Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Pernelyg vėlai įsisavinamos pamokos

Viskas laikina, viskas praeina, dėl to stenkitės kuo daugiau paimti iš gyvenimo. Mėgaukitės juo. Mylėkite jį. Vertinkite.

Kokias pamokas žmonės įsisavina pernelyg vėlai? Tai išties svarbus klausimas, apie kurį mažai kas susimąsto, ypač jaunystėje. Ir štai kaip į jį atsakė Alisa Satara, Refugee Code Academy bendraįkūrėja. Paskaitykite – pravers kiekvienam.

Suvokimas – tai ir yra mūsų realybė

Nuo to, kaip suvokiate ir kaip aiškinate sau pasaulį, tiesiogiai priklauso įsitikinimai ir gyvenimo stilius. Suvokimas ne tik leidžia suprasti, bet ir kuria prietarus, klaidingus įsitikinimus, išankstinį nusistatymą.

Kokios norite realybės – susiaurintos ar platesnės? Jums reikia ramybės ir palaimos, kurią suteikia nieko neišmanymas, ar vis dėlto trokštate iš gyvenimo kažko daugiau?

Dauguma žmonių visgi trokšta daugiau. Net jeigu patys sau to neprisipažįsta – tai vyksta pasąmonės lygmenyje. Žmonės ieško gyvenimo kelio. Nuo pat pirmų gyvenimo minučių iki kapo duobės tenka be paliovos mokytis, įsisavinti naujas žinias ir įgūdžius. Šis procesas nesustoja nė vienai dienai.

Mes visą laiką sužinome, atskleidžiame sau kažką naujo, tačiau vis tiek lieka daugybė dalykų, kurių nežinome ir nesuprantame.

Kaip sužinoti, ko nežinome? Pradėkite nuo klausimo sau pačiam: „Ko aš nežinau? Apie ką norėčiau daugiau sužinoti?“

Svarbiausia – suprasti, kad klysti yra visiškai normalu.

Viskas laikina

Praeis ir geri laikai, ir sunkūs. Nes viskas mūsų gyvenime laikina. Vadinasi, kai jaučiatės laimingas – pasimėgaukite momentu ir jauskite dėkingumą.

Kai patiriate pralaimėjimą ir nesėkmes, atminkite, kad ir tai praeis. Neleiskite sau galvoti, kad viskas pražuvo, galas viskam. Nieko ypatingo nenutiko: tai viso labo juodas periodas jūsų gyvenime. Jame pilna netikėtų posūkių, skrydžių ir kritimų, o taip pat – netikėtų siurprizų.

Mes pamirštame, kad svarbiausia – pati kelionė, o ne galutinis maršruto punktas.

Kiekvienas gyvenimo momentas, kiekvienas įvykis, kiekviena detalė – tai kokia nors pamoka. Manau, tai pats sudėtingiausias dalykas žmonėms, ypatingai jauniems – vertinti gyvenimą tokį, koks jis yra. Svarbiausia, ko reikia, norint mėgautis šia kelione – pripažinti, kad visos negerovės ir visi sunkumai kažkam reikalingi. Labai svarbu išsaugoti ištvermę, kantrybę, būti dėkingam už džiaugsmus, kurie tenka mūsų daliai.

Buvimo svarba

Išmintis byloja, kad jeigu užgriuvo depresija, reiškia, jūs gyvenate praeityje. Jeigu nervinatės ir nerimaujate – gyvenate ateityje. O jeigu jaučiate taiką ir ramybę širdyje – gyvenate dabartyje.

Didžiąją gyvenimo dalį mes nerimaujame dėl to, kas gali atsitikti arba apgailestaujame dėl to, kas jau atsitiko. Tačiau rūpindamiesi ateitimi, kas irgi labai svarbu, neturime pamiršti šios dienos. Mėgaukitės kiekvienu gyvenimo momentu. Čia ir dabar.

Nerimui paaukojamas vos ne visas gyvenimas. Visiškai neatsižvelgiant į tai, kad šis jausmas absoliučiai neproduktyvus ir niekaip mums nepadeda.

Gyventi praeitimi – ypač neproduktyvu. Savaime aišku, kad visų lengviausia – gailėtis savęs ir virti tose pačiose praeities sultyse. Nežinia kelintą kartą gromuluoti seniai sukramtytas mintis apie tai, ką teko išgyventi, kaip buvo skaudu ir sunku. Tačiau visa tai atima daugybę šiandieninės emocinės energijos.

Reikėtų susirasti protingą balansą, kad ir praeitį analizuotume (kad nepakartotume ankstesnių klaidų ir pasidarytume teisingas išvadas), ir apie ateitį pagalvotume, tačiau visa tai darant būtume šiame momente. Čia yra būtent tai, kas pakeis gyvenimą į gerąją pusę.

Darykite, ką mėgstate. Pamėkite tai, ką darote

Mozaika su šiais žodžiais išdėliota greta mano universiteto Londone. Esu dėkinga likimui už tai, kad skaičiau šią frazę kiekvieną dieną ir tai man primindavo, kaip svarbu mylėti savo, kuriuo užsiimi.

Jūsų veikla užima didžiąją gyvenimo dalį. Jeigu nesijaučiate laimingas, nemėgstate šios veiklos, einate į darbą kaip į katorgą, vargu ar būsite laimingas ir visuose kituose gyvenimo aspektuose. Ir nors nebūna nieko idealaus, įskaitant ir darbą, svarbu padirbėti su savimi, išsikelti naujus tikslus ir siekti svajonės.

Svarbiausias dalykas – investuokite į save.

Tai pasakytina ir apie gyvenimą šalia darbo. Galbūt jau laikas mesti įkyrėjusį hobį ir atsikratyti kažkokių įpročių? Ir užsiimti kažkuo nauju, apie ką dabar net pagalvoti bijote? Labai svarbu, kad aplink būtų žmonių, kurie supranta jūsų pomėgius. Labai svarbu, kad turėtumėte pomėgių, kurie teikia tikrą džiaugsmą. Tai kaip maistas smegenims.

Sėkmė – tai ne viena triumfo ir pergalės akimirka. Sėkmė – tai visa eilė smulkių momentų ir sprendimų, kurie galiausiai atveda į didžiulį pasisekimą.

Jūs vienintelis galite sau padėti daryti tai, ką mėgstate kiekvieną dieną. Bobas Dylanas kartą pasakė: „Kokie pinigai? Žmogus iš tiesų sėkmingas tada, kai atsikelia ryte iš lovos ir gulasi į ją vakare, žinodamas, kad laikotarpiu tarp šių veiksmų užsiėmė mėgstamu darbu“.

Būti laimingu – irgi darbas

Patys laimingiausi žmonės, kaip taisyklė, yra tie, kurie labai daug dirba su savimi. Kad būtum laimingas, tenka daug padirbėti. Tam reikia daugiau jėgų ir pastangų, nei jaustis nelaimingu. Taip kad rinkitės sprendimą su protu.

Jeigu nusprendėte būti laimingas, tai reiškia, kad nusprendėte kontroliuoti savo gyvenimą. Tai reiškia, kad dabar jūs ne auka, o žmogus, kuris prisiėmė atsakomybę už savo gyvenimą ir pats jį kuria. Kartais tai nėra lengva, beveik visada reikalauja daug pastangų ir energijos , tačiau trauktis per vėlu, dabar tik pirmyn. Gyvenimas – tai nesustojantis vystymasis ir augimas.

Blogiausia, ką galite padaryti savo saviugdai – pastoviai lyginti save su kitais. Lengviausia įklimpti į pavydą ir nuoskaudas, svajojant apie tai, ką turi kas nors kitas. Ypač šiais laikais, kai ištobulėjo socialiniai tinklai.

Turėkite galvoje,. Kad žmonės rodo kitiems tik pačius gražiausius paveiksliukus iš savo gyvenimo. Tiesiog juokinga žiūrinėti visa tai ir aikčioti: „Aš irgi to noriu!“ arba „Noriu atrodyti lygiai taip pat!“ Ir ne vien dėl to, kad nustosite vertinti tai, ką turite realiame gyvenime. Tai visiškai neproduktyvu, toks elgesys neduoda jums jokios naudos. Nei motyvacijos, nei dar ko nors – nieko. Dažniausiai jūsų požiūris į kito žmogaus gyvenimą yra visiškai klaidingas. Jūs neturite supratimo, kas gali slypėti anapus gražių paveiksliukų.

Vietoje to, geriau susikoncentruokite į save. Tai būtent jūsų kelionė per gyvenimą ir jūsų protas turi užsiimti jūsų reikalais, o ne pašaliniais.

Laimės reikia mokytis. Nuolatos praktikuotis. Reikia atitrūkti nuo savo Ego ir formuoti naujus įpročius. Visam tam reikia reguliarių pratimų ir treniruočių.

Turite tik vieną gyvenimą. Dirbkite, kad ir kaip tai būtų nelengva – susikurkite geresnį savo paties variantą.

inc.com

Informacijos šaltinis: http://seimairnamai.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.