželis užtikrina sveiką ir visapusiškai naudingą vaikučių priežiūrą ir udgymą jūsų vaikui. Įstaiga teikia – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, socialines (maitinimo, dienos miego ir kt.) bei estetinio ugdymo paslaugas: papildomo ugdymo būreliai (futbolas, baseinas, šokiai, anglų kalba), meninė raiška (dainavimas, grojimas, muzikos klausymas), logopedas, pasakų ir garso terapijos, metodinės paskaitos tėveliams, gimnastika ir ryto mankšta, įrengta sporto salė papildomiems užsiėmimams (rytinei mankštai, gimnastikai, sporto šventėms), sveikatinimas, taisyklinga laikysena, plokščiapadystės profilaktika, smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas.

2010 metais Vilniuje įkurtas darželis „Strazdanėlės“, kur pagarba, atidumas ir dėmesingumas vaiko savijautai, raidai yra svarbiausios vertybės. Sudaromos sąlygos tobulėti kiekvienai augančiai asmenybei. Profesionalūs pedagogai skatina ir moko vaikus smalsiai žvelgti į supantį pasaulį – atrasti nežinomąjį. Darželyje taikoma autorinė, jau 30 metų Lietuvoje vykdoma „Strazdanėlių“ ankstyvojo ugdymo programa. Taigi, ugdymo procese pabrėžiamas kompleksinis aplinkos, kultūros, pasaulio ir savęs pažinimas. Muzika, keramika, dailė, teatrinės improvizacijos, tautosaka, sportas, užsienio kalba yra neatsiejama mokymosi dalis. Dideli meniniai projektai teatruose, šeimų stovyklos, nuotaikingos šventės – viskas papildo ugdymo veiklas bei įtraukia kiekvieną „Strazdanėlių“ bendruomenės narį.

Kompleksinis asociatyvinis ugdymas augina intelektualų, kūrybingą ir savimi pasitikintį vaiką Miegas valgis, buvimas lauke yra savaime suprantami dalykai. Kai vaikus pasiima tėveliai, mes skatiname paklausti, ką vaikas veikė visą dieną, kaip keitėsi jo nuotaika, ką nupiešė, ar pašėliojo, ar liūdėjo, kaip susitvarkė su iškilusiomis situacijomis. Skatiname tėvelius pamatyti, kaip kiekvieną dieną auga jų vaikai.

Šiuo metu veikia 2-3 m., 3-4 m. ir 5-7 m. (pasiruošimo mokyklai) grupės Antakalnio bei Jeruzalės mikrorajonuose. Kviečiame mus aplankyti!

Adresas: Jeruzalė ir Antakalnis

Vilnius

Telefonas: +37069983033

El. paštas: darzelis@strazdaneles.lt

www.strazdaneles.lt

Adresas: Kudirkos g. 3,

Vilnius

Telefonas: +370672 87 718

El. paštas: vaikustudija@yahoo.com

www.aviliukas.com

Ugdymo metodika. Kompleksinis, individualus, socialinių įgūdžių ugdymas per grupines, visuomenines veikas darželyje ir už jo ribų. Kūrybiškumo, iniciatyvumo skatinimas ir ugdymas kompleksiniuose dailės – muzikos – judesio užsiėmimuose. Kertinio ir loginio mąstymo lavinimas per organizuojamus žaidybinius užsiėmimus. Saugios ir iniciatyvios aplinkos sukūrimas įrengiant vaikams jaukias erdves jų saviraiškos plėtrai, taip skatinant vaikus kurti jų pačių žaidimus. Laisvė ir teisė rinktis jam patinkančias veiklas, taip plečiant jo patirtį ir įgudimą veiklose. Įvairių žaidimų, medžiagų, kūrybinių erdvių pasirinkimas. Ugdymosi skatinimas tinkamų ir saugių vaikams erdvių sukūrimas, ugdymas pavyzdžiu per sukuriamas veiklas ir užsiėmimus, spontaniškas ugdymas, kasdieninis patirtinis ugdymas, stebint savo emocijas, mokantis konfliktų sprendimo būdų, stebint gamtą , pasaulį.

Grupės/grupių dydis: iki 15 vaikų darželyje ir iki 12 vaikų lopšelyje.

Vaikų amžius (nuo): darželyje nuo 2,5 iki 6 m. ir priešmokyklinė grupė. Lopšelyje nuo 1 iki 2,5 m.

Darbo laikas: nuo  7:30 iki 18:00h.

Mityba. Vaikai yra maitinami 3 kartus per dieną. Maistą tiekia įmonė „Namų dvasia“. Alergiškiems ir vegetariškai besimaitinantiems vaikams maistas gaminamas atskirai. Sužinoti daugiau apie maitinimąsi ir valgiaraščius galima administracijoje.

Saugi aplinka.  Vienas iš mūsų darželio – lopšelio  tikslų – sukurti ugdytiniams sveiką ir saugią ugdymo(si) aplinką, tenkinat vaiko poreikį judėti tiek įstaigos viduje tiek lauke, todėl pas mus yra organizuojami judesio šokių užsiėmimai, mankštelės, pasivaikščiojimai parke, kelionės  į gamtą, edukaciniai užsiėmimai muziejuose.  Siekdami visokeriopos darnos vaike, bendradarbiaujame su ugdytinių tėveliais ir nuolat palaikome ryšius. Dažnai eidami į įvairias edukacijas natūraliu būdu mokomės saugaus eismo taisyklių gatvėje. Žaidžiame įvairius sportinius, komandinius žaidimus, mokomės kvėpavimo pratimų.

Papildomos veiklos: ankstyvasis muzikinis lavinimas; šokio – judesio užsiėmimai; dailės – kūrybiniai užsiėmimai (tapyba, lipdymas, vėrimas, ir kt.); ankstyvosios anglų kalbos pamokėlės; socialinių įgūdžių formavimo užsiėmimai; baseinas (darželyje). 

“Ąžuolyno” darželis – privatus darželis įsikūręs Ąžuolyno parko pašonėje. Siekiame sudaryti sveiką ir saugią aplinką alergiškiems vaikams, formuoti sveikos gyvensenos įpročius, kartu sudarant sąlygas pažinti, tyrinėti ir mokytis jaukioje aplinkoje. Laukiame visų 2-6m. mažylių!

Darželio ikimokyklinio ugdymo programa remiasi individualumo ir humaniškumo principais. Ugdymo procesą grindžiame individualių vaiko fizinių,psichinių galių, socialinių įgūdžių pažinimu, atsižvelgiame į vaikų grupės ir į konkretaus vaiko ugdymosi poreikius. Ugdant mažuosius naudojami Montessori ir Reggio Emilia elementai, daug laiko praleidžiame gryname ore, teikiame pirmenybę darbui su gamtinėmis priemonėmis.  Su vaikučiais dirbs ne tik jų grupių auklėtojos, bet ir kiti specialistai – organizuojami muzikos ir sporto užsiėmimai, įvairūs teminiai renginiai, kuriuose kviesime dalyvauti tėvelius ir visą darželio bendruomenę.
Neapsiribosime tik vaikų priežiūros ir ugdymo paslaugomis. Aktyviai dalyvausime skleisdami informaciją apie alergijas, organizuosime seminarus, paskaitas, terapinius užsiėmimus.
Grupėje vaikučių laukiame nuo 7:30 iki 18:00 val.

Adresas: Perkūno al. 1 / Sporto g. 2

Kaunas

Telefonas: +37068632308

El. paštas: info@azuolynodarzelis.lt

www.azuolynodarzelis.lt

Adresas: Ežero g. 46, Vilniaus raj. sav.,

Antežerių k., LT – 14158

Telefonas: +370671 72480

El. paštas: musu.pedutes@gmail.com

www.musupedutes.lt

Privatus lopšelis-darželis „Mūsų pėdutės“ yra įsikūręs atokiau nuo miesto šurmulio, gamtos apsuptyje, tačiau patogiai pasiekiamas daugelio sostinės mikrorajonų gyventojams. Darželyje vaikai yra ugdomi mezgant glaudų ryšį su gamta, natūraliais jos virsmais. Švenčiame senąsias etnografines šventes, kadangi jos yra gamtos metų ritmo tąsa. Džiaugtis gamta galime savo erdviame nuosavame kieme, kurį visi kartu puoselėjame. Savo kieme jaučiamės saugūs, kadangi mūsų kiemas aptvertas tinkamo aukščio tvora, o visi įrenginiai yra pritaikyti pačių mažiausių ikimokyklinukų poreikiams. Lauke praleidžiame didžiąją dienos dalį, tad kiemo sutvarkymui skiriame ypatingą dėmesį.
Vaikai yra ugdomi panašaus amžiaus grupelėse po 10-15 vaikų. Ugdymo procesą veda ikimokyklinio ugdymo pedagogai, kurie specializuojasi pačių mažiausių ikimokyklinukų ugdyme ir nuolat kelia kvalifikaciją. Neformaliojo švietimo – sporto, etnografijos, muzikos, keramikos – specialistai darniai papildo ugdymo procesą. Dieneles leisti sklandžiai vaikams padeda ir mylinčios, savo darbui atsidavusios asistentės.
Darželyje laukiami visi, kuriems svarbu prasminga ir turtinanti vaikystė!

Vaikų lopšelis – darželis „Mažas stebuklas“ įsikūręs Tarandėje bei Fabijoniškėse. Mus galite rasti  V. Gorskio 10A,  J. Glaubico g. 22A bei S.Stanevičiaus 61 adresais.

V. Gorskio g. darželis turi erdvų kiemą – su įrengta aikštele bei nuostabia terasa! Visa teritorija aptverta aukšta saugia tvora, su rakinamais ir telefonspyne valdomais varteliais.

J. Glaubico g. darželis turi net 65 kv. mažųjų grupę, kuri ne tik erdvi bet ir labai šviesi bei jauki.  Erdvus kiemas su didele pavėsine, vaismedžiais ir vaiskrūmiais. Kas gali būti nuostabiau?

S. Stanevičiaus g. darželis įsikūręs erdviame dviejų aukštų individualiame name visai šalia parko/pušyno.  Kieme yra saugiai įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Vaikų grupės  yra erdvios bei labai šviesios, o visa aplinka primena namus, todėl čia vaikučiams gera ir jauku. Jei norite kad Jūsų vaikutis jaustųsi kaip namie, būtinai apsilankykite mūsų darželiuose!

Darželyje dirba pedagogės, turinčios aukštąjį universitetinį išsilavinimą bei patirtį. Taip pat auklėtojos asistentės, kurios visokeriopai padeda auklėtojoms vaikučių priežiūroje. Darželyje vedamos ugdymo pamokėlės – dailė, darbeliai, muzika, šokiai, lėlių teatras(užsiėmimai vedami net patiems mažiausiems). Taip pat Tėvelius visuomet supažindiname ką jų vaikutis išmoko darželyje, ką valgė, su kuo draugavo, kaip miegojo ir apie visus reikaliukus, kurie  vyko dienos metu.

„Mažas stebuklas“ siūlo pilną: 4 kartų per dieną maitinimą.  Maistelį tiekia maitinimo įmonė, kuri gamina sveiką, paprastą ir skanų maistą.

Meniu vaikams yra sudaromas pagal dietologinius reikalavimus, tad užtikriname, kad vaikų dienos maisto energetinė vertė bus tinkama.

Taip pat mes  skiriame ypatingą dėmesį individualiems vaikų poreikiams, todėl galimas maitinimas alergiškiems ar tam tikrų produktų netoleruojantiems vaikams.Darželiuose šiuo metu jau formuojamos skirtingo amžiaus vaikų grupelės: 1-2 metukų, nuo 2-3 metukų, 4-6 metukų. Į laisvas vietas priimame ištisus metus.

Adresas: S.Stanevičiaus 61, V. Gorskio g. 10A, J. Glaubico g. 22A

Vilnius

Telefonas: +370680 87767

El. paštas: info@mazastebuklas.lt

www.mazastebuklas.lt

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.ltinformaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.