Klaipėda, Vaikai/šeima

Planuoja keisti darželių kompensavimo tvarką

Kitą savaitę Klaipėdos miesto Taryba svarstys, ar nuo 2021 metų įsigalios nauja Mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą Klaipėdos miesto nevalstybinėse švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, kompensavimo tvarka.

2015 metais priėmus Mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą Klaipėdos miesto nevalstybinėse švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, kompensavimo tvarką buvo siekiama patenkinti uostamiesčio gyventojų lūkesčius dėl darželinukų ugdymo ir sumažinti eiles švietimo įstaigose.

Tačiau buvo pastebėta, kad dalis tėvų į nevalstybines švietimo įstaigas, vykdančias ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, vaikus veda ne todėl, kad nepatenka į valstybinį darželį, o dėl asmeninių priežasčių, todėl manoma, kad yra ekonomiškai netikslinga mokestį kompensuoti visiems. Kad nebūtų taip, jog tėvai į eilę švietimo įstaigose įsiregistruoja tik tuomet, kai nori gauti kompensaciją ir nesiekia būti priimti į Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigas.

Kitą savaitę Klaipėdos miesto Taryba svarstys, ar keisti sprendimą ir nustatyti sąlygą, kad mokestis būtų kompensuojamas, jei vaikas ne vėliau kaip prieš metus yra įregistruotas į eilę patekti į Savivaldybės įsteigtas biudžetines švietimo įstaigas, bet į jas nepatenka.

Anksčiau šis mokestis galėjo būti kompensuojamas tik tiems vaikams, kurių bent vieno iš tėvų (globėjų) deklaruota ir faktiška gyvenamoji vieta yra Savivaldybės teritorijoje, o dabar siekiama, kad nuo 2021 metų rugsėjo 1 dienos mokestis būtų kompensuojamas vaikams, kurių abu tėvai (globėjai) gyvenamąją vietą yra deklaravę ir faktiškai gyvena Savivaldybės teritorijoje.

Toks sprendimas bus svarstomas dėl to, kad pastebėta, jog ne visi gyventojai, kurie naudojasi Klaipėdos miesto teikiamomis paslaugomis (taip pat ir biudžetinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų), yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste. Taip uostamiestis praranda labai daug mokesčių, nes šių gyventojų mokamas gyventojų pajamų mokestis grįžta į savivaldybes, kuriose jie deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Vaiko tėvams (globėjams) pakeitus gyvenamąją vietą, tai yra išvykus iš Savivaldybei priskirtos teritorijos, mokesčio kompensavimas būtų nutraukiamas.

Savivaldybė kompensuoja 100 eurų tėvų (globėjų) mokamo mėnesio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio tėvai (globėjai) sudarė mokymo sutartį su nevalstybine švietimo įstaiga. Taip pat bus kompensuojama 50 eurų tėvų (globėjų) mokamo mėnesio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio tėvai (globėjai) sudarė mokymo sutartį dėl 4 valandų trukmės per dieną ugdymo su nevalstybine švietimo įstaiga.

Vaikai laukia eilėje

2015 m. rugsėjo 1 d. vaikų skaičius Klaipėdos miesto nevalstybinėse švietimo mokyklose, kurių vieno iš tėvų (globėjų) deklaruota gyvenamoji vieta Klaipėdos mieste buvo 368 vaikai. 2020 m. rugsėjo 1 d. – 507 vaikai. Iš savivaldybės biudžeto mokesčio kompensavimas 507 vaikams kainuoja 608,4 tūkst. eurų per metus.

Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra 171 laisva vieta, iš jų: 80 laisvų vietų įstaigose, kur ugdomoji kalba yra lietuvių, 91 – kur ugdomoji kalba yra rusų. Šią dieną yra 379 vaikai, kurie laukia eilėje dėl patekimo į biudžetinę ikimokyklinio ugdymo įstaigą, iš jų 318 vaikų, kurių amžius yra iki 3 metų.

Prognozuojama, kad įsigaliojus šiam sprendimo projektui nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. per 4 mėnesius būtų sutaupyta apie 100 tūkst. eurų.

Galutinį sprendimą dėl keičiamos mokesčio kompensavimo tvarkos kitą savaitę priims Klaipėdos miesto Taryba.

Informacijos šaltinis: ve.lt

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.