APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Priėmimas į darželius, Vaikai/šeima

Privatus ar valstybinis? Rūpestis tėveliams, kurių vaikai nuo rugsėjo pradės lankyti darželį.

Valstybinis ar privatus? Ar Lietuvos žmonės turi iš ko rinktis?


1) Valstybiniai darželiai yra finansuojami valstybės, Jums teks mokėti mažiau, tačiau šioms ugdymo įstaigoms nuolatos trūksta lėšų ne tik edukacinėms lavinimo priemonėms, bet ir reikalingiausioms kasdienėms priemonėms, patalpų renovacijai. Nuėję į valstybinį darželį, daugelis grįžta prisiminimais į savo vaikystę – vaikiškos spintelės, lovytės, sanitarinės patalpos išlikusios tokios, kokios buvo dar Jūsų vaikystėje.

2) Valstybinių darželių grupės perpildytos, vaikai neturi pakankamai erdvės. Natūralu, kad valstybiniame darželyje yra 20 ir daugiau vaikų, o visą grupę prižiūri tik viena auklėtoja ir jos padėjėja. Kiekvienas vaikas individualiai gauna mažiau dėmesio bei rūpesčio. Auklėtojos gali dirbti tik su visa grupe, o vaikai, kuriems sekasi sunkiau mokytis ar sunkiai išgyvena adaptacinį laikotarpį, gauna nepakankamai jiems reikalingo dėmesio ir pagalbos.

3) Ikimokyklinių ugdymo įstaigų teisės aktai reglamentuoja, kad vaikai per dieną turi būti vedami į lauką du kartus. Tačiau valstybiniuose darželiuose realybė dažniausiai būna kitokia. Ne visuomet mažieji žaidžia lauke ne tik esant darganai, bet ir šviečiant saulei.

4) Opiausias ir šiuo metu daugiausiai klausimų keliantis kriterijus – maisto kokybė valstybiniuose darželiuose. Ne paslaptis, kad vis dar valstybiniuose darželiuose maisto produktus tiekia įmonė, laimėjusi viešą konkursą už mažiausią kainą, skaičiuojamas tik maisto kaloringumas, neatsižvelgiant į maisto kokybę, suvartojama daug cukraus (saldinti gėrimai, sausi pusryčiai, uogienės, picos, kepta duona).

5) Tėvų bendruomenės. Valstybiniuose darželiuose arba jų nėra, arba jos yra labai mažos. Komunikacija tarp tėvelių ir auklėtojų yra minimali ir, dažniausiai, tik vieno kito tėvelio iniciatyva. Nebendraudami tėveliai nesužino ne tik naudingos informacijos apie savo vaiką ir jo pasiekimus, bet ir nerodo vaikui socializacijos pavyzdžio. Dažnai esamos darželio problemos lieka nutylimos arba tampa tik pavienių asmenų problema.

Rekomenduojame renkantis darželį pirmiausia aptarti šiuos klausimus su Jūsų pasirinkta ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Ir linkime rasti optimaliausią pasirinkimą Jūsų šeimai.

Pateikiame geriausiai vartotojų vertinamus privačius darželius Lietuvoje:

Vaikų darželio „Pasakų namukas” veikla orientuota į sveikos gyvensenos principų diegimą.

Darželyje kruopščiai planuojame grupių aplinkas, kuriose sudarytos palankios sąlygos įvairiai vaikų veiklai: žaidimams, bandymams, ugdymuisi, tyrinėjimams, poilsiui. Skatiname vaikų savarankiškumą, kūrybingumą per aktyvias paties vaiko veiklas bei ugdomąsias veiklas kartu su auklėtojomis. Darželyje pratiname vaikučius rūšiuoti atliekas: mokome, kad kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir ekologiškesnės ateities kūrimo. Taip pat rūpinamės tinkamu fiziniu vaikučių vystymusi bei tuo, kad jie pakankamai judėtų. Nuolat žaidžiame sportinius žaidimus: įveikiame kliūtis, šliaužiame tuneliu, ropojame kaip vabaliukai, šokame, improvizuojame. Lauko žaidimai – neatskiriama dienos dalis. Vaikai išmoksta bendrauti, domėtis gamta bei įgyja gamtos pažinimo įgūdžių. Būdami lauke mes skaičiuojame akmenukus, uostome gėlytes, čiupinėjame įvairius pagaliukus, statome smėlio pilis, piešiame gražiausius piešinukus, klausomės paukščiukų čiulbesio, stebime praskrendančius lėktuvus.

Jei norite visa tai patirti ir Jūs – kviečiame pas mus 🙂 Jau galite registruotis ir naujiems mokslo metams.

Kontaktinė informacija: Laisvės pr. 77E, Vilnius, 860591279, labas@pasakunamukas.ltwww.pasakunamukas.lt

Pandos darželis – tai yra gamtos darželis miško apsuptyje, randantis saugioje ir uždaroje teritorijoje, vienoje švariausių ir miškingiausių miesto vietų.

Remiasi į nepaprasto grožio seną pušyną. Žiemą pušų šakos svyra nuo sniego, pavasarį vaikai gėrisi sprogstančiais pumpurais, vasarą džiaugiasi paukščių čiulbesiu, o rudenį renka įvairias miško gėrybes.

Kiekvieną dieną vaikučius pasitinka draugiški, išmanantis savo darbą, nebijantys iššūkių pedagogai. Dirbdami kartu siekia vieno tikslo  – ugdyti emociškai stiprią, laimingą asmenybę.

Ką mes veikiame darželyje? Čia mes lipdome, konstruojame, tyrinėjame, gaminame maistą, auginame augalus, bendraujame su darželio draugais ir auklėtojomis, piešiame, dainuojame, šokame,  tvarkomės, auginame žuveles, mokomės dainelių ir eilėraštukų, skaičiuojame, bandome rašyti raideles, ruošiamės mokyklai ir  labai daug laiko praleidžiame lauke. Tradiciškai kiekvieną ryta pradedame nuo nuotaikingos, visą kūnelį pabudinančios iš miegelio, mankštos.

Kontaktinė informacija: Balžio g. 39C, Vilnius, 8647 77483, info@pandosdarzelis.lt, www.pandosdarzelis.lt

Visokeriopa kokybė vaikams ir šeimai – toks „Strazdanėlių“ siekis.

Strazdanėlių“ darželiai ir ankstyvojo ugdymo mokyklėlė nuo Nepriklausomybės paskelbimo ugdo vaikus Vilniuje ir Panevėžyje. „Nenorime konkuruoti su valstybiniais darželiais, mes tiesiog turime savo misiją: „strazdanėlišką“ kelią ir pasaulio matymą, kaip auginti kūrybingus, smalsius, draugiškus, linksmus ir be baimės žengiančius pro mokyklos duris vaikus“ – pasakoja direktorius Petras Kričena.

Su vaikų grupėmis „Strazdanėlių“ darželiuose kasdien dirba ne tik auklėtojos bei jų padėjėjos, bet ir ateinantys mokytojai, konkrečios srities profesionalai – aktoriai, muzikantai, dailininkai, užsienio kalbos mokytojai. Tai – neatsiejama ugdymo proceso dalis. „Strazdanėlių“ pedagogai – žmonės, pasirinkę profesiją dėl to, kad nori ir turi kuo pasidalinti su mažaisiais. Taip vaikai darželio pamokose papildo jau turimą savo žinių bei vertybių „bagažą“, atsineštą iš namų, o tėvams nebereikia rūpintis papildomais būreliais. Viskas po vienu stogu.

Strazdaniukai“ turi laiko išsamiai pažinti tiriamus objektus, temos gvildenamos ne paskubomis, o aprėpiant plačius kontekstus, įsigilinus, asociatyviai taikant turimas žinias. Informacija vaikams pateikiama ne padrikai, o kryptingai, tarpusavyje derinant temas ir poreikius, o svarbiausia – su džiugesiu. Muzika, literatūra, teatras, dailė, keramika, judesio užsiėmimai derinami kartu su geografijos, matematikos, istorijos, fizikos, kalbos žiniomis – tai deda kertinius kritinio mąstymo pamatus. „Strazdanėlių“ ugdymo metodika nugula į vaikams patrauklius leidinius, kuriuos galima rasti www.strazdaneles.tk . Gvildentas temas ir pasiektus rezultatus bent du sykius per metus „strazdaniukai“ pristato viešai didžiosiose Vilniaus salėse, dalyvauja aukšto meninio lygio projektuose su profesionaliais atlikėjais, muzikantais, aktoriais.

Ne ką mažiau „Strazdanėlėms“ rūpi vaikų emocinis intelektas. Daug dėmesio skiriama, kad „grotų“ visuma, kad vaiką pastebėtų kiekvienas ugdytojas ir dirbtų kompleksiškai su kiekvienu vaiku pagal asmeninį poreikį. „Mes turime galimybę nuosekliau dirbti, stebėti ir greičiau reaguoti į kartos virsmą, geriau įsiklausyti į vaiko, šeimos poreikius ir padėti rasti kryptį, padėti atsiskleisti ir sustiprinti augančią asmenybę“ – sako darželių direktorius Petras Kričena.

Kontaktinė informacija: Gražinos g. 18A ir Mokyklos g. 6, Vilnius, 865015125, darzelis@strazdaneles.lt, www.strazdaneles.lt

Kauno Žaliakalnio rajone įsikūręs „Ąžuolyno” darželis yra pritaikytas ir alergiškiems vaikučiams.

Tai, kad esame nedidelis, privatus darželis, neabejotinai palengvina sąlygų pritaikymą alergiškiems mažyliams. Turime galimybę pritaikyti tiek maistą, tiek laisvai rinktis kokybiškas valymo, higienos priemones, įsigyti specialius čiužinius ir žaislus. Kitas privataus darželio privalumas – dėmesys kiekvienam vaikui. Nedidelė grupė ir nuolat su vaikais dirbantys du pedagogai leidžia ne tik užtikrinti kokybišką ugdymą, bet ir geriau pažinti kiekvieną vaiką, skirti jam asmeninį dėmesį. Darželio auklėtoja, turinti darbo patirties ir valstybiniame darželyje, pastebėjo, jog privačiame darželyje yra mažiau biurokratizmo, daugiau laiko galima skirti veiklų planavimui ir tiems aprašymams, įvertinimams, planams, kurie duos tikrą naudą vaikams, o net tik gražiai atrodys dokumentuose.

Nors valstybiniame sektoriuje tikrai yra puikių, iniciatyvių pedagogų, visgi nemažai tokių sau vietą randa privačiuose darželiuose, kur jiems suteikiama didesnė laisvė įgyvendinti savo idėjas. Darželių savininkai puikiai supranta, kad nuo dirbančių pedagogų priklauso, ar darželis gyvuos ilgai ir sėkmingai, todėl ir reikalavimai darbuotojams privačiose ugdymo įstaigose neretai didesni.

Kaip matome ir iš savo patirties, privačioje ugdymo įstaigoje yra glaudesnis ryšys tarp tėvelių ir darželio administracijos. Stengiamės išlaikyti šiltus santykius su tėveliais, kasdien pasidalinti kuo jų mažylis gyveno tą dieną. Ne tik informuojame apie jau priimtus sprendimus, bet ir tariamės, diskutuojame ir visuomet išklausome jų nuomones ir pastebėjimus.

Kontaktinė informacija: Perkūno al.1 Kaunas, 868632308, info@azuolynodarzelis.lt, www.azuolynodarzelis.lt

MŪSŲ PĖDUTĖS – tai Vilniuje, šalia Pašilaičių ir Perkūnkiemio, veikiantis privatus vaikų darželis, įsikūręs dideliame, jaukiame name su šviesiomis grupėmis ir jaukiais miegamaisiais.

Darželio išskirtinumas – erdvus, saugus, uždaras, net 15 arų apimantis nuosavas kiemas su žaidimų aikštele, vaisių bei uogų sodeliu, vaikų prižiūrimomis daržovių lysvėmis ir beribe laisve tyrinėjimui! Ugdydami mažylius nuo 1-erių metukų remiamės etnokultūra ir gamtinio ugdymo principais. Darželio ugdymo programa yra susijusi su natūraliu gamtos sezoniškumu, senosiomis šventėmis ir tradicijomis.

Kokybišką ir vaikų raidą atitinkantį ugdymą užtikrina kvalifikuoti ikimokyklinio bei papildomo ugdymo specialistai. Darželyje veikia sporto bei etnografijos-muzikos būreliai.

Vaikai priimami į darželį nuo 1-erių metukų.

Kontaktinė informacija: Ežero g. 46, Antežeriai, Vilnius, 867172480, musu.pedutes@gmail.comwww.musupedutes.lt.

Darželyje dirba pedagogės, turinčios aukštąjį universitetinį išsilavinimą bei patirtį. Taip pat auklėtojos asistentės, kurios visokeriopai padeda auklėtojoms vaikučių priežiūroje.

Mūsų darželio privalumai:

1. Išskirtinis auklėtojų dėmesys vaikui – dirba kvalifikuotos auklėtojos: auklėtoja meno terapeutė, auklėtoja psichologė, auklėtojos asistentė kineziterapeutė.

2. Veiklų įvairovė: šviesos terapija, dailės terapija, išsikrovimo kambarys, lėlių teatras, emocinis ugdymas, muzikos terapija, sporto užsiėmimai.
3. Sveikas maistas ir itin skrupulingas dėmesys maistui: nuo įprasto iki vegetariško meniu. Atskiras meniu alergiškiems vaikams.
4. Prisitaikymas prie vaiko bei tėvų poreikių.
5. Valandinis lankymas adaptacijos metu. Itin glaudus bendradarbiavimas su tėvais.

Kontaktinė informacija: S.Stanevičiaus 61, Vilnius, 868087767, info@mazastebuklas.lt, www.mazastebuklas.lt.

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.